Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Michał Malinowski

Michał Malinowski

Michał MalinowskiOpisWydarzeniaMichał Malinowski - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Opis

Michał Malinowski jest znanym i cenionym aktorem młodego pokolenia. Wyróżnia go doskonała gra aktorska, zaangażowanie w wykonywaną pracę, sumienność oraz profesjonalizm w odgrywaniu powierzonych ról. Pomimo młodego wieku na swoim koncie ma bogaty, różnorodny dorobek artystyczny. Ceniony, szanowany i lubiany wśród innych artystów. Człowiek wielu pasji. Odwaga to jego drugie imię. Jak wyglądała droga do sukcesu znanego aktora polskiej sceny artystycznej?

Michał Malinowski - historia życia 

Michał Malinowski urodził i wychował się w Warszawie. Jest polskim aktorem teatralnym, filmowym, serialowym oraz dubbingowym. Jako nastolatek trenował jazdę konną. Na swoim koncie ma tytuł wielokrotnego Mistrza Polski w jeździe konnej w stylu western.

Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi, którą młody aktor ukończył w 2014 roku, pozwoliła na zdobycie perfekcyjnych szlifów gry aktorskiej. Co więcej, w trakcie studiów Michał Malinowski wziął udział w bardzo wielu etiudach, co pozwoliło na zdobycie bezcennego doświadczenia. 

Oprócz kariery artystycznej Michał Malinowski rozwija wiele innych, dodatkowych pasji. Do największych zaliczyć można m.in.: taniec współczesny, grę na gitarze, wspinaczkę skalną, nurkowanie, trening różnorodnych sztuk walki- krav maga, sambo czy tajski boks. 

Pod koniec roku 2019 młody aktor wycofał się z intensywnego życia publicznego i wyruszył w samotny rejs po Oceanie Atlantyckim. Co więcej, w podróż artysta wyruszył na własnoręcznie wykonanym jachcie. Łódź budował przez 14 miesięcy. Własnoręczna konstrukcja stała się dla Michała Malinowskiego nie tylko środkiem transportu, ale także domem na czas podróży. 

Michał Malinowski dorobek artystyczny

Debiut aktorski na szklanym ekranie Michał Malinowski odbył, grając w 2010 roku w popularnym serialu "Ojciec Mateusz". Co więcej, grając w serialu "Wszystko przed nami", dał się poznać szerokiej publiczności, zyskując dużą sympatię wielu widzów. Aktora zobaczyć mogliśmy także w serialu "Na Wspólnej", w którym odgrywał rolę Norberta Owczarka. "Pierwsza miłość" do także produkcja, w której możemy oglądać artystę, od 2016 roku, jako Pawła Nowogrodzkiego. Gościnnie Michał Malinowski wziął udział w serialach takich jak m.in."Barwy Szczęścia", "Hotel 52", "Druga szansa", "Dzwony wojny", "Wszystko przed nami", "Przyjaciółki", "Echo serca", "Pułapka" czy "Na dobre i na złe".

Michał Malinowski wziął udział także w wielu produkcjach filmowych. Na szczególne wyróżnienie zasługuje: "Jak poślubić milionera?", "Ułaskawienie", "Historia Ireny Sendlerowej" i "Pasta z makreli"

Michał Malinowski to również aktor teatralny, którego grę aktorską oglądać mogliśmy na deskach Teatru Zamiast w Łodzi oraz Teatru Katarynka w Warszawie. Rok 2017 przyniósł artyście debiut na deskach Teatru Capitol, gdzie zagrał rolę Rysia w sztuce "Skok w bok".

Michał Malinowski to także aktor dubbingowy, którego głos mogliśmy usłyszeć m.in. w takich tytułach jak: "Czarownica Emma", "Sam i Cat" czy "Chica Vampiro. Nastoletnia wampirzyca"

Współpraca z innymi artystami

Michał Malinowski biorąc udział w wielu, różnorodnych projektach, spotkał na swoje drodze artystycznej wielu, niesamowitych artystów, z którymi współpraca, spotkanie na planie filmowym czy serialowym było doskonałą lekcją aktorstwa. Do tego grona zaliczyć można takie osoby jak: Wojciech Mecwaldowski, Marta Ścisłowicz, Jan Wieczorkowski, Małgorzata Socha, Paweł Domagała, Filip Bobek, Radosław Pazura, Filip Zylber, Przemysław Sadowski, Piotr Polk, Mariusz Drężek oraz wiele innych. 

 

Zobacz też: Magdalena Lamparska, Małgorzata Potocka, Daniel Olbrychski, Renata Dancewicz, Ewa Skibińska, Aneta Zając, Cezary Pazura, Olga Bołądź, Magdalena Zawadzka, Dorota Chotecka, Sebastian Stankiewicz, Bartosz Porczyk, Michał Ziembicki, Magdalena Margulewicz, Karolina Adamczyk, Andrzej Deskur, Mateusz Łasowski, Robert Rozmus, Stanisław Banasiuk, Katarzyna Kozyra,

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Michał Malinowski - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Michał Malinowski?

Miejscowości, w których Michał Malinowski wystąpi w najbliższym czasie: Warszawa.

Ile lat ma Michał Malinowski?
Michał Malinowski urodził się 24 października 1990 roku
Czy Michał Malinowski ma dzieci?
Michał Malinowski nie doczekał się potomstwa.
Jaką pasje prócz aktorstwa posiada Michał Malinowski?
Michał Malinowski od wielu lat pasjonuje się żeglarstwem. Co więcej, uwielbia podróżować autostopem. Aktor posiada patent Jachtowego Sternika Morskiego.
Który serial przyniósł Michałowi Malinowskiemu największą popularność?
Największą popularność przyniósł mu udział w serialu "Na Wspólnej"
Ile wzrostu ma Michał Malinowski?
Michał Malinowski jest mężczyzną liczącym 181 cm wzrostu.

Fani lubią też

Zobacz też