Największa platforma sprzedaży biletów. Ceny mogą się nieznacznie różnić od cen organizatora.

Na czasie

voucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemtaylor-swift-resale-sellsunrise-festivalfame-mma

Urban Jazz Night

29.03.2025 Wrocław

Organizator: AGENCJA ARTYSTYCZNA ART PROJEKT

Sprawdź bilety
Urban Jazz NightBiletyO wydarzeniuArtyściLokalizacja

BILETY

Urban Jazz Night
sobota
29.03.2025
18:00

Urban Jazz Night

Wrocław, Narodowe Forum Muzyki

O wydarzeniu

Jazz przez dziesięciolecia był wyrazem buntu i niezłomnej walki z systemem. Rap zaś jako część kultury Hip-Hop przez lata ukształtował swój własny światopogląd i niezależność stając się głosem, najpierw zbuntowanej Ameryki, potem już całego świata. Dowodem, że dwa gatunki muzyczne mogą fantastycznie ze sobą współgrać będzie koncert Urban Jazz Night. Bilety na Urban Jazz Night już w sprzedaży. 

Urban Jazz Night artyści

We Wrocławiu wystąpią:

- EABS – wrocławska grupa, która od 2012 pracuje nad koncepcją “rekonstrukcji z dekonstrukcji”, redefiniując często klasyki sprzed kilkudziesięciu lat zderzając je z najnowszymi gatunkami współczesnej muzyki miejskiej, tworząc zupełnie nową jakość i autorskie brzmienie. Możliwe, że wielu powie, że to już nie jest jazz, ale czasami trzeba coś zburzyć, żeby na starych fundamentach stworzyć coś zupełnie nowego.O unikalności EABS decyduje jednak nie tylko instrumentalna maestria i aktualność ich języka wypowiedzi, ale również hip-hopowa proweniencja oraz społeczno-polityczne zaangażowanie.

 

- Adam Bałdych – Jego muzyka nie zna granic estetycznych. Skrzypek i kompozytor zdobył uznanie całej Europy zarówno jako świetny improwizator, odkrywający kompletnie nowe przestrzenie dla wiolinistyki. To autentyczna osobowość, która potrafi wejść w dialog z artystami ze świata muzyki poważnej, popu czy indie. Adamowi towarzyszyć będzie Helge Lien – norweski pianista jazzowy i kompozytor.

 

- Błażej Król – to artystyczny fenomen. Nie boi się mieszać elektroniki, piosenki poetyckiej, muzyki alternatywnej. Tworzy znakomitą mieszankę, jedyną w swoim rodzaju.

Jakub Żulczyk napisał o Błażeju:

„Na tle tej mieszanki wychwytuję jakąś esencję egzystencjalnej rozterki współczesnego trzydziestolatka – duszę i nerwy potrzaskane przez złe relacje międzyludzkie, jeszcze gorsze narkotyki, codzienny niepokój. Nie wiem jak Państwo, ja kupuję to w całości, a nawet odrobinę się identyfikuję.”

 

- Łona x Konieczny x Krupa - Łona x Konieczny x Krupa to kooperacja szczecińskiego rapera z Andrzejem Koniecznym i Kacprem Krupą — muzykami ze składu Siema Ziemia. Ich debiutancki materiał „TAXI” opowiada o świecie widzianym zza szyby taksówki i jest zapisem transformacji kulturowej ostatnich trzech dekad. Łona przygląda się społecznym nastrojom z uważnością dokumentalisty; w tekstach sięga po autentyczne historie taksówkarzy, taksówkarek i ich pasażerów. Są tu więc elementy reportażu, jest osobista refleksja o świecie ukryta w taksówkowym uniwersum, jest wreszcie poetyka nocy obecna w intrygującej muzyce Koniecznego i Krupy.

Artyści

Lokalizacja

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też