Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaprojekt-warszawaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejagnieszka-chylinska
Home Artysta Dominika Gwit

Dominika Gwit

Dominika GwitSzczegółyOpisWydarzeniaDominika Gwit - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Szczegóły

wiek:
35 lat
data urodzenia:
22.06.1988
miejsce urodzenia:
Gdynia
dyscyplina:
aktorka, dziennikarka
social media:

Opis

Dominika Gwit-Dunaszewska to urodzona w 1988 roku w Gdyni polska aktorka, dziennikarka, pisarka i osobowość medialna. W 2016 roku była nominowana do Gwazd Plejady w kategorii osobowość roku.

 

Ukończyła szkołę aktorską Lart Studio w Krakowie, dziennikarstwo na Wyższej Szkole Dziennikarskiej im. Melchiora Wańkowicza w Warszawie oraz filmoznawstwo w Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie.

Rozwój kariery Dominiki Gwit

Aktorka występowała na deskach Teatru Muzycznego w Gdyni, m.in. w roli bankierki w spektaklu Mały Książę oraz w głównej roli w musicalu Szach i Papuga. Od 2017 związana jest z Teatrem „Fabryka Marzeń” Kamili Polak, który swój repertuar prezentuje w całej Polsce.

 

Dominika Gwit zyskała popularność dzięki występowi w filmie Galerianki oraz zagraniu ról w serialach Przepis na życie i Singielka produkcji TVN.

 

W 2015 roju przez rok prowadziła cykl Odważ(e)ni w programie Dzień dobry TVN, w którym rozmawiała z osobami, które osiągnęły sukces w odchudzaniu. Od lutego 2016 roku zajmuje się  pisaniem felietonów dla portalu Cosmopolitan.

Dominika Gwit Spektakle 2022

Dominika Gwit jest aktorką która zjednała sobie serca publiczności swoją niebywała charyzmą. Spektakle 2022 z udziałem aktorski to między innymi spektakl Szalone Nożyczki, gdzie wystąpi obok Lesława Żurka czy Krzysztofa Ibisza oraz Chcesz się bawić? Zadzwoń. W spektaklu wciela się zamiennie z Anną Powierzą w rolę Charlotte – żony głównego bohatera. Wydarzenia te będą wyjątkową okazją, aby zobaczyć jej grę aktorską na żywo i świetnie się bawić.

 

Źródło zdjęcia: Wikipedia, fot. Serecki, CC-BY-SA 4.0

 

Zobacz też: Anita Sokołowska, Wiktor Zborowski, Joanna Moro, Joanna Jarmołowicz, Aleksandra Szwed, Marian Opania, Katarzyna Warnke, Aleksandra Popławska, Zdzisław Wardejn, Łukasz Nowicki, Waldemar Obłoza, Anna Sroka-Hryń, Paweł Koślik, Agnieszka Matysiak, Magdalena Margulewicz, Jacek Beler, Olga Paszkowska, Tomasz Steciuk, Grażyna Barszczewska, Maciej Mikołajczyk,

 

Wydarzenia

Dominika Gwit - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Dominika Gwit?

Miejscowości, w których Dominika Gwit wystąpi w najbliższym czasie: Łódź, Wrocław, Gdańsk, Gdynia, Kraków, Katowice.

Fani lubią też

Zobacz też