Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaprojekt-warszawaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejagnieszka-chylinska
Home Artysta Małgorzata Ostrowska

Małgorzata Ostrowska

Małgorzata OstrowskaSzczegółyOpisWydarzeniaMałgorzata Ostrowska - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Szczegóły

wiek:
65 lat
data urodzenia:
02.05.1958
dyscyplina:
Polska piosenkarka rockowa.
social media:

Opis

Małgorzata Ostrowska to jedna z najpopularniejszych polskich artystek rockowych, która poza karierą solową występowała również w legendarnym zespole Lombard. Specjalizuje się w tworzeniu muzyki rock oraz pop-rock. Urodzona 2 maja 1958 roku w Szczecinku. Artystka związała się z muzyką już w czasach wczesnej młodości. Lubiła śpiewać i stale rozwijała swój talent. Wystąpiła na wielu konkursach i festiwalach, dzięki czemu usłyszała o niej zdecydowanie szersza publika. Małgorzata jest znana ze swojego mocnego głosu i niezwykłej charyzmy. Stuprocentowa profesjonalistka, która zawsze uparcie dąży do realizacji wyznaczonego celu.

Małgorzata Ostrowska - krótka historia

Jedna z najsympatyczniejszych polskich wokalistek pierwsze sukcesy zaczęła odnosić jeszcze przed ukończeniem 18. roku życia. Miało to miejsce podczas Festiwalu Piosenki Radzieckiej w Zielonej Górze w 1975 roku. Później jej kariera zaczęła się rozwijać w zawrotnym tempie. Występowała na najbardziej pożądanych festiwalach w kraju oraz na świecie, w tym m.in. w San Remo. Znała ją cała Polska, ale też znaczna część Europy. Utrzymało się to aż po dzisiejsze czasy. Małgorzata jest kojarzona przede wszystkim z takimi wydawnictwami muzycznymi, jak: CD InterSonus, Sony Music, Warner Music Poland, MTJ, Agora S.A., Rockhouse oraz RockersPro. Na terenie Polski Małgorzata koncertowała w takich miastach, jak: Katowice, Wrocław, Bydgoszcz, Świnoujście, Warszawa, Sosnowiec, Szczecin, Gdańsk, Cieszyn, Bielsko-Biała, Chorzów, Sopot, Kraków, Wisła, Poznań czy też Gdynia.

Źródło zdjęcia: FOTON/PAP

 

Dotychczasowy dorobek muzyczny

Małgorzata Ostrowska wydała już wiele wspaniałych krążków, które za każdym razem spotykały się z pozytywną reakcją ze strony wymagającej polskiej publiczności. Są to następujące albumy:

 • "Małgorzata Ostrowska",
 • "Alchemia",
 • "Przed świtem",
 • "Instynkt",
 • "Moja kolekcja",
 • "Słowa",
 • "Gramy!",
 • "Na świecie nie ma pustych miejsc",
 • "Piękna pani Meluzyna",
 • "Kidawa".

Biorąc pod lupę jej najbardziej znane utwory muzyczne, wypada wspomnieć głównie o tak wyjątkowych kawałkach, jak: "Lawa", "Tak jak pierwszy raz", "Cisza jak dziś", "Teraz, kiedy wiem", "Głupi świat", "Tak mało czasu", "Jeśli było", "Z dalekiej podróży", "Gdy pada deszcz", "Ziemia w ogniu", "Teraz" czy też "Meluzyna".

Małgorzata Ostrowska - powiązani artyści i współpraca

Nie da się ukryć, że Małgorzata Ostrowska spędziła na polskiej scenie muzycznej wiele długich lat i w tym czasie współpracowała już z wieloma znanymi artystami oraz grupami muzycznymi. Chodzi m.in. o: Lombard, Sosnowskiego, KSU, Basspace, Vist, Darię Zawiałow, Grzegorza Stróżniaka, Zbigniewa Forysia, Wandę Kwietniewską, Piotra Zandera oraz Przemysława Pahla. 

Małgorzata Ostrowska - nagrody i wyróżnienia

Nadszedł odpowiedni moment na krótkie zaprezentowanie kluczowych nagród i wyróżnień, które do tej pory Małgorzata Ostrowska zgromadziła na swoim koncie. W tej kategorii należy wyróżnić:

 • nagrodę na Festiwalu Piosenki Radzieckiej w Zielonej Górze 1975,
 • Bursztynowego Słowika za całokształt działalności 1999.

Oczywiście to tylko niektóre laury w bogatych zbiorach Małgorzaty Ostrowskiej, lecz najważniejsze jest to, że artystka cały czas jest w dobrej formie i jeszcze wiele razy zaskoczy swoich wiernych fanów.

 

Źródło zdjęcia: Wikipedia, fot. Matviey, CC-BY-SA 3.0

 

 

Wydarzenia

Małgorzata Ostrowska - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Małgorzata Ostrowska?

Miejscowości, w których Małgorzata Ostrowska wystąpi w najbliższym czasie: Jasionka, Katowice, Toruń.

Gdzie i kiedy urodziła się Małgorzata Ostrowska?
Małgorzata Ostrowska urodziła się 2 maja 1958 roku na terenie Szczecinka.
Z jakimi artystami i grupami muzycznymi współpracowała Małgorzata Ostrowska?
Wśród artystów i zespołów muzycznych współpracujących z Małgorzatą Ostrowską można wyróżnić m.in. Lombard, Sosnowskiego, KSU, Basspace, Vist, Darię Zawiałow, Grzegorza Stróżniaka, Zbigniewa Forysia, Wandę Kwietniewską, Piotra Zandera oraz Przemysława Pahla.
Jakimi nagrodami i wyróżnieniami może się pochwalić Małgorzata Ostrowska?
Legendarna polska artystka rockowa może się pochwalić m.in. takimi osiągnięciami, jak: nagroda na Festiwalu Piosenki Radzieckiej w Zielonej Górze 1975 oraz Bursztynowy Słowik za całokształt działalności 1999.
Jakie albumy i utwory muzyczne ma na swoim koncie Małgorzata Ostrowska?
Małgorzata Ostrowska słynie z ciężkiej pracy i zaciętości, dlatego do tej pory zgromadziła na koncie następujące krążki: "Małgorzata Ostrowska", "Alchemia", "Przed świtem", "Instynkt", "Moja kolekcja", "Słowa", "Gramy!", "Na świecie nie ma pustych miejsc", "Piękna pani Meluzyna" oraz "Kidawa". Jeśli chodzi o jej najbardziej cenione kawałki, można wspomnieć m.in. o takich piosenkach, jak: "Lawa", "Tak jak pierwszy raz", "Cisza jak dziś", "Teraz, kiedy wiem", "Głupi świat", "Tak mało czasu", "Jeśli było", "Z dalekiej podróży", "Gdy pada deszcz", "Ziemia w ogniu", "Teraz" czy też "Meluzyna".

Fani lubią też

Zobacz też