Największa platforma sprzedaży biletów. Ceny mogą się nieznacznie różnić od cen organizatora.

Na czasie

voucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemfestivaland-by-the-mfame-mmasunrise-festival
Home Artysta Trupa Trupa

Trupa Trupa

Sprawdź wydarzenia
Trupa TrupaOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Trupa Trupa to polski zespół grający rocka, który występuje na arenie międzynarodowej. Z tego względu swoje kawałki wykonuje w języku angielskim. Ma na swoim koncie 8 płyt, a za sprawą niektórych z nich znalazł się w BBC Radio 6, na łamach Billboardu czy Guardiana. Wyróżnia się świeżością oraz połączeniem poezji z psychodelicznymi dźwiękami.

Historia Trupa Trupa

Zespół Trupa Trupa powstał w 2010 roku w Gdańsku. W 2023 roku będzie więc obchodził 13 rocznicę powstania. Przez ten czas zdążył odcisnąć mocne piętno na światowej muzyce i dać się poznać międzynarodowej publiczności. Grupa od początku gra alternatywnego rocka. W swoich utworach wykorzystuje poezję (Grzegorz Kwiatkowski, główny wokalista zespołu, jest również poetą), której słowa wzmacniane są psychodeliczną muzyką. Członkowie zespołu sami o sobie mówią, że ich twórczość to ''połączenie cyrku na cmentarzu i działań pogrzebowych na terenie cyrku'' (źródło: culture.pl).

Zespół Trupa Trupa tworzy 4 artystów. Są to:

 • Grzegorz Kwiatkowski (główny wokalista i gitarzysta);
 • Tomek Pawluczuk (bębniarz);
 • Wojtek Juchniewicz (boczny wokalista, gitarzysta basowy);
 • Rafał Wojczal (klawiszowiec i gitarzysta).

Trupa Trupa ma za sobą liczne sukcesy. Ich trzecia płyta, nosząca tytuł "Headache", została wydana nakładem angielskiej wytwórni Blue Tapes and X-Ray Records (do tej pory zespół samodzielnie wydawał albumy). Utwory z kolejnego krążka pojawiły się natomiast w BBC Radio 6, KEXP i WMFU. O Trupa Trupa pisał także Billboard, The Times, Guardian, Metro, National Geographic czy Le Temps. 

Trupa Trupa - dorobek muzyczny

Trupa Trupa ma na swoim koncie aż 8 płyt. Pierwsza powstała już w 2010 roku i nosiła tytuł "EP". Kolejne nazwano "LP", "++", "Headache", "Jolly New Songs", "Of The Sun" oraz "I'll Find". Najnowszy album o nazwie "B Flat A" został wydany w 2022 roku. Na krążki znalazło się 11 utworów i są to:

 • "Moving";
 • "Kwietnik";
 • "Twitch";
 • "Lines";
 • "Uniforms";
 • "Lit";
 • "Far Away";
 • "All and All";
 • "Uselessness";
 • "Sick";
 • "B Flat A".

Płyta została doskonale przyjęta zarówno przez fanów, jak i krytyków muzycznych. Tak jak i na poprzednich albumach, tak i tutaj możemy posłuchać psychodelicznych kawałków łączących się z punkiem i rockiem. Dominuje na niej transowy klimat oraz hałaśliwe dźwięki, obok których z pewnością nie da się przejść obojętnie. Zdecydowanie nie jest to muzyka dla każdego i aby ją docenić, potrzeba zrozumienia dla tego typu sztuki. Płyta niewątpliwie jednak zaskakuje, tak jak i cała twórczość Trupa Trupa. 

Występy i koncerty Trupa Trupa

Dzięki swojej międzynarodowej popularności Trupa Trupa nie tylko daje solowe koncerty, ale także występuje na światowych festiwalach. Do tej pory zespół był zapraszany na takie wydarzenia jak m.in. Off Festival w Katowicach, Open'er Festival w Gdyni, SXWX (South by Southwest) w Teksasie, Primavera Sound w Hiszpanii, Desert Daze w USA, Rockaway Beach Festival w Wielkiej Brytanii, Hors Pists we Francji czy Iceland Airwaves na Islandii.

 

Z kim współpracuje Trupa Trupa?

Ze względu na swoją międzynarodową pozycję i znajomości Trupa Trupa współpracuje z wieloma znanymi nazwiskami ze świata muzyki oraz wytwórniami. Są to m.in.:

 • Tomasz Ziętka - trębacz;
 • Mikołaj Trzaska - saksofonista, jazzowiec, kompozytor;
 • Blue Tapes and X-Ray Records - angielska wytwórnia płyt;
 • Michał Kupicz - producent czwartego zespołu Trupa Trupa;
 • Sub Pop - amerykańska wytwórnia, która wydała singiel "Dream About".

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Trupa Trupa: Bitamina, Fisz Emade Tworzywo, Made in Warsaw, Lutto Lento, The Bug, Maria Peszek, Tipsy Train, Nilüfer Yanya, .VRIL, O.S.T.R., CatchUp, Hodak, Sarapata, Andy Stott, Fabryka Snów, The Postman - Beatlesi z Polkowic, Pidżama Porno, Anna Calvi, Fertile Hump, Zdechły Osa, Transgresja, Voo Voo, Resina, Szczyl, Lorenzo Raganzini, KSU, Ralph Kamiński, Moderat, Jerzyk Krzyżyk, Muniek Staszczyk, Kollektiv Turmstrasse, Alcoholica, Punched Orange, Dylan.pl, 4 Szmery, Shyness, Łydka Grubasa, Topinambur, Wczasy,

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Kto wchodzi w skład zespołu Trupa Trupa?
W skład zespołu Trupa Trupa wchodzi 4 artystów. Są to Grzegorz Kwiatkowski (główny wokalista i gitarzysta), Tomek Pawluczuk (bębniarz), Wojtek Juchniewicz (boczny wokalista, gitarzysta basowy) oraz Rafał Wojczal (klawiszowiec i gitarzysta).
Skąd pochodzi zespół Trupa Trupa?
Zespół Trupa Trupa pochodzi z Gdańska.
Kiedy powstał zespół OvE?
Zespół Trupa Trupa powstał w 2010 roku, a więc w 2022 roku obchodzi 12. rocznicę powstania.
Jak nazywa się najnowsza płyta Trupa Trupa?
Najnowsza płyta Trupa Trupa nosi tytuł "B Flat A" i powstała w 2022 roku.
Z kim współpracuje Trupa Trupa?
Trupa Trupa współpracuje z wieloma znanymi nazwiskami i brandami w świecie muzyki, m.in. Tomaszem Ziętką, Mikołajem Trzaską, Blue Tapes and X-Ray Records, Michałem Kupiczem czy Sub Pop.
Kim inspiruje się zespół Trupa Trupa?
Członkowie zespołu Trupa Trupa w wywiadach przyznają, że inspiruje ich The Beatles.
Gdzie występował Trupa Trupa?
Trupa Trupa występował na wielu międzynarodowych festiwalach muzycznych, m.in. Off Festival w Katowicach, Open'er Festival w Gdyni, SXWX (South by Southwest) w Teksasie, Primavera Sound w Hiszpanii, Desert Daze w USA, Rockaway Beach Festival w Wielkiej Brytanii, Hors Pists we Francji czy Iceland Airwaves na Islandii.

Fani lubią też

Zobacz też