Na czasie

wystawa-legovoucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Miejsce u Bazyla

u Bazyla

Poznań, Norwida 18A
u BazylaOpisWydarzeniaFAQWystępowaliObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Pomieszczenia starej fabryki w pobliżu Starego Rynku, schowane w podwórzu, przeszklone wejście nie wzbudzające podejrzeń co za nim się kryje… Jednym słowem – alternatywa, dla lubiących niestandardowe rozwiązania. Klub u Bazyla to połączenie klubu muzycznego z pubem. Znajdują się tu trzy sale stwarzające możliwość organizacji różnorodnych wydarzeń: koncertów, przeglądów muzycznych, imprez tanecznych czy występów DJ-ów.

Klub u Bazyla – koncerty

Jakie eventy odbywały się w minionych latach w poznańskim Klubie u Bazyla? Wydarzenia spod znaku występów stand-up, organizowane w klubie przy ul. Norwida 18A, od lat cieszą się dużym zainteresowaniem miłośników komedii na żywo. Na scenie w stolicy Wielkopolski wystąpił m.in. Jakub Poczęty z programem „Słabość”, Michał Pałubski („Jak myślisz, że jest OK – to nie jest OK”), Tomasz Jachimek czy Ewa Błachnio.

Muzyka na żywo to bez wątpienia najważniejszy obszar działalności Klubu u Bazyla. Koncerty zagrał tu m.in. zespół Luxtorpeda, promujący swoją najnowszą płytę „Omega” czy Michał Wiśniewski, który zaprezentował swoje największe szlagiery w nieco mniej znanej, akustycznej odsłonie. W poznańskim klubie wystąpił również znany ze swoich tekstów z przymrużeniem oka zespół Łydka Grubasa, który obchodził XX-lecie istnienia.

Na scenie klubu ze stolicy Wielkopolski nie brakuje również imprez dla miłośników brzmień reggae. W ramach organizowanej cyklicznie imprezy Punky Reggae live 2022, publiczność mogła usłyszeć utwory Farben Lehre, Kobranocki czy Gutka. To tylko część z atrakcji, jakie regularnie planuje Klub u Bazyla. Bilety na przyszłe występy są już w sprzedaży.

Klub u Bazyla – koncerty 2022

Jakie wydarzenia odbędą się w tym sezonie w Klubie u Bazyla? Koncerty 2022 będą nie lada gratką dla miłośników mocnego metalowego brzmienia. Którzy artyści światowego formatu zawitają do Klubu u Bazyla? Bilety na występ zespołu Polaris wraz z supportującymi kapelami z pewnością będą cieszyć się dużym zainteresowaniem wśród miłośników nowoczesnego metalcore’u.

Występ zespołu Polaris nie jest jedyną metalową propozycją, jaką przygotował w tym sezonie Klub u Bazyla. Wydarzeniem, które przyciąga uwagę polskich fanów muzyki metalowej, jest również jedyny w Polsce koncert amerykańskiej death metalowej kapeli Massacre, której debiutancka płyta ujrzała światło dzienne już w 1991 roku. Supportem zespołu będą Włosi z technicznego death metalowego bandu Necrosy.

Na jakie inne atrakcje będziemy mogli liczyć w tym roku w Klubie u Bazyla? Koncert z okazji 25-lecia brytyjskiego zespołu Arena to bardzo interesująca propozycja dla miłośników neo-progresywnego rocka. Europejska trasa kapeli promuje 10 album w dyskografii zespołu i nosi nazwę „The Theory of Molecular Inheritance”, a jego premiera jest zapowiedziana na październik tego roku.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach organizowanych w tym miejscu.

FAQ

Gdzie znajduje się Klub u Bazyla?
Klub u Bazyla znajduje się obecnie w Poznaniu przy ul. Norwida 18A. W ciągu wielu lat swojej działalności lokal ten stał się kultowym punktem na mapie kulturalnej dzielnicy Jeżyce.
Jakie wydarzenia odbyły się w Klubie u Bazyla?
Klub u Bazyla jest miejscem, które organizuje wydarzenia i koncerty dla miłośników muzyki alternatywnej, cięższych brzmień oraz sceny hip-hopowej. W klubie nie brakuje również występów stand-uperów.
Kiedy został utworzony Klub u Bazyla?
Choć Klub u Bazyla funkcjonuje od 1999 roku, historia lokalu wiąże się z kilkoma miejscami na mapie Poznania. Poprzednio klub funkcjonował przy ulicy św. Wojciecha – w 2016 roku Klub u Bazyla został przeniesiony do nowego miejsca przy ul. Norwida 18A.

Występowali

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też