Kieleckie Centrum Kultury

Kieleckie Centrum Kultury

Kieleckie Centrum Kultury mieści się w gmachu przy Placu Moniuszki 2B w Kielcach i jest jedną z najważniejszych instytucji kulturalnych regionu. Budowę obiektu rozpoczęto w połowie lat 70. XX wieku, początkowo w miejscu tym miał stanąć nowy gmach Teatru im. St. Żeromskiego. W 1992 roku władze miasta przejęły inwestycję i wkrótce uruchomiono KCK Kielce. Równocześnie z działalnością kulturalną instytucji, aż do 2002 roku trwały prace budowlane. W 1996 roku odbyła się inauguracja działalności dużej sceny Centrum Kultury. Repertuar Kieleckiego Centrum Kultury realizowany jest m.in. poprzez aktywność Sceny Autorskiej Studio oraz alternatywny teatr Pegaz. Organizowane w Kieleckim Centrum Kultury koncerty można zobaczyć na dwóch, wyposażonych w profesjonalny sprzęt, scenach Centrum.

 

Kieleckie Centrum Kultury organizuje spektakle, koncerty, widowiska, festiwale, spotkania i przeglądy o randze regionalnej i ogólnopolskiej. Instytucja prowadzi także edukację artystyczną: plastyczną i teatralną oraz realizuje projekty kulturalne, artystyczne i społeczne.

Kieleckie Centrum Kultury — spektakle 2022

Kieleckie Centrum Kultury to miejsce, w którym odbywa się wiele spektakli teatralnych. W 2021 roku Instytucja wystawiała sztukę “Seks dla opornych” Marka Kępińskiego. W czerwcu zeszłego roku widzowie mieli okazję oglądać dwa spektakle Teatru im. St. I. Witkiewicza “Stachura” oraz “Z Cyklu Tatrzańskie. Część III: Spiski — Hej!”. W Kieleckim Centrum Kultury spektakle 2022 zapowiadają się równie ciekawie. Jeszcze w styczniu odbędzie się sztuka Teatru TeTaTeT “Seks dla opornych” oraz “Prawda”.

Kieleckie Centrum Kultury — koncerty 2022

Kieleckie Centrum Kultury w styczniu 2022 roku będzie gościć wybitnych polskich artystów. Na kieleckiej scenie kulturalnej wystąpi zespół “Mazowsze” z koncertem “Kalejdoskop Barw Polski”, grupa “Stare Dobre Małżeństwo” oraz wystąpi tam Maksym Rzemiński dając koncert muzyki filmowej.

Kieleckie Centrum Kultury — wydarzenia

Oprócz wspomnianych wcześniej spektakli i koncertów, Kieleckie Centrum Kultury jest organizatorem Memorial to Miles Targi Kielce Jazz Festival, festiwalu form dokumentalnych NURT, ogólnopolskiego konkursu fotograficznego "Życie Jest Piękne", międzynarodowego konkursu dla projektantów i entuzjastów mody OFF FASHION, spotkań z cyklu Salon Bezsenność i wielu innych.

 

W Kieleckim Centrum Kultury znajduje się Galeria Sztuki Współczesnej “Winda”, której działalność rozpoczęła się 14 marca 2004 roku, a pierwszą wystawą były "Madonny i Totemy" Kory Jackowskiej i Kamila Sipowicza. Galeria sztuki powstała z inicjatywy ówczesnej Dyrektor Naczelnej Kieleckiego Centrum Kultury Magdaleny Kusztal i mieści się w wyremontowanych pomieszczeniach dawnej malarni.

Kieleckie Centrum Kultury - bilety

Dzięki eBilet Polska znajdziesz i kupisz oryginalne bilety na koncerty w KCK Kielce. Zapoznaj się z ofertą serwisu eBilet.pl i kup bilet na koncert już dziś – niezapomniane emocje gwarantowane.

 

FAQ:

 

  • Gdzie znajduje się Kieleckie Centrum Kultury?
    Kieleckie Centrum Kultury znajduje się na placu Moniuszki 2B w Kielcach.

  • Jakie wydarzenia odbyły się w Kieleckim Centrum Kultury?
    W Kieleckim Centrum Kultury odbyło się dotychczas wiele wydarzeń kulturalnych, spektakli i koncertów. Na scenie Centrum odbył się spektakl “Jezioro Łabędzie” w wykonaniu Moscow City Ballet, XXII edycja konkursu dla projektantów i entuzjastów mody OFF FASHION, spektakl “Seks dla opornych”, koncert Majki Jeżowskiej, Sanah, Mikromusic oraz wiele innych.

  • Kiedy utworzone zostało Kieleckie Centrum Kultury?
    Kieleckie Centrum Kultury zostało utworzone w 1992 roku.

 

pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Kieleckie Centrum Kultury
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia w tym miejscu
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Adres

Plac Stanisława Moniuszki 2B
25-334 Kielce

Wydarzenia w obiekcie

Zakończone wydarzenia w obiekcie

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/