Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Bartłomiej Nowosielski

Bartłomiej Nowosielski

Bartłomiej NowosielskiOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Bartłomiej Nowosielski to urodzony 15 października 1979 roku w Łodzi polski aktor teatralny, filmowy i telewizyjny. Użyczał również swojego głosu w dubbingu. Prywatnie mąż Eweliny Kudeń-Nowosielskiej. 

Bartłomiej Nowosielski: pochodzenie i wykształcenie

Bartłomiej Nowosielski urodził się 15 października 1979 roku w Łodzi. W 2008 ukończył wydział aktorski łódzkiej PWSFTViT. W tym samym roku dołączył do zespołu Teatru Ateneum. W aktualnym repertuarze Teatru występuje m.in. w "Ławie przysięgłych" I. Klimy w reż. Jakuba Krofty oraz "Misji Młynarski" Jacka Bończyka.

Bartłomiej Nowosielski: kino i telewizja

Aktor zaczął występować w telewizji jeszcze zanim ukończył studia. W 2006 roku pojawił się w "Pogodzie na piątek". W 2007 roku po raz pierwszy wystąpił w serialu "Klan" jako operator w wypożyczalni maszyn budowlanych Chmielewski oraz zagrał w "Determinatorze" jako Karol. Rok późnij zagrał w "Facetach do wzięcia" oraz "Brzyduli". W 2009 roku wystąpił w "Siostrach" (jako listonosz), "Popiełuszko. Wolność jest w nas" (jako hutnik Olek), "Pikselach" (jako "Łomot"), "Mieście z morza", a także "Sprawie Janusza W. w Dekalog+". Następnie aktor zagrał w takich produkcjach jak "Skrzydlate świnie" (jako ochroniarz), "Ratownicy" (jako technik prosektoryjny), "Na dobre i na złe" (jako Zbyszek), "Chichot losu" (jako Paweł), "Prosto w serce" (perkusista), "Komisarz Alex" (jako policjant), "1920. Bitwa warszawska", "Przyjaciółki" (jako "Brzyg"), "Dzień kobiet" (jako ochroniarz) oraz "Stacja Warszawa" (jako Dolce).

 

W 2013 roku Bartłomiej Nowosielski pojawił się jako Piotr Bogucki w serialu "Klan", w którym grał do 2017 roku, a także jako Andrzej Tomala w serialu "Barwy szczęścia". W tym samym roku zagrał również w filmie "2XL" jako Igor Tolak. W następnych latach aktor wystąpił w takich produkcjach jak "Sama słodycz" (jako Zenon), "O mnie się nie martw" (jako Zwoliński), "Uwikłani" (jak Rafał), "Ranczo" (jako reporter), "Prokurator" (jako ochroniarz), "Moje córki krowy", "Rodzinka.pl", "Na noże", "Bodo" (jako baron Raczyński), "Ultraviolet" (jako Czarny), "Pod wspólnym niebem" (jako Gruby), "Korona królów" (jako Józef), a także "Chłopcy z motylkami" (jako dzielnicowy). W 2021 roku zaczął występować w serialu "M jak miłość" w roli Tadeusza Kiemlicza.

Bartłomiej Nowosielski: dubbing

Bartłomiej Nowosielski poza występowaniem w kinie i telewizji podkłada także głos postaciom w dubbingu. Słychać go było jako Castella w "Jedynym i niepowtarzalnym Ivanie", Johna Collins w "WandaVision", Harolda Hogana w "Spider-Man: Bez drogi do domu" oraz Jina Lee w "To nie wypada".

Bartłomiej Nowosielski: teatr

Bartłomiej Nowosielski od początku swojej kariery występuje w teatrze. Od 2008 roku jest związany jako aktor z Teatrem Ateneum w Warszawie. Od tamtej pory wystąpił w wielu spektaklach jak "Z życia marionetek", "Jutro", "Rodzina Dreptaków", "Trash story albo sztuka (nie)pamięci", "Namiętności" (jako Adwokat/Howard W. Moonlight), "Sen nocy letniej" (jako Franciszek Piszczała/Groszek), "Medytacja o sakramencie małżeństwa przechodząca chwilami w dramat" (jako Andrzej), "Związek otwarty", "Próby", "Amoroso. Wieczór piosenki włoskiej", "Tramwaj zwany pożądaniem", "Cohen - Nohavica", "Mary Stuart", "Frankenstein", "Demon teatru, czyli mniejsza o to", "Trans-Atlantyk" (jako Baron), "Dwór nad Narwią" (jako Walek), "Ława przysięgłych" (jako Fryzjer) oraz "Gra o Narodzeniu"

 

 

Zobacz też: Olga Bończyk, Krzysztof Ibisz, Aleksandra Szwed, Radosław Pazura, Agata Kulesza, Aleksandra Popławska, Szymon Bobrowski, Edyta Herbuś, Renata Dancewicz, Mikołaj Roznerski, Katarzyna Kozak, Marcel Borowiec, Gabriela Muskała, Andrzej Popiel, Marcin Przybylski, Klara Bielawka, Ilona Wrońska, Michalina Sosna, Zbigniew Konopka, Krzysztof Wieszczek,

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Kiedy urodził się Bartłomiej Nowosielski?
Bartłomiej Nowosielski przyszedł na świat 15 października 1979 roku w Łodzi.
Jaką szkołę ukończył aktor?
Bartłomiej Nowosielski jest absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi z 2008 roku.
Jakie są najbardziej znane role aktora?
Jednymi z bardziej znanych ról aktora są postacie Andrzeja Tomali w "Barwach szczęścia" oraz Piotra Boguckiego w serialu "Klan".
Jakie języki obce zna Bartłomiej Nowosielski?
Aktor posługuje się w dobrym stopniu językiem niemieckim, a w stopniu podstawowym angielskim.
Jakie umiejętności przydatne w zawodzie aktora posiada Bartłomiej Nowosielski?
Aktor potrafi tańczyć i śpiewać.

Fani lubią też

Zobacz też