Największa platforma sprzedaży biletów. Ceny mogą się nieznacznie różnić od cen organizatora.

Na czasie

voucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemaudioriverfame-mmasunrise-festival
Home Koncerty Jazz i Blues Wojtek Mazolewski Quintet

Wojtek Mazolewski Quintet

12.10.2024 Katowice

Organizator: Fundacja Nowa Muzyka Katowice

Sprawdź bilety
Wojtek Mazolewski QuintetBiletyO wydarzeniuArtyściLokalizacja

BILETY

Wojtek Mazolewski Quintet
sobota
12.10.2024
19:00

Wojtek Mazolewski Quintet

Katowice, Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia - NOSPR

O wydarzeniu

Wojtek Mazolewski Quintet w NOSPR! Jeden z najlepszych jazzowych zespołów w Polsce zaprasza na wspólną podróż po świecie improwizacji. Wojtek Mazolewski Quintet powraca do Katowic w nowym, odświeżonym składzie i z nowym albumem długogrającym! Bilety na koncert Wojtek Mazolewski Quintet już dostępne.

Wojtek Mazolewski Quintet w Katowicach

Premiera płyty „Beautiful People” już w październiku 2024. Dzięki współpracy z kultowym labelem K7! trafi do światowej dystrybucji. Album powstał w grudniu '23 w studio S4 Polskiego Radia po jesiennej serii kilkunastu koncertów WMQ.

Rozpędzony wspaniałym przyjęciem w wielu miastach i głodny nowych doznań i dźwięków Quintet nagrał nową płytę będąc absolutnie w pełnym gazie. „Beautiful People” to uduchowiony album zmierzający w rejony współczesnego spiritual jazzu przy zachowaniu tożsamości WMQ i słowiańskiej tradycji. Świeży materiał prezentuje wysokiej jakości nową energię, brzmienie i skład zespołu.

Trasa koncertowa pod patronatem Jedynki Polskiego Radia odbędzie się w Polsce, Wielkiej Brytanii, Argentynie, Chile i Meksyku, gdzie oprócz koncertów klubowych Quintet pojawi się na kilku najważniejszych festiwalach. Wojtek Mazolewski Quintet nieustannie ekspermentuje, wzbudza skrajne emocje i udowadnia, że muzyka jazzowa ma potencjał burzenia muzycznych schematów. 

Wojtek Mazolewski Quintet informacje

Zespół jazzowy prowadzony przez basistę, gitarzystę, kontrabasistę i kompozytora Wojtka Mazolewskiego. To jeden z współtwórców yassu i charyzmatyczna osobowość sceniczna, która w niezwykły sposób potrafi nawiązać emocjonalną więź z publicznością. Koncertuje zarówno na festiwalach rockowych, w filharmoniach, jak i kameralnych klubach muzycznych. Muzyka Wojtka Mazolewskiego to doświadczenie wielopłaszczyznowe, wykraczające poza sztywne kanony i prezentujące unikatowy konglomerat stylów muzycznych.

 

Skład zespołu:

  • Wojtek Mazolewski – kontrabas
  • Marcel Baliński – fortepian
  • Piotr Chęcki – saksofon
  • Oscar Torok – trąbka
  • Tymek Papior– bębny

Artyści

Lokalizacja

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też