Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Henryk Miśkiewicz

Henryk Miśkiewicz

Henryk MiśkiewiczOpisWydarzeniaHenryk Miśkiewicz - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Opis

Henryk Miśkiewicz to urodzony w 1951 roku w Żaganiu polski saksofonista i klarnecista wykonujący muzykę jazzową. Artysta trzy razy został laureatem nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyka. Należy również do Akademii Fonograficznej ZPAV. W 2017 roku muzyk został odznaczony Srebrnym Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis.

Rozwój kariery muzycznej Henryka Miśkiewicza

Henryk Miśkiewicz swoją muzyczną edukację rozpoczął od gry na akordeonie. Dalej kształcił się w liceum muzycznym we Wrocławiu i Państwowej Wyższej Szkole Muzycznej w Warszawie.

 

Jest jednym z założycieli Young Jazz Band. Grał również w Big Band "Stodoła", Jazz Carriers i z Sun Ship do czasu jego rozwiązania w 1981 roku. Jako alcista współpracował z Jarosławem Śmietaną, Henrykiem Majewskim, Janem Ptaszynem Wróblewskim, Kubą Stankiewiczem i innymi wybitnymi muzykami.

 

W 1994 roku założył własny kwartet, do którego należeli pianista Andrzej Jagodziński, syn muzyka Michał Miśkiewicz, który grał na perkusji oraz basista Zbigniew Wegehaupt. Artysta występuje na scenie również ze swoją córką Dorotą Miśkiewicz.

 

 

Fot. Marcin Jahr

Wydarzenia

Henryk Miśkiewicz - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Henryk Miśkiewicz?

Miejscowości, w których Henryk Miśkiewicz wystąpi w najbliższym czasie: Wrocław.

Fani lubią też

Zobacz też