Stary Refektarz Klasztoru o. Dominikanów

Stary Refektarz Klasztoru o. Dominikanów

Stary Refektarz Klasztoru o. Dominikanów to część Kościoła św. Wojciecha we Wrocławiu, czyli jednego z najstarszych gotyckich obiektów, położonych w stolicy dolnego śląska. W gmachach budynku odbywają się koncerty muzyki klasycznej, arii, operetek, a także kolęd świątecznych. Bilety na wszystkie wydarzenia muzyczne można wygodnie nabyć za pośrednictwem portalu eBilet.pl

Stary Refektarz Klasztoru o. Dominikanów – koncerty, informacje o obiekcie

Jaka jest historia Starego Refektarza Klasztoru o. Dominikanów? Wydarzenia sięgają XII, wówczas na dzisiejszym placu Dominikańskim powstał kościół romański ufundowany prawdopodobnie przez Bogusława, brata Piotra Włosta.

W 1241 r. budynek został zniszczony na skutek najazdu Mongołów na Śląsk. 1250 rozpoczęto odbudowę kościoła, już w stylu gotyckim, natomiast w latach 1715–1730 w narożniku południowym powstała barokowa kaplica błogosławionego Czesława.

Kościół został mocno zniszczony podczas II Wojny Światowej, jego ostateczna rewitalizacja zakończyła się w latach 70. ubiegłego wieku, wówczas Maria Teresa Reklewska zaprojektowała dla kościoła nowe witraże, a Edmund Małachowicz – polski architekt i konserwator zabytków, ukończył rekonstrukcję hełmu w formach wzorowanych na gotyckie.

Obecnie Stary Refektarz Klasztoru o. Dominikanów to miejsce pełne życia, w którym odbywają się wydarzenia muzyki klasycznej, rekolekcje dla młodzieży, spotkania modlitewne, a także inne imprezy organizowane przez społeczność chrześcijańską z Wrocławia.

Stary Refektarz Klasztoru o. Dominikanów koncerty 2022

Stary Refektarz Klasztoru o. Dominikanów koncerty 2022 to przede wszystkim oferta skierowana do miłośników muzyki klasycznej. Już w październiku słuchacze mogą wybrać się na Włoską Galę Operową, z udziałem solistów Rzymskiej Opery Kameralnej. Początek jesieni to również otwarcie cyklu Koncertów Wiedeńskich, podczas których zaprezentowane zostaną najpiękniejsze arie z oper i operetek.

Z kolei w grudniu miłośnicy muzyki będą mogli spędzić czas przy operowych wydaniach takich kolęd jak m.in.: „Lulajże Jezuniu”, „Bóg się rodzi”, , „Dzisiaj w Betlejem”, „Gdy się Chrystus rodzi”, „Nie było miejsca dla Ciebie”, „Cicha noc”, „Do szopy, hej pasterze”, „Gdy śliczna Panna” i innych, tradycyjnych pieśni świątecznych.

Stary Refektarz Klasztoru o. Dominikanów – bilety na wydarzenia

Chciałbyś wybrać się na wydarzenie organizowane w Starym Refektarzu Klasztoru o. Dominikanów? Bilety na koncerty można wygodnie nabyć za pośrednictwem serwisu eBilet.pl – oficjalnego dystrybutora sprzedaży. Zakup wejściówek jest nie tylko szybki i komfortowy, ale również bezpieczny, chronimy Twoje dane osobowe i wymagamy podania jedynie niezbędnych informacji.

 

FAQ:

  • Gdzie znajduje się Stary Refektarz Klasztoru o. Dominikanów?
    Stary Refektarz Klasztoru o. Dominikanów przynależy do Kościoła św. Wojciecha i znajduje się przy ulicy pl. Dominikański 2 we Wrocławiu, nieopodal Galerii Dominikańskiej, a także płyty rynku starego miasta.

  • Jakie wydarzenia odbyły się w Starym Refektarzu Klasztoru o. Dominikanów?
    W Starym Refektarzu Klasztoru o. Dominikanów dotychczas odbyły się liczne wydarzenia poświęcone muzyce klasycznej, m.in. Koncert Wiedeński, koncert poświęcony kolędom polskim w wykonaniu solistów operowych, koncert z okazji Dnia Matki, muzyczne rekolekcje dla studentów czy koncerty w ramach cyklu „Muzyczny Refektarz Podwala” w wykonaniu uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej II st. na ul. Podwale

  • Kiedy został utworzony Stary Refektarz Klasztoru o. Dominikanów?
    Początki powstania budynku, który obecnie jest Starym Refektarzem Klasztoru o. Dominikanów sięga XII wieku.

 

pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Stary Refektarz Klasztoru o. Dominikanów
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia w tym miejscu
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Adres

Plac Dominikański 2
50-159 Wrocław

Wydarzenia w obiekcie

Zakończone wydarzenia w obiekcie

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/