Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Miejsce Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach

Kielce, Ściegiennego 2
Wojewódzki Dom Kultury w KielcachOpisWydarzeniaFAQWystępowaliObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach imienia Józefa Piłsudskiego w mieście znany jest jako „Dom Piłsudskiego”. Wywodzi się z Komitetu Wychowania Fizycznego i Przysposobienia Wojskowego, którego działalność była związana ze stacjonującym w mieście 4. Pułkiem Legionów. Rokiem, w którym rozpoczęto budowę obiektu było rok 1933. Działo się to z inicjatywy Komitetu. Za oficjalna datę rozpoczęcia działalności tego obiektu przyjmuje się 28 stycznia 1933 rok, choć obiekt w obecnej formie działa tak naprawdę od 1947 roku. Obiekt działał prężnie w latach 1935 – 1939, a jego uroczystego otwarcia dokonał Edward Rydz-Śmigły. W sierpniu 1939 placówka została przekazana Ministerstwu Sił Zbrojnych. W czasie wojny działała tu placówka tzw. Soldatenheimu.

Budynek, pomimo strat materialnych przetrwał okres wojny i wznowił działalność kulturową, organizując wydarzenia artystyczne. Wraz z kolejnymi dyrektorami pojawiały się nowe inicjatywy, jak np. teatr poezji, teatrzyk publicystyki czy Festiwal Kultury Wsi Polskiej. W Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach wiele z nich działa do dzisiaj.

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach – wydarzenia

Interesują Cię wydarzenia, które mają miejsce w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach? Jest ich całkiem sporo. Do najważniejszych, które odbyły się w ostatnim czasie zalicza się premiera spektaklu „Nie opłakała ich Elektra, nie pogrzebała Antygona”, „Ballady na dwa serca”, Koncert zespołu Yagoosh czy Narodowe Czytanie w WDK.

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach – koncerty

Co jeszcze proponuje Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach? Koncerty to ważny element działalności placówki, który pozwala zaspokajać potrzeby mieszkańców na obcowanie z muzyką. Bilety na koncerty zamówisz online na eBilet.pl.

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach – bilety

Bilety na koncerty, spektakle oraz inne wydarzenia, które organizuje Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach są dostępne online w serwisie eBilet.pl. To zwiększa Twoje szanse na uzyskanie biletu na wybrane wydarzenie, bez ryzyka, że zabraknie dla Ciebie miejsca.

Wydarzenia

FAQ

Gdzie znajduje się Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach?
Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach mieści się przy ulicy Księdza Piotra Ściegiennego 2, 25-033 Kielce.
Jakie wydarzenia odbyły się w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach?
Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach – wydarzenia, które miały tu miejsce to np. spotkania autorskie, wystawy, prezentacje artystów, konkursy, pokazy, warsztaty, festiwale, obchody świąt państwowych, religijnych i uroczystości patriotycznych. Na scenie WDK występowało m.in. Stare Dobre Małżeństwo i Raz Dwa Trzy.
Kiedy został utworzony Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach?
Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach wywodzi się z Komitetu Wychowania Fizycznego i Przysposobienia Wojskowego, który działał już w 1933. Za oficjalne rozpoczęcie działalności uznaje się 1947 rok.

Występowali

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też