Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Miejsce Dom Kultury Zameczek

Dom Kultury Zameczek

Kielce, Juliusza Słowackiego 23
Dom Kultury ZameczekOpisWydarzeniaFAQObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Kielecki Dom Kultury Zameczek funkcjonuje jako centrum kulturalne dla młodzieży od 2 września 1981 roku. Na przestrzeni lat obiekt ten stał się kluczowym dla regionu ośrodkiem kulturalno-rozrywkowym, w którym regularnie organizowane są najważniejsze wydarzenia w mieście. Oprócz organizowanych w Domu Kultury Zameczek wydarzeń kulturalnych i koncertów, na co dzień odbywają się w tym miejscu również zajęcia wokalne, instrumentalne, plastyczne, taneczne i fotograficzne.

Dom Kultury Zameczek – wydarzenia kulturalne

Centrum Kultury w Kielcach jest miejscem wypełnionym sztuką, które regularnie odwiedzają uznani artyści z różnych zakątków kraju – 8 września 2023 roku w Domu Kultury Zameczek wydarzeniem skupiającym miłośników fotografii była wystawa Michała Wyszyńskiego “Latające Scyzoryki”. W tym czasie doświadczony fotograf zaprezentował zebranym zdjęcia miasta Kielce, które wykonywał z lotu ptaka od kilku lat. Kolejnym organizowanym w Domu Kultury wydarzeniem artystycznym był “Ogród Sztuki” Barbary Żelaznej. Odbywająca się 8 grudnia 2023 roku, pełna barw wystawa przedstawiała oryginalne obrazy malowane na szkle, najmodniejsze suknie i mistyczne biżuterie.

Oprócz typowo kulturalnych eventów warto wyróżnić również odbywające się w Domu Kultury Zameczek wydarzenia stand-upowe. Jedno z nich miało miejsce 18 stycznia 2024 roku – tego dnia na kieleckiej scenie wystąpił dobrze znany z programów Comedy Central, roastów Friza oraz Pudziana, a także występów na stand-upowych festiwalach w całej Polsce, Mieszko Minkiewicz.

Dom Kultury Zameczek – koncerty dla każdego

W Domu Kultury Zameczek koncerty odgrywają równie ważną rolę, co wydarzenia kulturalne – są one skierowane do każdego, niezależnie od wieku, preferowanego gatunku muzycznego czy zainteresowań. W ramach 24. edycji festiwalu “Scena dla Każdego” w grudniu 2022 roku w Domu Kultury Zameczek koncerty zagrało 23 wykonawców z Kielc i okolic, którzy mieli okazję pokazać się szerszej publiczności – tego dnia jako gwiazda zespołu wystąpił również zespół Happysad.

Kolejną wzbudzającą duże zainteresowanie imprezą muzyczną był organizowany 9 września 2023 roku w Domu Kultury koncert Rafała Gęborka. Starachowicki trębacz ma na swoim koncie trzy autorskie albumy i dziesiątki występów z wieloma artystami. Miłośnicy muzyki folkowej świetnie bawili się z kolei na długo wyczekiwanym przez społeczność Domu Kultury Zameczek koncercie Luka Mazur Quartetu. W piątek, 8 grudnia 2023 roku wokalistka wraz z pomocą kwartetu zaaranżowała takie przeboje jak “Czerwone jabłuszko”, “W moim ogródecku” czy “Karolinka”.

Dom Kultury Zameczek – wydarzenia, na które warto czekać

Co w nadchodzących tygodniach wydarzy się w Domu Kultury Zameczek? Wydarzeniem wartym szczególnej uwagi jest Ogólnopolski Festiwal Gitarowy “Wszystkie Struny Świata”. Jeśli grasz na gitarze akustycznej, klasycznej lub elektrycznej, ten festiwal jest właśnie dla Ciebie. Termin zgłoszeń do eliminacyjnego etapu kończy się 22 kwietnia 2024 roku, a wydarzenie odbędzie się 25 maja 2024 roku.

Dom Kultury Zameczek – bilety na nadchodzące koncerty i wydarzenia

Zlokalizowany w Kielcach, Dom Kultury Zameczek stanowi przystań dla osób poszukujących rozrywki, muzyki, kultury i sztuki na najwyższym poziomie. Chcesz dołączyć do wyjątkowej społeczności Domu Kultury Zameczek? Bilety na koncerty i wydarzenia możesz zarezerwować stacjonarnie lub platformy internetowe – jedną z nich jest eBilet.pl, który pozwala na szybki i bezpieczny zakup wejściówek na wydarzenia organizowane na terenie całej Polski.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach organizowanych w tym miejscu.

FAQ

Gdzie znajduje się Dom Kultury Zameczek?
Dom Kultury Zameczek znajduje się przy ul. Juliusza Słowackiego 23 w Kielcach.
Jakie wydarzenia odbywają się w Domu Kultury Zameczek?
Wśród organizowanych w Domu Kultury Zameczek wydarzeń wyróżnia się ogólnopolskie i międzynarodowe festiwale, koncerty muzyki na żywo, warsztaty artystyczne oraz zajęcia dla najmłodszych.
Kiedy został otworzony Dom Kultury Zameczek?
Dom Kultury Zameczek w Kielcach funkcjonuje od 2 września 1981 roku.

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też