Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Jarosław Gajewski

Jarosław Gajewski

Jarosław Gajewski OpisWydarzeniaJarosław Gajewski - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Opis

Jarosław Gajewski to polski aktor i pedagog. Absolwent warszawskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza. Aktor teatrów warszawskich: Teatru Polskiego i Teatru Dramatycznego. 

Współpracował z teatrami warszawskimi: teatrze na  Woli, Powszechnym im. Zygmunta Hübnera, Ateneum, Teatrze Studio Laboratorium Dramatu, Le Madame, Gudejko oraz z Teatrem im. Wilama Horzycy w Toruniu, a także z Teatrem Polskiego Radia i Teatrem Telewizji Polskiej. na ekranie można zobaczyć go w takich produkcjach jak "Ojciec Mateusz", "Ranczo" czy "Prawo Agaty".

 

Wyróżniony nagrodą za rolę Bluma w przedstawieniu Kariera Alfa Omegi Tuwima i Hemara w reżyserii Tadeusza Łomnickiego w PWST w Warszawie, a także Laureat nagród za monodram "Opowieść o okrutnym zbójniku Folsztyńskim i nieszczęsnym kacie Holuszce Zelinki". Wyróżniony nagrodą zespołową za role w Kubusiu Fataliście wg Diderota w reżyserii Zbigniewa Zapasiewicza w Teatrze Dramatycznym w Warszawie. Uhonorowany odznaką Zasłużony Działacz Kultury nagrodą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za osiągnięcia artystyczne i pedagogiczne. Odznaczony Brązowym Medalem Zasłużony Kulturze – Gloria Artis.

 

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Jarosław Gajewski - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Jarosław Gajewski ?

Miejscowości, w których Jarosław Gajewski wystąpi w najbliższym czasie: Warszawa.

Fani lubią też

Zobacz też