Sala Koncertowa Radia Wrocław
Sala Koncertowa Radia Wrocław

Sala Koncertowa Radia Wrocław

Sala Koncertowa Radia Wrocław to jedna z największych w Polsce pracowni radiowych. Na powierzchni 600 m2 zasiąść może pełen zespół muzyków oraz chór. Obiekt znajduje się przy ul. Karkonoskiej 10.

Sala Koncertowa Radia Wrocław – o obiekcie

Budowa sali rozpoczęła się w 1939 roku, a zakończyła w 1942. Przez pierwszych kilka lat publiczność Sali Koncertowej Radia Wrocław oglądała występy na stojąco, ponieważ nie było tam miejsc siedzących. Sala doczekała się jednak upragnionej widowni na ok. 500 osób niedługo później. Znakomita akustyka oraz profesjonalny sprzęt muzyczny wyróżniają obiekt na tle innych.

 

Koncerty w Sali Koncertowej Radia Wrocław to zawsze dopracowane widowiska, a to dzięki zasługom oświetlenia scenicznego, które sprawia, że za dnia może być tu ciemno, a w nocy – kolorowo i jasno. Koncerty, które odbywają się w Sali Koncertowej mogą być nagrywane w technologii stereofonicznej, cyfrowej lub też wielośladowej.

Scena może pomieścić orkiestrę symfoniczną wraz z chórem. W obiekcie znajduje się również zaplecze, czyli pomieszczenia o powierzchni 150 m2.

 

W hallu głównym znajduje się szatnia, a także bufet, który serwuje swoim gościom przekąski, a także napoje zimne i gorące. W Sali Koncertowej organizowane są rozmaite imprezy: od pokazów mody, przez konkursy, aż po spotkania i wiele innych.

 

Do tej pory na scenie gościli już: dyrektor Filharmonii Nowojorskiej, Kurt Masur, trębacz jazzowy Art Farmer, a także Stanisław Soyka, Krzysztof Krawczyk, Hanna Banaszak i inni, znani artyści.

Sala Koncertowa Radia Wrocław - wydarzenia

Sala Koncertowa Radia Wrocław – wydarzenia w tym obiekcie przyciągają publiczność, spragnioną kontaktu ze sztuką. Możliwość usłyszenia na żywo swojego ulubionego artysty sprawia, że obiekt zawsze wypełniony jest po brzegi, a bilety sprzedają się ekspresowo. Koncerty we Wrocławiu gwarantują niezwykłe przeżycia i moc niezapomnianych wrażeń. Kto pojawił się na scenie Sali Koncertowej Radia Wrocław? Koncerty Andrzeja Piasecznego, Mateusza Ziółko, Voo Voo, Darii Zawiałow, Queen symfonicznie cieszyły się ogromną popularnością.

 

Sala Koncertowa Radia Wrocław – spektakle teatralne to kolejna grupa wydarzeń, która gromadzi przed sceną publikę. Ulubieni aktorzy na żywo, niebanalne dialogi, świetne scenariusze – czego chcieć więcej? Jakie przedstawienia odbyły się w Sali Koncertowej? Spektakle Dobry wieczór kawalerski, czyli na drugą nóżkę, Sceny dla dorosłych, czyli sztuka kochania, Grease, Mężczyzna idealny, Nikt nie jest doskonały i wiele innych.

Sala Koncertowa Radia Wrocław – spektakle 2022

A już w najbliższym czasie kolejne wydarzenia w Sali Koncertowej Radia Wrocław. Spektakle 2022 – co widzowie będą mieli okazję zobaczyć? Przedstawienia Pomoc domowa (wystąpią Katarzyna Gniewkowska, Krystyna Janda, Małgorzata Kocik/Barbara Wypych, Krzysztof Dracz, Mirosław Kropielnicki), Szalone nożyczki (w rolach głównych: Lesław Żurek/Krzysztof Ibisz/Maciej Wilewski, Maciej Wilewski/Michał Piróg/Przemysław Cypryański, Urszula Dębska/Joanna Kupińska, Dominika Gwit, Alan Andersz) i wiele innych.

 

Koncerty 2022 – Sala Koncertowa Radia Wrocław dostarczy kolejnych emocji! Na scenie pojawią się polscy i zagraniczni artyści, którzy zaprezentują swoje umiejętności na żywo! Odbędą się tu koncerty Queen symfonicznie, Tribute to Roxette, Wilki akustycznie, Salvadora Sobrala, Andrzeja Sikorowskiego oraz koncert Wiedeński.

 

FAQ:

  • Gdzie znajduje się Sala Koncertowa Radia Wrocław?

Sala Koncertowa Radia Wrocław znajduje się we Wrocławiu przy ul. Karkonoskiej 10.

 

  • Jakie wydarzenia odbyły się w Sali Koncertowej Radia Wrocław?

W Sali Koncertowej Radia Wrocław odbyło się wiele wydarzeń kulturalnych, m.in. koncerty Andrzeja Piasecznego, Voo Voo, Darii Zawiałow, Queen symfonicznie, Mateusza Ziółko, a także spektakle Sceny dla dorosłych, czyli sztuka kochania, Grease, Dobry wieczór kawalerski, czyli na drugą nóżkę, Mężczyzna idealny, Nikt nie jest doskonały i inne.

 

  • Kiedy utworzona została Sala Koncertowa Radia Wrocław?

Sala Koncertowa Radia Wrocław utworzona została w 1942 roku.

 

pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Sala Koncertowa Radia Wrocław
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia w tym miejscu
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Adres

aleja Karkonoska 10
53-015 Wrocław

Wydarzenia w obiekcie

Zakończone wydarzenia w obiekcie

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/