Klub Wytwórnia

Klub Wytwórnia

Klub Wytwórnia zajmuje przestrzenie dawnej łódzkiej Wytwórni Filmów Fabularnych przy ul. Łąkowej 29. Poddane rewitalizacji studio filmowe przyciągnęło uwagę inwestorów, w tym Grupy Toya sp. z o.o., która chciała stworzyć miejsce tętniące życiem kulturalnym.

 

Klub Wytwórnia – o obiekcie

Wytwórnia Filmów Fabularnych powstała w Lublinie i stanowiła Czołówkę Filmową Wojska Polskiego. W latach 1945-1998 przeniosła się do Łodzi, gdzie produkowała filmy fabularne. Pod koniec 1945 roku miały tu miejsce zdjęcia do filmu Zakazane piosenki (1946), filmu krótkometrażowego Wieczór wigilijny (1945) oraz produkcji Przygoda na Mariensztacie (1953).

 

Lata dziewięćdziesiąte to dla WFF czas kryzysu. Wytwórnia została przekształcona w Łódzkie Centrum Filmowe. Obecnie zlokalizowane są tu firmy oraz instytucje, takie jak: TOYA – operator sieci kablowej, TOYA Studios – studio produkcji dźwiękowej, Opus Film – producent filmowy i reklamowy, Oddział Filmoteki Narodowej oraz klub Wytwórnia.

 

W 2007 roku nastąpiło w tym miejscu oficjalne otwarcie Klubu Wytwórnia w Łodzi, nawiązującego swoją nazwą do legendarnej WFF. Historia obiektu wiąże się ze spółką Toya, która postanowiła zrewitalizować kompleks dawnej Wytwórni Filmów Fabularnych. Właściciele pragnęli stworzyć miejsce, które łączyć będzie najciekawsze trendy kultury. Centrum zyskało nową nazwę – Wytwórnia, która nawiązuje do historii obiektu.

 

Zagospodarowane na nowo hale filmowe wyposażono w profesjonalny sprzęt oświetleniowy i nagłośnieniowy, mobilną scenę oraz widownię. Obecnie jest to miejsce, które organizuje rozmaite wydarzenia: koncerty, spektakle, projekcje, wystawy spotkania z artystami, różnorodne eventy, imprezy i bankiety. W krótkim czasie na scenie Wytwórni Łódź zaczęły występować największe gwiazdy.

 

Klub Wytwórnia w Łodzi – koncerty

Wytwórnia to miejsce, które łączy różne dziedziny sztuki. Odbywają się tu koncerty artystów światowej sławy, gwiazd polskich oraz zupełnie nowych talentów. Na scenie pojawili się m.in. Orkiestra Glenna Millera, Ray Wilson, Chris Botti, Marillion, Gregory Porter, China Moses, Nazareth, Sully Erna. Publiczność przyciągnęły również koncerty Manhattan Transfer, Ala Fostera, Tommy’ego Emmanuela, Miri Ben – Ari, Richarda Bony, Basi Trzetrzelewskiej, Seweryna Krajewskiego, Kayah i Bregović, TSA, Kasi Nosowskiej, Sinfonia Varsovia, zespołu Hey, Kult, Organka, Andrzeja Piasecznego, Dawida Podsiadło i Ani Dąbrowskiej.

 

Organizowane są tu również łódzkie festiwale, m.in. Festiwal Łódź 4 Kultur, Festiwal Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych, Festiwal Nowa Klasyka Europy, Festiwal Dotknij Teatru, Soundedit Festival. Łódź to kolebka jazzu – klub kultywuje muzyczne tradycje. Odbywają się tu jazzowe czwartki oraz Letnia Akademia Jazzu, w ramach której wiele się dzieje w Wytwórni! Koncerty, warsztaty, wykłady i spotkania przyciągają miłośników tego stylu muzycznego.

Klub Wytwórnia w Łodzi – koncerty 2022

Co wydarzy się w najbliższej przyszłości w klubie Wytwórnia? Koncerty 2022 zapowiadają się doskonale! Na scenie pojawią się zespół Dżem, Happysad, Strachy na Lachy, Skunk Anansie, Dire Straits, Organek. Odbędą się tu również koncerty Queen symfonicznie, The Beatles symfonicznie, Matt Dusk sings Sinatra, Sylwia Grzeszczak, Fisz Emade Tworzywo, Piotr Rubik, Bond in Concert i wiele innych!

 

Najbliższe koncerty w Łodzi to doskonała okazja do zabawy! Pamiętaj jednak, że uczestnictwo w wydarzeniach możliwe jest tylko po okazaniu ważnego biletu.

 

FAQ:

Gdzie znajduje się Klub Wytwórnia?

Klub Wytwórnia znajduje się w dawnej Wytwórni Filmów Fabularnych przy ul. Łąkowej 29 w Łodzi.

 

Jakie wydarzenia odbyły się w Klubie Wytwórnia?

W klubie Wytwórnia odbywają się różne wydarzenia kulturalne. Miały tu miejsce koncerty Ray Wilson, Chris Botti, Marillion, Gregory Porter, China Moses, Nazareth, Tommy’ego Emmanuela, Miri Ben – Ari, Richarda Bony, Basi Trzetrzelewskiej, Seweryna Krajewskiego, Kayah i Bregović, TSA, Nosowska Sully Erna i wielu innych gwiazd polskiej I światowej sceny muzycznej.

 

Kiedy utworzony został Klub Wytwórnia?

Klub Wytwórnia utworzony został w 2007 roku.

pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Klub Wytwórnia
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia w tym miejscu
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Adres

Łąkowa 29
90-554 Łódź

Wydarzenia w obiekcie

Zakończone wydarzenia w obiekcie

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/