Teatr Lalka w Warszawie

Teatr Lalka w Warszawie

Teatr Lalka w Warszawie - kup bilety na spektakle dostępne na eBilet.pl i zobacz repertuar teatru lalkowego.

 

Teatr Lalka powstał w 1945 roku w Uzbekistanie pod nazwą Niebieskie Migdały. Jego założycielką była Janina Kilian – Stanisławska - Polka ze Lwowa, którą deportowano do do Azji Środkowej po agresji Związku Sowieckiego na Polskę we wrześniu 1939. Najsłynniejszym spektaklem wystawionym przez Niebieskie Migdały była „Pani Twardowska” Adama Mickiewicza. W roku 1946 teatr został repatriowany do Polski. Początkowo działał we współpracy z krakowskim teatrem Groteska, a następnie przeniesiono go do Warszawy. W 1950 roku upaństwowiono instytucję, która 5 lat później dostała w końcu stałą siedzibę w  Pałacu Kultury i Nauki. 

 

Dyrektorem Teatru Lalka został syn Janiny Kilian, Adam.  Z czasem kierownictwo przejął Jan Wilkowski. Za ich kadencji Lalka stała się sceną eksperymentu teatralnego, polegającego m.in. na scenicznej konfrontacji lalki i aktora. W latach 1998 - 2010 Teatr Lalka był organizatorem Warszawskiego Pałacu Teatralnego. Rok po obchodach 70-lecia istnienia Teatru Lalka, dyrekcję objął Jarosław Kilian – wnuk Janiny i syn Adama.

 

Teatr Lalka Repertuar

Repertuar Teatru Lalka opiera się na  pytaniach o sens teatru dla dzieci i jego przewagę nad kinem, telewizją, grami komputerowymi i atrakcjami, jakie oferują centra handlowe. Za spektakle odpowiedzialni są często reżyserzy teatru dramatycznego, tacy jak Marcin Jarnuszkiewicz, Jarosław Kilian, Maciej Wojtyszko, Agnieszka Glińska, Łukasz Kos, czy Michał Walczak. Bilety do Teatru Lalka to klucz do niecodziennego świata nie tylko dla najmłodszych. W repertuarze Lalki pojawiają się klasyczne baśnie takie jak "Kopciuszek", czy „Czerwony Kapturek”, a także bardziej współczesne teksty adaptowane na potrzeby teatru, np. "Wiedźmy", "Wakacje Mikołajka", czy "Król Maciuś I".

 

Teatr Lalka bilety na spektakle dla dzieci

Bilety do Teatru Lalka są dostępne na portalu eBilet.pl. Szybko i sprawnie można kupić wejściówki na spektakle takie jak „Karnawał zwierząt”, "Don Kichot", "Kino Palace", "Krzesiwo" czy "Tygryski".

pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Teatr Lalka w Warszawie
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia w tym miejscu
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Adres

Plac Defilad 1
00-901 Warszawa

Zakończone spektakle

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/