Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejagnieszka-chylinskadawid-podsiadlo
Home Artysta Stefano Terrazzino

Stefano Terrazzino

Stefano TerrazzinoOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Stefano Terrazzino a właściwie Stefano Alessandro Terrazzino  jest to urodzony 19 sierpnia 1979 w Mannheim tancerz, piosenkarz, aktor, a także prezenter telewizyjny pochodzący z Włoch. Od 2005 roku mieszka oraz pracuje w Polsce. Stefano Terazzino to osoba, która wielką pasję odnalazła zarówno w aktorstwie, jak i tańcu. Jako aktor, jest on znany przede wszystkim z występowania w takich serialach, jak "Samo życie", "Na Wspólnej", "Ja to mam szczęście", "Linia życia" oraz "Przyjaciółki". Mężczyzna udzielał się również na scenie teatralnej, a przede wszystkim związany jest z Teatrem Buffo. Stefano Terazzino zachwycił również swoim talentem muzycznym jurorów, zajmując pierwsze miejsce w trzeciej edycji programu "Twoja twarz brzmi znajomo". Jest on również autorem scenariusza i choreografii do filmu tanecznego Once Again.

Początki kariery Stefano Terrazzino

Stefano Terrazzino przyszedł na świat w rodzinie Sycylijczyków - Antonio Terrazzino i Giovanny Giglio. Jeszcze przed narodzinami syna jego rodzice wyjechali z kraju do Mannheim, gdzie prowadzili rodzinny biznes restauracyjny. Stefano ma dwóch młodszych braci - Vincenza i Marca. W wieku 16 lat zaczął trenować taniec towarzyski. Zmotywował go do tego sam Patrick Swayze i jego rola w "Dirty Dancing", która niesamowicie urzekła młodego Terrazzino.  Od tego momentu kariera Stefano Terrazzino zaczęła się rozwijać. Początkowo tańczył z Concettą Strazzeri, następnie z Yvonne Hemlein, a także Angelą Stuppią.

Rok nauki w technikum krawieckim wystarczył, aby Terazzino został krawcem teatru w Mannheim, w którym również występował okazjonalnie jako tancerz. Po odejściu z teatru realizował się projektując i szyjąc stroje taneczne. W tym samym czasie nie zrezygnował z treningów tanecznych, a jego pierwszą zawodową partnerką taneczną była Ewa Szabatin. Dla ułatwienia treningów, w 2005 roku zamieszkał w Polsce na stałe. Zajęli wówczas szóste miejsce na mistrzostwach Niemiec. W 2008 roku tańczył zawodowo z Alessią Surovą, a w 2009 z Pauliną Biernat.

Stefano Terrazzino i dalszy rozwój jego kariery  

Jego rozwój kariery nastąpił w 2006 roku został trenerem tańca. Debiut ten miał miejsce w programie rozrywkowym TVN - "Taniec z gwiazdami". Podczas kolejnych serii partnerował on takim gwiazdom jak: Kinga Rusin, Katarzyna Tusk, Justyna Steczkowska, Agata Kulesza, Katarzyna Glinka i Katarzyna Pakosińska. 4 oraz 8 edycja programu okazały się dla niego zwycięskie. Kariera Stefano Terazzino rozwinęła skrzydła w chwili, gdy dostał on angaż w takich programach telewizyjnych, jak "Jaka to melodia?" czy "Taniec z gwiazdami". Nie bez znaczenia dla wzrostu jego popularności odegrały role zdobyte w takich produkcjach, jak "Ja to mam szczęście!", "Linia życia" czy "Na Wspólnej". W lipcu 2020 miał natomiast miejsce jego multimedialny spektakl taneczno-wokalny pt. "Marzyciel".

Stefano Terrazzino - filmografia

Stefano Terrazzino to przede wszystkim świetny i znany tancerz i na swoim koncie nie ma udziału w zbyt wielu filmach pełnometrażowych. Niemniej jednak wystąpił w kilku takich produkcjach i należą do nich:

 • "Turysta" (2012) - Javier
 • "Once Again" (2014)
 • "Zimna wojna" (2018) - jako mężczyzna tańczący z Zulą
 • "Studniówk@" (2018) - jako nauczyciel tańca
 • "365 dni" (2020) - jako tancerz

Stefano Terazzino grywa także w serialach, do których możemy zaliczyć:

 • "Samo życie" (2002) - jako Giuseppe "Pino" Trattini
 • "Linia życia" (2011) - jako Cezary Bończa-Dworecki
 • "Przyjaciółki" (2012) - jako Francesco Nicente

Warto podkreślić, że aktor wystąpił również w kilku produkcjach gościnne i należą do nich:

 • Gianpietro Karbowski, mąż Weroniki (2013) - jako 
 • Hotel 52 (2013) - jako Gianpietro Karbowski, mąż Weroniki
 • Komisarz Alex (2011) - jako tancerz Karol Skotnicki
 • Rezydencja (2012) - jako Bartek
 • Ja to mam szczęście (2012) - jako tancerz Stefano
 • Usta Usta (2010) - jako Włoch
 • 39 i pół (2009) - jako "Zorro" na balu sylwestrowym
 • Ojciec Mateusz (2008) - jako prowadzący kurs salsy

 

Zobacz też: Olaf Lubaszenko, Magdalena Waligórska, Ewa Kasprzyk, Anna Cieślak, Cezary Żak, Karolina Chapko, Anna Czartoryska, Maciej Radel, Katarzyna Skrzynecka, Ewa Błaszczyk, Marta Wiejak, Magdalena Kajrowicz, Monika Mariotti, Otar Saralidze, Wojciech Majchrzak, Ewa Złotowska, Maurycy Popiel, Daria Widawska, Jerzy Bończak, Cezary Łukaszewicz,

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Jaki tytuł nosi pierwszy album Stefano Terazzino?
Pierwszy album Stefano Terazzino nosi tytuł "Cin Cin Amore" i został wydany 21 listopada 2008 roku. Na płycie możemy znaleźć takie utwory, jak "Kiedy quando" czy "Another minute".
Jakie były okoliczności współpracy Stefano Terazzino z Justyną Steczkowską?
Stefano Terazzino wystąpił gościnnie na płycie Justyny Steczkowskiej w roku 2007 podczas nagrywania utworu "Daj mi chwilę" w wersji polsko-włoskiej.
Jakie kobiety były partnerkami tanecznymi Stefano Terazzino?
Stefano Terazzino tańczył w parze z wieloma znanymi kobietami, do których możemy zaliczyć takie postacie, jak Aneta Zając, Agnieszka Sienkiewicz, Małgorzata Pieńkowska, Iwona Cichosz, Agnieszka Radwańska, Julia Wieniawa czy też Izabela Małysz.
Jaka produkcja filmowa stała się debiutem Stefano Terazzino?
Stefano Terazzino zadebiutował w roku 2008, odgrywając rolę postaci Giuseppe „Pino” Trattini w serialu "Samo życie", w którym występował aż do roku 2010.
W jakich programach telewizyjnych występował Stefano Terazzino?
Stefano Terazzino zgłosił się również do wielu programów telewizyjnych, do których możemy zaliczyć między innymi "Twoja twarz brzmi znajomo".

Fani lubią też

Zobacz też