Największa platforma sprzedaży biletów. Ceny mogą się nieznacznie różnić od cen organizatora.

Na czasie

voucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemaudioriverfame-mmasunrise-festival
Home Miejsce Czerwony Fortepian

Czerwony Fortepian

Kielce, Bodzentyńska 10
Sprawdź wydarzenia
Czerwony FortepianOpisWydarzeniaFAQObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Czerwony Fortepian to restauracja, bufet, kawiarnia i klub muzyczny, w którym regularnie odbywają się koncerty, imprezy taneczne i zróżnicowane wydarzenia kulturalne. Obiekt znajduje się w Kielcach przy ul. Piotrkowskiej 12. Do 2018 roku jego siedziba mieściła się na ul. Bodzetyńskiej 10. Aktualny obiekt posiada dwupoziomowy lokal, własną restaurację, scenę oraz dwa bary – jeden mający 1000 metrów kwadratowych powierzchni, oraz drugi, nazwany Piwnicą Czerwonego Fortepianu, który jest o połowę mniejszy. 

Czerwony Fortepian – historia obiektu

Dzieje klubu Czerwony Fortepian rozpoczynają się w 2013 roku, kiedy został otwarty lokal przy ul. Bodzetyńskiej. Obiekt dysponował powierzchnią 150 metrów kwadratowych i mieścił maksymalnie 100 osób. Po 5 latach zdecydowano przenieść się do nowego miejsca przy ul. Piotrkowskiej 12. Wnętrza nowego lokalu zostały zachowane w identycznym stylu co oryginalny klub, tworzący przyjemną atmosferę dla gości. W trakcie swojego pobytu, mogą oni komfortowo zasiąść w wygodnych lożach, fotelach i sofach rozmieszczonych wokół stoliczków, ciesząc się wyjątkowym widokiem na scenę. Centralnym punktem tej przestrzeni jest starannie zachowany 120-letni fortepian, który stanowi kluczowy element wystroju.

Nazwa klubu odnosi się do stojącego w lokalu zabytkowego 120-letniego fortepianu wiedeńskiej firmy „Pokorny”, który przeszedł ostatnią renowację w 1942 roku. Fortepian został znaleziony na śmietniku i choć dziś nie jest już sprawny, to odgrywa ważną rolę wizerunkową i estetyczną podczas wydarzeń i koncertów, odbywających się w klubie.

W bezpośrednim sąsiedztwie instrumentu znajduje się elegancki, podłużny bar, tworzący przyjemne miejsce do relaksu i spożywania ulubionych napojów. Główna sala, mogąca pomieścić aż 300 osób, stanowi przestronne i wygodne miejsce na organizację różnorodnych wydarzeń i spotkań. Przemyślane połączenie klasycznego wystroju z funkcjonalnością sprawia, że miejsce to staje się idealnym punktem spotkań dla różnych grup i miłośników kulturalnych przeżyć.

Czerwony Fortepian – wydarzenia

Organizowane w klubie Czerwony Fortepian wydarzenia przyciągają różnorodną publiczność, chętną do udziału w koncertach, wieczorach poetyckich, spotkaniach kabaretowych, czy dyskotekach. Miejsce to realizuje również wiele imprez tanecznych w różnorodnych klimatach.  Mieszkańcy Kielc mieli okazję zobaczyć w Czerwonym Fortepianie koncerty Edyty Bartosiewicz, Janusza Radka, Wojciecha Szumańskiego, zespołu Voo Voo oraz Ankh. Na przestrzeni lat w klubie odbyło się mnóstwo wydarzeń tanecznych takich jak: „Złote lata MTV, czyli największe przeboje”, „Największe hity 1980-2000” czy, „Latino i nie tylko”.

Które zaplanowane w klubie Czerwony Fortepian wydarzenia będą cieszyć się największym zainteresowaniem mieszkańców Kielc w najbliższym czasie? W harmonogramie m.in. Sylwester 2023, stand-up Tomasza Karolaka, Świąteczna Giełda Winyli i Płyt CD, Beeforek na dobry wieczór, Depeche Mode Party czy też koncert Martyny Jakubowicz.

 

Czerwony Fortepian - bilety

 

Czerwony Fortepian to ważne miejsce na kulturalnej mapie Kielc. To tu zabawisz się do rana w tanecznych rytmach, dobrze zjesz, poznasz pozytywnych ludzi i posłuchasz dobrej muzyki. Kup bilet na wydarzenie lub koncert, bądź na bieżąco z harmonogramem imprez i zamów wejście do klubu przed innymi. Kielce to miasto, w którym nie brakuje propozycji na miłe spędzenie wolnego czasu, zwłaszcza w klubie Czerwony Fortepian.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach organizowanych w tym miejscu.

FAQ

Gdzie znajduje się Czerwony Fortepian?
Czerwony Fortepian znajduje się przy ulicy Piotrkowskiej 12 w centrum Kielc, nieopodal Rynku.
Jakie wydarzenia odbywają się w Czerwony Fortepian?
Klub organizuje wiele imprez tanecznych w klimatach lat 80.,90., czy nowego tysiąclecia, koncerty znanych gwiazd, wydarzenia kabaretowe i stand-upy, dyskoteki oraz wiele innych. Bilety na wydarzenia są łatwo dostępne online, a także można je kupić przy wejściu do klubu.
Kiedy został otworzony Czerwony Fortepian?
Czerwony Fortepian został otworzony w 2013 roku.

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też