Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejdawid-podsiadlo3-majowka
Home Miejsce Strefa Kultury Studenckiej PWr

Strefa Kultury Studenckiej PWr

Wrocław, Hoene-Wrońskiego 12
Strefa Kultury Studenckiej PWrOpisWydarzeniaFAQObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Politechnika Wrocławska to jedna z najlepszych uczelni technicznych w Polsce i lider wśród szkół wyższych na Dolnym Śląsku. Oprócz atrakcyjnej oferty edukacyjnej, Politechnika Wrocławska dysponuje również Strefą Kultury Studenckiej PWr, która stanowi idealne miejsce do organizacji spotkań, festiwali, koncertów i innych wydarzeń kulturalnych.

Znajdująca się w budynku C-18 na głównym kampusie Politechniki Wrocławskiej Strefa Kultury Studenckiej PWr obejmuje kawiarnię, klub studencki, stołówkę ze sceną, trzy sale kameralne i dwa tarasy. Organizatorzy wydarzeń mają do dyspozycji profesjonalny sprzęt multimedialny, system elektroakustyczny i rozbudowane zaplecze techniczne.

Strefa Kultury Studenckiej PWr – wydarzenia warte zapamiętania

W ostatnich latach działalności organizowane w Strefie Kultury Studenckiej PWr wydarzenia objęły kilkaset projektów o różnej specyfice i skali. Dużym zainteresowaniem cieszyły się między innymi wieczory komedii w ramach Festiwalu Wrocek.

Ważnym dla Strefy Kultury Studenckiej PWr wydarzeniem był również Festiwal Gier Planszowych Gratislava, który miał miejsce w weekend 21-22 października 2023 roku. Podczas 25. edycji festiwalu uczestnicy mieli okazję zanurzyć się w fascynujący świat gier planszowych – najciekawsze spośród około 1000 dostępnych tytułów można było przetestować, wypożyczyć, a nawet odkupić.

Najbardziej utalentowani programiści mogli z kolei zaprezentować swoje umiejętności podczas organizowanego 28 października 2023 roku hackatonu programistycznego BEST Hacks 2023. Mające miejsce w Strefie Kultury Studenckiej PWr wydarzenie trwało około 24 godziny – w tym czasie 3 lub 4-osobowe grupy miały za zadanie opracować projekt programistyczny zgodny z wyznaczonym tematem.

Strefa Kultury Studenckiej PWr – koncerty i imprezy studenckie

Strefa Kultury Studenckiej PWr wychodzi naprzeciw oczekiwaniom studentów, którzy z zapałem biorą udział w różnego rodzaju koncertach, dyskotekach, otrzęsinach i innych eventach rozrywkowych. Różnorodność organizowanych przez Strefę Kultury Studenckiej PWr wydarzeń sprzyja budowaniu więzi między studentami z różnych roczników i poznawaniu nowych osób.

Miłośnicy muzyki jazzowej 18 stycznia 2024 roku mieli okazję wziąć w kolejnej edycji zimowego koncertu, podczas którego wystąpili Mistrzowie oraz Uczniowie Akademii Jazzu przy Politechnice Wrocławskiej, a także Big Band PWr pod kierownictwem Wojciecha Nycza. Mające miejsce w Strefie Kultury Studenckiej PWr koncerty obejmują również takie gatunki muzyczne jak hip-hop, pop, alternative czy rock.

Strefa Kultury Studenckiej PWr – wydarzenia w nadchodzącym czasie

Strefa Kultury Studenckiej PWr nie zwalnia tempa i w nadchodzących miesiącach oferuje szereg atrakcji dla młodych ludzi – to w tym miejscu weźmiesz udział w wieczorach z grami planszowymi, stand-upach, koncertach, festiwalach i wydarzeniach kulturalnych. W Strefie Kultury Studenckiej PWr regularnie organizowane są również wystawy fotografii, konferencje, targi i seminaria.

Strefa Kultury Studenckiej PWr – bilety na wydarzenia

Strefa Kultury Studenckiej PWr została założona z myślą o integracji wrocławskiego środowiska studenckiego – organizowane w tym miejscu wydarzenia gromadzą setki młodych ludzi, których łączą wspólne pasje i zainteresowania. Chcesz poczuć klimat imprez organizowanych przez Strefę Kultury Studenckiej PWr? Bilety możesz zarezerwować już teraz przez platformy internetowe, takie jak eBilet.pl.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach organizowanych w tym miejscu.

FAQ

Gdzie znajduje się Strefa Kultury Studenckiej PWr?
Strefa Kultury Studenckiej PWr znajduje się w głównym kampusie Politechniki Wrocławskiej, przy ul. Hoene-Wrońskiego 12.
Jakie wydarzenia odbywają się w Strefie Kultury Studenckiej PWr?
Odbywające się w Strefie Kultury Studenckiej PWr wydarzenia skierowane są głównie do studentów i obejmują stand-upy, tematyczne imprezy, otrzęsiny, koncerty, konkursy czy konferencje.
Kiedy została otworzona Strefa Kultury Studenckiej PWr?
Strefa Kultury Studenckiej PWr została oddana do użytku przez Politechnikę Wrocławską w 2015 roku.

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też