Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Bogdan Kalus

Bogdan Kalus

Bogdan KalusOpisWydarzeniaBogdan Kalus - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Opis

Bogdan Kalus to pochodzący z Chorzowa polski aktor filmowy i teatralny oraz artysta kabaretowy. Artysta spełnia się również muzycznie, ukończył szkołę muzyczną, a także grał na perkusji w zespole rockowym. Grał u boku takich popularnych aktorów jak: Cezary Żak, Piotr Adamczyk czy Artur Barciś.

W jakich kreacjach można obejrzeć Bogdana Kalus? Spektakle i wydarzenia z udziałem artysty przyciągają rzesze fanów.

Kariera Bogdana Kalusa

Bogdan Kalus w latach 1987 –1992 był członkiem kilku grup kabaretowych. W 1990 z jego inicjatywy powstał Teatr Korez w Katowicach, w którym grał w latach 1990-2014. Od 2008 jest aktorem występującym Teatrze Capitol, gdzie można oglądać go podczas spektakli w Warszawie.

Bogdan Kalus jest również współzałożycielem warszawsko-katowickiej grupy kabaretowej KaŁaMasz, którą w 2011 roku założył wraz z Jackiem Łopotem, Sylwestrem Maciejewskim oraz Dariuszem Szwedą.

Aktor ma na swoim koncie liczne nagrody i wyróżnienia za działalność artystyczna, m.in. w 1998 roku zdobył 4 miejsce w plebiscycie Gazety Wyborczej na najpopularniejszego aktora ze Śląska, w 1995 roku został nominowany do nagrody wojewody śląskiego dla młodych twórców, w 2008 roku otrzymał nagrodę Świra (plebiscytu organizowanego przez Górnośląską Wyższą Szkołę Handlową) w kategorii aktor, a w 2010 roku otrzymał nagrodę Prezydenta Chorzowa w dziedzinie kultury.

Bogdan Kalus – spektakle, filmy, wydarzenia

Popularność przyniosła aktorowi rola w serialu telewizyjnym – Ranczo. Aktor występuje tam w pierwszoplanowej roli, odgrywając Tadeusza Hadziuka, bezrobotnego, niewykształconego 40 – latka, który bawi widzów swoimi rezolutnymi spostrzeżeniami i pozytywnym nastawieniem do życia.

W serwisie eBilet.pl szybko i z pełną ochroną danych osobowych zakupisz bilety na spektakle i bilety na wydarzenia z udziałem artysty. eBilet Polska jest oficjalnym kanałem sprzedaży – przekonaj się już dziś.

Bogdan Kalus – życie prywatne

Aktor wychowywał się w Chorzowie na śląsku i jak sam mówi, mocno wyłamywał się z otoczenia ze swoimi pomysłami na życie: –  W rodzinie obowiązywał jasny przekaz. - Albo coś robimy dobrze, albo wcale. Coś jest białe albo czarne. Nie ma kolorów pośrednich! - wspomina. - Ale mój pomysł na życie brzmiał: robić coś innego niż koledzy z podwórka. W Chorzowie albo się szło pracować do huty, albo do kopalni. Jedyną alternatywą było granie w piłkę nożną w Ruchu Chorzów. Mnie to nie pasjonowało. Trenowałem... koszykówkę. Jak wszyscy grali na gitarze, to ja wybrałem perkusję! 

Po maturze odbył obowiązkową służbę wojskową, a następnie Zaczął pracować w-Akademickim Centrum Kultury w Katowicach, gdzie grał na perkusji, prowadził różne wydarzenia i debiutował jako aktor. Bogdan Kalus od 1993 roku jest mężem Katarzyny Kalus i ojcem Piotra Kalusa. Od 2003 roku mieszka i pracuje w Warszawie.

Bogdan Kalus spektakle 2022

W 2022 roku widzowie będą mogli zobaczyć Bogdana Kalusa w spektaklu komediowym – Przygoda z ogrodnikiem w roli Inspektora Snow. Aktor wystąpi u boku takich gwiazd wielkiego ekranu jak Anna Mucha (w roli Cindy Dzikiej), Katarzyna Cichopek (w roku Berenice) czy Michał Sitarski (w roli Hala Dzikiego). Spektakl opowiada historie małżeństwa, które w życiu zawodowym zajmuje się samorozwojem i edukacją innych, a prywatnie – przechodzi kryzys w związku.

 

Źródło zdjęcia: Wikipedia, CC-BY-SA 4.0

 

 

Wydarzenia

Bogdan Kalus - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Bogdan Kalus?

Miejscowości, w których Bogdan Kalus wystąpi w najbliższym czasie: Warszawa, Kraków, Łódź, Tczew, Wrocław, Gdańsk.

W jakich spektaklach brał dotychczas udział Bogdan Kalus?
Bogdan Kalus jest na stałe związany z teatrem Kortez i na jego deskach wystąpił w takich spektaklach jak: Scenariusz dla trzech aktorów, Kwartet dla czterech aktorów, Emigranci, Konopielka, Homlet, Sztuka, Miłość i polityka. Aktor zagrał również w dwóch produkcjach teatru telewizji produkcji Telewizji Polskiej S.A w Aferze Mięsnej jako Adam Stokłosiński oraz w Mord Założycielski jako kolejarz. Artystę można również oglądać w teatrze Capitol w Warszawie.
Kiedy zaczęła się kariera Bogdana Kalusa?
Ślązak z 1987 roku to pierwsza etiuda filmowa, w której wystąpił Bogdan Kalus. Spektakle, filmy i seriale z udziałem artysty ukazują się od tamtej pory z nieprzerwaną regularnością.
Gdzie wystąpi Bogdan Kalus? Spektakle 2022
W najbliższym czasie Bogdan Kalus wystąpi w: Wrocławiu, Poznaniu, Łodzi, Rzeszowie, Kielcach, Bydgoszczy, Włocławku, Pile, Oświęcimiu

Fani lubią też

Zobacz też