Newsletter

Na czasie

drift-mastersopener-festivalred-hot-chili-peppershans-zimmergala-kswsting

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Home Klasyka Balet i taniec klasyczny 70-lecie Zespołu Śląsk - Koncert Jubileuszowy

70-lecie Zespołu Śląsk - Koncert Jubileuszowy

03.09.2023-27.01.2024 Amfiteatr Kadzielnia , Narodowe Forum Muzyki

Organizator: Filip Premium Sp.z o.o.

od 50,00 zł
BiletyO wydarzeniuArtyściLokalizacja

BILETY

niedziela
03.09.2023
19:00

70 lat zespołu ŚLĄSK - Koncert Jubileuszowy

Kielce, Amfiteatr Kadzielnia
sobota
27.01.2024
18:00

Zespół Pieśni i Tańca Śląsk-Koncert Jubileuszowy

Wrocław, Narodowe Forum Muzyki

O wydarzeniu

Nasz Skarb Narodowy, Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk", w 2023 roku obchodzi Jubileusz 70-lecia! Z tej wyjątkowej okazji, Zespół "Śląsk" wyrusza w jubileuszową trasę po Polsce z programem "A to Polska właśnie". 70-lecie Zespołu Śląsk bilety na trasę już w sprzedaży.

Koncert Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk" program

 A TO POLSKA WŁAŚNIE – tym wybitnym programem  Zespół Pieśni i Tańca Śląsk im. St. Hadyny pod dyrekcją Pana Dyrektora Zbigniewa Cierniaka wyruszył w jubileuszową trasę koncertową w Polsce. Artyści prezentują widzom najpiękniejszy repertuar ze swojego 70 – letniego dorobku, który stanowi już kanon polskiego tańca narodowego i ludowego. Zespół Pieśni i Tańca ,,Śląsk”, to niezaprzeczalnie AMBASADOR Polskiej Kultury Narodowej, Kultury przez duże K, każdy ich koncert to wielkie wydarzenie, bez względu na miejsce wykonania, czy to w Polsce, czy w najdalszym zakątku świata.

W salach koncertowych, jak ranga miejsca nakazuje, zespół wystąpi w składzie ok. 120 artystów orkiestry, baletu i chóru. 

Przepiękne stroje w jakich występują artyści Zespołu „ Śląsk ’’ swoją przebogatą kolorystyką i formą perfekcyjnie oddają nastrój wykonywanych utworów. Przeważającą część programu stanowią kompozycje i opracowania muzyczne Stanisława Hadyny, Wojciecha Kilara i układy choreograficzne Elwiry Kamińskiej oraz Juraja Kubanki, Władysława Stefanika i Jarosława Światka –  twórców potęgi i sławy Zespołu ,,Śląsk”. W programie nie zabraknie ponadczasowych utworów: ,,Karolinka”, ,,Ondraszek”, ,,Hej te nasze góry” oraz tańców: ,,Taniec chustkowy”, ,,Krakowiak”, ,,Tańce górali podhalańskich” i wielu innych niezwykłych utworów. 

Kolejny okrągły jubileusz Zespołu ,,Śląsk”  dopiero za kilka lat - świętujmy zatem razem z zespołem ten piękny jubileusz na koncertach, warto skorzystać  z nadarzającej się możliwości obcowania z tak wielką polską Kulturą, kto wie, kiedy nastąpi następny raz w naszym mieście.

 

 

 

 

Artyści

Lokalizacja

Podobne wydarzenia

Zobacz też

SzczecinPoznańKielceToruńRzeszówOpoleLublinŁódźŚląskieWarszawaTrójmiastoBydgoszczWrocławGliwiceBiałystokZielona GóraKrakówGdańskKatowiceOlsztyn