Na czasie

wystawa-legovoucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Miejsce Stary Refektarz Klasztoru o. Dominikanów

Stary Refektarz Klasztoru o. Dominikanów

Wrocław, Plac Dominikański 2
Stary Refektarz Klasztoru o. DominikanówOpisWydarzeniaFAQObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Stary Refektarz Klasztoru o. Dominikanów to część Kościoła św. Wojciecha we Wrocławiu, czyli jednego z najstarszych gotyckich obiektów, położonych w stolicy dolnego śląska. W gmachach budynku odbywają się koncerty muzyki klasycznej, arii, operetek, a także kolęd świątecznych. Bilety na wszystkie wydarzenia muzyczne można wygodnie nabyć za pośrednictwem eBilet.pl

Stary Refektarz Klasztoru o. Dominikanów – koncerty, informacje o obiekcie

Jaka jest historia Starego Refektarza Klasztoru o. Dominikanów? Wydarzenia sięgają XII, wówczas na dzisiejszym placu Dominikańskim powstał kościół romański ufundowany prawdopodobnie przez Bogusława, brata Piotra Włosta.

W 1241 r. budynek został zniszczony na skutek najazdu Mongołów na Śląsk. 1250 rozpoczęto odbudowę kościoła, już w stylu gotyckim, natomiast w latach 1715–1730 w narożniku południowym powstała barokowa kaplica błogosławionego Czesława.

Kościół został mocno zniszczony podczas II Wojny Światowej, jego ostateczna rewitalizacja zakończyła się w latach 70. ubiegłego wieku, wówczas Maria Teresa Reklewska zaprojektowała dla kościoła nowe witraże, a Edmund Małachowicz – polski architekt i konserwator zabytków, ukończył rekonstrukcję hełmu w formach wzorowanych na gotyckie.

Obecnie Stary Refektarz Klasztoru o. Dominikanów to miejsce pełne życia, w którym odbywają się wydarzenia muzyki klasycznej, rekolekcje dla młodzieży, spotkania modlitewne, a także inne imprezy organizowane przez społeczność chrześcijańską z Wrocławia.

Stary Refektarz Klasztoru o. Dominikanów – bilety na wydarzenia

Chciałbyś wybrać się na wydarzenie organizowane w Starym Refektarzu Klasztoru o. Dominikanów? Bilety na koncerty można wygodnie nabyć za pośrednictwem serwisu eBilet.pl – oficjalnego dystrybutora sprzedaży. Zakup wejściówek jest nie tylko szybki i komfortowy, ale również bezpieczny, chronimy Twoje dane osobowe i wymagamy podania jedynie niezbędnych informacji.

Wydarzenia

FAQ

Gdzie znajduje się Stary Refektarz Klasztoru o. Dominikanów?
Stary Refektarz Klasztoru o. Dominikanów przynależy do Kościoła św. Wojciecha i znajduje się przy ulicy pl. Dominikański 2 we Wrocławiu, nieopodal Galerii Dominikańskiej, a także płyty rynku starego miasta.
Jakie wydarzenia odbyły się w Starym Refektarzu Klasztoru o. Dominikanów?
W Starym Refektarzu Klasztoru o. Dominikanów dotychczas odbyły się liczne wydarzenia poświęcone muzyce klasycznej, m.in. Koncert Wiedeński, koncert poświęcony kolędom polskim w wykonaniu solistów operowych, koncert z okazji Dnia Matki, muzyczne rekolekcje dla studentów czy koncerty w ramach cyklu „Muzyczny Refektarz Podwala” w wykonaniu uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej II st. na ul. Podwale
Kiedy został utworzony Stary Refektarz Klasztoru o. Dominikanów?
Początki powstania budynku, który obecnie jest Starym Refektarzem Klasztoru o. Dominikanów sięga XII wieku.

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też