Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Miejsce Klub Studio

Klub Studio

Kraków, Budryka 4
Klub StudioOpisWydarzeniaFAQWystępowaliObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Klub Studio to emocje i muzyka na najwyższym poziomie. Najnowocześniejszy klub muzyczny w Polsce oraz kultowe miejsce na mapie Krakowa. 

Klub Studio — historia powstania

Klub Studio znajduje się przy ulicy Witolda Budryka w Krakowie, na terenie Miasteczka Studenckiego AGH, którego historia sięga 1964 roku. Obiekt, w którym teraz mieści się Klub Studio, miał wtedy zupełnie inną funkcję — był stołówką. Niesamowita rewolucja pod względem przeznaczenia obiektu miała miejsce w 2004 roku. To właśnie wtedy Polska po raz pierwszy usłyszała o Studio. W 2016 roku nadszedł czas na zmiany, Klub Studio doczekał się gruntownej i wieloetapowej modernizacji - stając się tym samym jednym z najnowocześniejszych klubów muzycznych w kraju. 

Klub Studio Kraków — koncerty i inne wydarzenia

W obiekcie stale odbywa się wiele niezapomnianych i ciekawych wydarzeń dla odbiorców w każdym wieku. Klub oferuje możliwość obcowania z kulturą na wiele różnych sposobów, nie tylko muzycznie, ale także poprzez wystawy plastyczne i inne wydarzenia. Od prawie 10 lat w Klubie odbywa się Festiwal Synestezje. Muzyka. Plastyka. Słowo. Od początku istnienia Klubu Studio, na jego deskach wystąpiły takie legendy jak: Lady Pank, KULT, Kora, Skaldowie, Wilki, IRA, T. Love, KAT & Roman Kostrzewski, Acid Drinkers, Raz Dwa Trzy oraz wiele wiele innych. Scena gościła również największe zespoły z całego świata: Black Label Society, Helloween, Archive, Editors, Uriah Heep, Testament, Gogol Bordello, Testament, 5’nizza, Children of Bodom i wiele wiele innych. Oczywiście Klub Studio to również nowe brzmienia: Nocny Kochanek, Daria Zawiałow, Taco Hemingway, Organek, Dawid Podsiadło, Zalewski i wielu innych młodych obiecujących. 

Klub Studio — bilety

Klub Studio dba o to, by różne zainteresowania i gusty nie były przyczyną podziałów społeczeństwa. Tutaj jest miejsce dla wszelkiego rodzaju twórczości oraz artystów różnych gatunków. Potencjalny odbiorca pobawi się na koncertach reggae, rockowych, metalowych czy popu, ale również otrzyma potężną dawkę śmiechu na pokazach kabaretowych czy stand-up'owych.

 

Wydarzenia

FAQ

Gdzie znajduje się Klub Studio?
Klub Studio znajduje się na ulicy Witolda Budryka 4 w Krakowie w Dzielnicy V Krowodrza, w centrum Miasteczka Studenckiego AGH (dawne Miasteczko Studenckie im. XX-lecia PRL).
Jakie wydarzenia odbyły się w Klubie Studio?
Od 2004 roku w Klubie Studio w Krakowie odbyło się ponad 1100 kulturalnych wydarzeń; koncertów, kabaretowych występów oraz imprez organizowanych przez środowisko studenckie, w tym Międzynarodowy Festiwal Shanties, Grechuta Festiwal, Gala Stand Up Comedy oraz Festiwal Synestezje. W Klubie można było zobaczyć wielu artystów polskich, między innymi: Myslovitz, Pidżama Porno, Riverside, Afromental, Stare Dobre Małżeństwo, Anna Maria Jopek, Czesław Śpiewa, czy Strachy Na Lachy, oraz zagranicznych, takich jak: Black Label Society, Anathema, Cannibal Corpse, Therion, Within Temptation, Tricky, In Flames, Gogol Bordello, Papa Roach, Helloween czy Marillion.
Kiedy utworzony został Klub Studio?
Klub Studio początkowo był częścią stołówkową Miasteczka Studenckiego w Krakowie, powstałego w roku 1964. Z czasem obiekt przekształcono w miejsce o innym charakterze i przeznaczeniu. W swojej obecnej formie funkcjonuje od roku 2004.

Występowali

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też