Największa platforma sprzedaży biletów. Ceny mogą się nieznacznie różnić od cen organizatora.

Na czasie

voucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemfestivaland-by-the-mfame-mmasunrise-festival
Home Artysta Olga Sarzyńska

Olga Sarzyńska

Sprawdź wydarzenia
Olga SarzyńskaSzczegółyOpisWydarzeniaOlga Sarzyńska - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Szczegóły

wiek:
39 lat
data urodzenia:
05.11.1984
miejsce urodzenia:
Warszawa
dyscyplina:
Aktorka (teatralna, serialowa, filmowa i dubbingowa) oraz artystka kabaretowa
social media:

Opis

Olga Sarzyńska urodziła się 5 listopada 1984 w Warszawie. Jest ona polską aktorką szeroko działająca w branży - występuje zarówno spektaklach teatralnych, jak i serialach telewizyjnych, filmach pełnometrażowych, a także kabaretach. Olga Sarzyńska jest także aktorką dubbingową, jej głos możemy usłyszeć w kilku znanych produkcjach, jak "Opowieść wigilijna" czy "Scooby-Doo!". 

Swoją aktywność zawodową Sarzyńska rozpoczęła w 2001 roku, kiedy to zadebiutowała na scenie Teatru Ateneum w Warszawie. Aktorka znana jest przede wszystkim z takich spektakli, jak "Niech no tylko zakwitną jabłonie", "Ania z Zielonego Wzgórza", "Lament na Placu Konstytucji" i "Pippi Pończoszanka". Jeśli chodzi natomiast o karierę filmową, Olga Sarzyńska ukazała swój talent aktorski w produkcjach "Oskarżeni. Śmierć sierżanta Karosa" czy "Teraz albo nigdy!".

Początki kariery Olgi Sarzyńskiej

Olga Sarzyńska już od najmłodszych lat doskonale wiedziała, jaką ścieżką zamierza pójść w dorosłym życiu. W roku 2007 stała się absolwentką Akademii Teatralnej w Warszawie. W tym czasie wspierała ją profesor sztuk teatralnych i aktorka warszawskiego Teatru Ateneum - Anna Seniuk. 

Na samym początku swojej kariery aktorka była właśnie związana z tym teatrem. Występowała wówczas w takich spektaklach, jak "Pułapka", "Mp3", "Bambini Di Praga" czy "Kordian". W latach 1997 - 2000 Olga Sarzyńska grywała regularnie w popularnym polskim serialu telewizyjnym "Klan", a od roku 2002 do roku 2009, występowała w innym serialu - tym razem "Samo życie". To właśnie na serialach opierały się początkowe lata kariery Sarzyńskiej. Jeśli chodzi natomiast o filmy, zagrała w "Hela w opałach" i "Braciszek".

Olga Sarzyńska i dalszy rozwój jego kariery  

Olga Sarzyńska wraz z upływem lat dostawała coraz to więcej ról, zarówno w spektaklach teatralnych, jak i produkcjach filmowych. Grała również w serialach komediowych i obyczajowych, takich jak na przykład "Dwie strony Medalu". Olga Sarzyńska podejmowała współprace ze znanymi reżyserami, wśród których możemy wyróżnić Grzegorza Kuczeriszkę, Michała Kwiecińskiego, Wojciecha Adamczyka, Filipa Zylbera czy Witolda Adamka. Znana jest z takich produkcji, jak "Siostry", "Handlarz cudów", "Magda M.", "BrzydUla" czy "Oskarżeni. Śmierć sierżanta Karosa". Podłożyła również głos do animacji "Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie" czy "Scooby-Doo! Wyprawa po mapę skarbów". Od roku 2004 występuje ona w Kabarecie Macież.

Olga Sarzyńska realizuje czynnie także swoją drugą pasję, którą jest muzyka. Jest ona absolwentką Szkoły Muzycznej I-go stopnia, gra na pianinie oraz śpiewa. Swój talent wokalny z powodzeniem wykorzystuje na scenie teatralnej. Brała udział w spektaklach muzycznych między innymi: "mp3" w reżyserii Mariusza Benoita, "Bagdad Cafe" w reżyserii Krystyny Jandy, a także "Nie ma solidarności bez miłości" w reżyserii Macieja Wojtyszki.

Olga Sarzyńska - filmografia

Olga Sarzyńska zagrała w kilkunastu filmach pełnometrażowych. Zaliczmy do nich między innymi:

 • "Prorok" (2022)
 • "Najmro. Kocha, kradnie, szanuje" (2021)
 • "W jak morderstwo" (2021)
 • "Teściowie" (2021)
 • "Miłość jest wszystkim" (2018)
 • "Wesele w kurnej chacie" (2016)
 • "Kemping" (2014)
 • "Falklandy" (2013)
 • "Każdy ma swoje kino" (2011)
 • "Handlarz cudów" (2009)
 • "Serce na dłoni" (2008)
 • "Braciszek" (2007)

W dorobku Olgi Sarzyńskiej znajdują się także seriale. Aktorka otrzymała angaż w następujących produkcjach:

 • "Planeta Singli. Osiem historii" (2021)
 • "Backdoor - Wyjście awaryjne" (2021)
 • "Cień" (2021)
 • "La La Poland" (2018)
 • "Siostry" (2009)
 • "Akademia" (2009)
 • "Czas honoru" (2008)
 • "Dwie strony medalu" (2006)

Aktorka gościnnie pojawiła się w kilkudziesięciu znanych produkcjach: "Ojciec Mateusz", "W rytmie serca", "Druga szansa", "Prawo Agaty", "Teraz albo nigdy", "Brzydula", "Egzamin z życia", "Magda M.", "Niania", "Rodzina zastępcza plus", "Na wspólnej", "Na dobre i na złe", "Samo życie", "Klan".

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Olga Sarzyńska - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Olga Sarzyńska?

Miejscowości, w których Olga Sarzyńska wystąpi w najbliższym czasie: Warszawa.

Jakie nagrody zdobyła Olga Sarzyńska?
Olga Sarzyńska została laureatką dwóch nagród - w roku 2009 zdobyła Grand Prix na festiwalu kabaretowym PAKA, natomiast w roku 2011 - Nagrodę im. Jana Świderskiego.
Jakie audiobooki stworzyła Olga Sarzyńska?
Olga Sarzyńska jest autorką trzech audiobooków dla dzieci - "Karolcia", "Plastusiowy pamiętnik" i "Lux Perpetua".
W jakich produkcjach filmowych Olga Sarzyńska użyczyła swojego głosu?
Olga Sarzyńska użyczyła swojego głosu jako aktorka dubbingowa w takich produkcjach filmowych, jak: "Opowieść wigilijna", "Nie ma to jak bliźniaki", "Scooby-Doo! Wyprawa po mapę skarbów" czy "Łotr 1. Gwiezdne wojny - historie".
Z jakimi teatrami była w przeciągu swojej kariery związana Olga Sarzyńska?
Olga Sarzyńska w przeciągu swojej kariery była związana przede wszystkim z Teatrem Telewizji, a także Teatrem Ateneum w Warszawie.
Jaka produkcja filmowa stanowi debiut Olgi Sarzyńskiej?
Debiut filmowy Olgi Sarzyńskiej miał miejsce w roku 2007, kiedy to zagrała w produkcji filmowej, noszącej tytuł "Braciszek".

Fani lubią też

Zobacz też