Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Miejsce Hala Legionów

Hala Legionów

Kielce, Leszka Drogosza 2
Hala LegionówOpisWydarzeniaFAQWystępowaliObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Hala znajduje się w południowej części miasta, przy ulicy Bocznej i położona jest 100 metrów od stadionu lekkoatletycznego oraz 1000 metrów od miejskiego stadionu piłkarskiego. Tuż obok znajduje się kompleks leśny Stadion leśny oraz wyciąg narciarski.

Hala Legionów – o obiekcie

Na znajdującej się w hali płycie z dębowym parkietem o wymiarach 55 na 38 metrów zmieszczą się pełnych wymiarów boiska do piłki ręcznej, futsalu, siatkówki, koszykówki lub trzy boiska do siatkówki lub tenisa. Wymiary samej hali wynoszą odpowiednio: 107 m długości, 73 metry szerokości i 20 m wysokości. Stałe trybuny mają 3030 miejsc. Po rozstawieniu dodatkowych, widownię można powiększyć do 4200 miejsc siedzących, co daje jej pod tym względem ósme miejsce wśród podobnych obiektów w Polsce.

 

Druga część hali mieści czterotorową bieżnię o długości 75 metrów z nawierzchnią włoskiej firmy Mondo, skocznie do skoków o tyczce, wzwyż i w dal. W pozostałych pomieszczeniach znajduje się z siłownia, sale konferencyjne i bankietowe, szatnie dla zawodników i sędziów oraz magazyny sprzętów. Cała hala posiada klimatyzację oraz składający się z sześćdziesięciu jeden kamer system monitoringu. Oświetlenie jest dostosowane do wymogów transmisji telewizyjnych.

Hala Legionów w Kielcach – wydarzenia

Wydarzenia w Hali Legionów w Kielcach przyciągają publiczność, spragnioną kontaktu z szeroką pojętą kulturą i rozrywką. Na scenie pojawiają się tu zarówno polskie, jak i zagraniczne gwiazdy muzyki, teatru i sportu. Co wydarzyło się dotychczas w Hali Legionów? Koncerty Perfect, Fair Play Quartet, Voo Voo, Sanah oraz wiele innych!

 

Koncerty w Kielcach to wydarzenia kierowane zarówno do młodszej, jak i starszej publiczności. Doskonale bawią się na nich wszystkie pokolenia. Nic nie rozgrzewa publiczności tak, jak muzyka disco polo! Najlepsze zespoły polskiej muzyki tanecznej – Akcent, After Party, Focus, Power Play i Classic wystąpiły na kieleckiej scenie, wprawiając publiczność w doskonały nastrój! Bilety na wydarzenie sprzedały się błyskawicznie – nic dziwnego – widownia bawiła się doskonale!

 

Wśród wydarzeń w Hali Legionów wymień należy również imprezy sportowe. PGE VIVE Kielce zmierzyły się z NMC Górnik Zabrze w Mistrzostwach Polski w piłce ręcznej. Te i inne wydarzenia zobaczyć można na żywo – nie przegap kolejnych i obserwuj, co dzieje się w Hali Legionów w Kielcach.

 

Chyba każdy docenia kunszt gry aktorskiej Macieja Stuhra. Jeden z najpopularniejszych aktorów w Polsce pojawił się w musicalu Król swingu, czyli niesamowitej adaptacji filmu Ekscentrycy w reżyserii Janusza Majewskiego. Spektakl, któremu towarzyszyła orkiestra Big Collective Band pod batutą Wiesława Pieregorólki porwał widownię! Na scenie pojawili się m.in. Sonia Bohosiewicz, Kuba Badach, Natalia Rybicka i oczywiście – bohater wieczoru – Maciej Stuhr, we własnej osobie.

 

Hala Legionów w Kielcach – wydarzenia 2022

Hala Legionów – wydarzenia 2022 – nie przegap nowych, sportowych imprez, które wydarzą się w Kielcach już niebawem! Niezwykłe emocje i piłka ręczna na żywo tylko w Hali Legionów! Mecze Ligi Mistrzów oraz PGNiG Superligi, rozgrywki międzynarodowe i krajowe – nie tylko dla fanów sportu – to przeżycie zarówno dla młodszych, jak i starszych kibiców. Bądź z nami i obserwuj zmagania Łomży Vive Kielce – gwiazdy światowej i polskiej piłki ręcznej czekają na doping! Bilety na wydarzenie to jedyna gwarancja możliwości uczestnictwa w meczach i innych imprezach.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach organizowanych w tym miejscu.

FAQ

Gdzie znajduje się Hala Legionów?
Hala Legionów znajduje się w Kielcach przy ul. Bocznej.
Jakie wydarzenia odbyły się w Hali Legionów?
W Hali Legionów odbyło się wiele wydarzeń kulturalno-rozrywkowych i sportowych. Wśród nich wymienić warto koncerty Voo Voo, Sanah, Perfect, Fair Play Quartet, imprezy sportowe, m.in. mecze piłki ręcznej czy też musicale – Król swingu – tu w roli głównej pojawił się Maciej Stuhr.
Kiedy utworzona została Hala Legionów?
Hala Legionów utworzona została w 2006 roku.

Występowali

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też