Bogdan Kalus

Bogdan Kalus

Bogdan Kalus to pochodzący z Chorzowa polski aktor filmowy i teatralny oraz artysta kabaretowy. Artysta spełnia się również muzycznie, ukończył szkołę muzyczną, a także grał na perkusji w zespole rockowym. Grał u boku takich popularnych aktorów jak: Cezary Żak, Piotr Adamczyk czy Artur Barciś.

W jakich kreacjach można obejrzeć Bogdana Kalus? Spektakle i wydarzenia z udziałem artysty przyciągają rzesze fanów.

Kariera Bogdana Kalusa

Bogdan Kalus w latach 1987 –1992 był członkiem kilku grup kabaretowych. W 1990 z jego inicjatywy powstał Teatr Korez w Katowicach, w którym grał w latach 1990-2014. Od 2008 jest aktorem występującym Teatrze Capitol, gdzie można oglądać go podczas spektakli w Warszawie.

Bogdan Kalus jest również współzałożycielem warszawsko-katowickiej grupy kabaretowej KaŁaMasz, którą w 2011 roku założył wraz z Jackiem Łopotem, Sylwestrem Maciejewskim oraz Dariuszem Szwedą.

Aktor ma na swoim koncie liczne nagrody i wyróżnienia za działalność artystyczna, m.in. w 1998 roku zdobył 4 miejsce w plebiscycie Gazety Wyborczej na najpopularniejszego aktora ze Śląska, w 1995 roku został nominowany do nagrody wojewody śląskiego dla młodych twórców, w 2008 roku otrzymał nagrodę Świra (plebiscytu organizowanego przez Górnośląską Wyższą Szkołę Handlową) w kategorii aktor, a w 2010 roku otrzymał nagrodę Prezydenta Chorzowa w dziedzinie kultury.

Bogdan Kalus – spektakle, filmy, wydarzenia

Popularność przyniosła aktorowi rola w serialu telewizyjnym – Ranczo. Aktor występuje tam w pierwszoplanowej roli, odgrywając Tadeusza Hadziuka, bezrobotnego, niewykształconego 40 – latka, który bawi widzów swoimi rezolutnymi spostrzeżeniami i pozytywnym nastawieniem do życia.

W serwisie eBilet.pl szybko i z pełną ochroną danych osobowych zakupisz bilety na spektakle i bilety na wydarzenia z udziałem artysty. eBilet Polska jest oficjalnym kanałem sprzedaży – przekonaj się już dziś.

Bogdan Kalus – życie prywatne

Aktor wychowywał się w Chorzowie na śląsku i jak sam mówi, mocno wyłamywał się z otoczenia ze swoimi pomysłami na życie: –  W rodzinie obowiązywał jasny przekaz. - Albo coś robimy dobrze, albo wcale. Coś jest białe albo czarne. Nie ma kolorów pośrednich! - wspomina. - Ale mój pomysł na życie brzmiał: robić coś innego niż koledzy z podwórka. W Chorzowie albo się szło pracować do huty, albo do kopalni. Jedyną alternatywą było granie w piłkę nożną w Ruchu Chorzów. Mnie to nie pasjonowało. Trenowałem... koszykówkę. Jak wszyscy grali na gitarze, to ja wybrałem perkusję! 

Po maturze odbył obowiązkową służbę wojskową, a następnie Zaczął pracować w-Akademickim Centrum Kultury w Katowicach, gdzie grał na perkusji, prowadził różne wydarzenia i debiutował jako aktor. Bogdan Kalus od 1993 roku jest mężem Katarzyny Kalus i ojcem Piotra Kalusa. Od 2003 roku mieszka i pracuje w Warszawie.

Bogdan Kalus spektakle 2022

W 2022 roku widzowie będą mogli zobaczyć Bogdana Kalusa w spektaklu komediowym – Przygoda z ogrodnikiem w roli Inspektora Snow. Aktor wystąpi u boku takich gwiazd wielkiego ekranu jak Anna Mucha (w roli Cindy Dzikiej), Katarzyna Cichopek (w roku Berenice) czy Michał Sitarski (w roli Hala Dzikiego). Spektakl opowiada historie małżeństwa, które w życiu zawodowym zajmuje się samorozwojem i edukacją innych, a prywatnie – przechodzi kryzys w związku.

 

Źródło zdjęcia: Wikipedia, CC-BY-SA 4.0

 

 

Bogdan Kalus - Często zadawane pytania

  • W najbliższym czasie Bogdan Kalus wystąpi w: Kielcach
  • Bogdan Kalus jest na stałe związany z teatrem Kortez i na jego deskach wystąpił w takich spektaklach jak: Scenariusz dla trzech aktorów, Kwartet dla czterech aktorów, Emigranci, Konopielka, Homlet, Sztuka, Miłość i polityka. Aktor zagrał również w dwóch produkcjach teatru telewizji produkcji Telewizji Polskiej S.A w Aferze Mięsnej jako Adam Stokłosiński oraz w Mord Założycielski jako kolejarz. Artystę można również oglądać w teatrze Capitol w Warszawie.
  • Ślązak z 1987 roku to pierwsza etiuda filmowa, w której wystąpił Bogdan Kalus. Spektakle, filmy i seriale z udziałem artysty ukazują się od tamtej pory z nieprzerwaną regularnością.
  • W najbliższym czasie Bogdan Kalus wystąpi w: Wrocławiu, Poznaniu, Łodzi, Rzeszowie, Kielcach, Bydgoszczy, Włocławku, Pile, Oświęcimiu
pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Bogdan Kalus
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Bogdan Kalus BILETY

Pokaż listę wydarzeń Pokaż w formie kalendarza
Kielce
22.01.2023
niedziela, 15:30
Kieleckie Centrum Kultury
wejście od 14:30
sprawdzanie dostępności
od 90 PLN

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
Kielce
22.01.2023
niedziela, 19:00
Kieleckie Centrum Kultury
wejście od 18:00
sprawdzanie dostępności
od 90 PLN

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
Data
Miejsce
Tytuł

wejście od {{performance.EntryStartDate.format('HH:mm')}}


wejście od {{performance.EntryStartDate.format('HH:mm')}}
sprawdzanie dostępności
od {{performance.PriceFrom}} {{performance.Currency}} kup bilet

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
od {{performance.PriceFrom}} {{performance.Currency}} kup bilet

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
sprzedaż zakończona
Zajawka!

Aktualne wydarzenia tego artysty

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/