Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemopener-festivalolsztyn-green-festival
Home Miejsce Teatr Lalka w Warszawie

Teatr Lalka w Warszawie

Warszawa, Plac Defilad 1
Teatr Lalka w WarszawieOpisWydarzeniaWystępowaliObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Teatr Lalka w Warszawie - kup bilety na spektakle dostępne na eBilet.pl i zobacz repertuar teatru lalkowego.

Teatr Lalka powstał w 1945 roku w Uzbekistanie pod nazwą Niebieskie Migdały. Jego założycielką była Janina Kilian – Stanisławska - Polka ze Lwowa, którą deportowano do do Azji Środkowej po agresji Związku Sowieckiego na Polskę we wrześniu 1939. Najsłynniejszym spektaklem wystawionym przez Niebieskie Migdały była „Pani Twardowska” Adama Mickiewicza. W roku 1946 teatr został repatriowany do Polski. Początkowo działał we współpracy z krakowskim teatrem Groteska, a następnie przeniesiono go do Warszawy. W 1950 roku upaństwowiono instytucję, która 5 lat później dostała w końcu stałą siedzibę w  Pałacu Kultury i Nauki. 

Dyrektorem Teatru Lalka został syn Janiny Kilian, Adam.  Z czasem kierownictwo przejął Jan Wilkowski. Za ich kadencji Lalka stała się sceną eksperymentu teatralnego, polegającego m.in. na scenicznej konfrontacji lalki i aktora. W latach 1998 - 2010 Teatr Lalka był organizatorem Warszawskiego Pałacu Teatralnego. Rok po obchodach 70-lecia istnienia Teatru Lalka, dyrekcję objął Jarosław Kilian – wnuk Janiny i syn Adama.

Teatr Lalka Repertuar

Repertuar Teatru Lalka opiera się na  pytaniach o sens teatru dla dzieci i jego przewagę nad kinem, telewizją, grami komputerowymi i atrakcjami, jakie oferują centra handlowe. Za spektakle odpowiedzialni są często reżyserzy teatru dramatycznego, tacy jak Marcin Jarnuszkiewicz, Jarosław Kilian, Maciej Wojtyszko, Agnieszka Glińska, Łukasz Kos, czy Michał Walczak. Bilety do Teatru Lalka to klucz do niecodziennego świata nie tylko dla najmłodszych. W repertuarze Lalki pojawiają się klasyczne baśnie takie jak "Kopciuszek", czy „Czerwony Kapturek”, a także bardziej współczesne teksty adaptowane na potrzeby teatru, np. "Wiedźmy", "Wakacje Mikołajka", czy "Król Maciuś I".

Teatr Lalka bilety na spektakle dla dzieci

Bilety do Teatru Lalka są dostępne na portalu eBilet.pl. Szybko i sprawnie można kupić wejściówki na spektakle takie jak „Karnawał zwierząt”, "Don Kichot", "Kino Palace", "Krzesiwo" czy "Tygryski".

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach organizowanych w tym miejscu.

Występowali

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też