Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaprojekt-warszawaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejdawid-podsiadlo
Home Artysta Made in Warsaw

Made in Warsaw

Made in WarsawOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Jeżeli fani rockowych rytmów minionej epoki myślą, że w Warszawie nie dzieje się w tych czasach zupełnie nic, co mogłoby przyciągnąć ich uwagę... powinni zdecydowanie przesłuchać kawałki Made in Warsaw. Głęboko zakorzeniona w idei zespołu inspiracja Deep Purple, a konkretniej członkiem tego zespołu - Jonem Lordem, widoczna jest nie tylko w ich utworach. Wolność artystyczna wręcz przemawia przez członków grupy, co widać na regularnych koncertach.

Historia Made in Warsaw

W 2012 roku zmarł wybitny muzyk Jon Lord. Świat muzyki od tego momentu już zawsze będzie nieco inny. Koniec pewnej epoki? Poniekąd tak, jednak grupa warszawskich muzyków chciała dołożyć wszelkich starań, aby epickie brzmienia zainspirowane zespołem Deep Purple docierały do uszu fanów najdłużej, jak to możliwe. 

 

Dlatego w miesiąc po śmierci muzyka, a dokładniej 17 sierpnia 2012 roku, Made in Warsaw zagrali swój pierwszy koncert. Działo się to w Amfiteatrze na Bemowie. Był to swego rodzaju memoriał Jona Lorda, a repertuar opierał się na twórczości zespołu Deep Purple. Bawiło się na nim aż 300 fanów, co jest sporym sukcesem, biorąc pod uwagę, że to dopiero pierwszy występ grupy.

 

Rok później, 20 lipca 2013 zespół wystąpił po raz kolejny. Tym razem wydarzeniu towarzyszyło już Antyradio 94 FM i Magazyn Gitarzysta. Pojawił się także Grzegorz Kupczyk - frontman zespołu Turbo. Od tamtej pory Made in Warsaw co roku powtarzało swoje występy:

 • październik 2014
 • 16 października 2015
 • 16 października 2016
 • 26 października 2017
 • 20 października 2018
 • 24 października 2019

Miejsca wydarzeń zmieniały się, grupa zagościła między innymi w warszawskich klubach takich jak Proxima i Hybrydy. Co roku gromadzili na swoich wystąpieniach coraz większą ilość gości specjalnych, którzy uświetniali swoją obecnością i talentem to wydarzenie. Stało się ono pewnego rodzaju tradycją, na którym fani Deep Purple spotykali się corocznie, wspominając Jona Lorda i dokonania zespołu przy dobrej zabawie. 

 

Od 2021 roku koncerty zostały wznowione, tym razem nie tylko w samej Warszawie, ale różnych miastach w Polsce, oczywiście częściej, niż raz do roku. Noszą nazwę Tribute to Deep Purple.

Inspiracje zespołu Made in Warsaw

Główną inspiracją zespołu Made in Warsaw jest, jak nietrudno się domyślić, twórczość Jona Lorda i grupy Deep Purple.

Jon Lord był świetnym klawiszowcem, członkiem zespołów takich jak: Deep Purple, Paice, Ashton & Lord oraz Whitesnake. Posiada niezwykle liczne nagrania wraz z grupą Deep Purple, jak i innymi muzykami. Brał udział także w komponowaniu muzyki do kilku filmów, a w kilku obrazach nawet wystąpił. 

 

Długie lata aktywności, 1956 - 2012 pozwoliły mu na bardzo obszerny dorobek muzyczny. Artysta zmarł na raka trzustki w 2012 roku. 

Największe dokonania Made in Warsaw

Grupa muzyków z Warszawy nie wydaje płyt, a wyłącznie koncertuje. Za ich największe dokonanie można uznać przede wszystkim zrzeszenie fanów Deep Purple - tak, aby mogli bawić się razem, przy ulubionych rytmach i wspominać dawne czasy. Wydarzenie to jest znane samo w sobie jako Memoriał Jona Lorda, jedyne takie wydarzenie w Polsce. 

W 2019 roku koncert grupy planowany był na 2,5 godziny - okazało się, że trwał dużo więcej, niż 3 godziny. Fakt ten mówi sam w sobie o sukcesie muzyków - fani nie chcieli dopuścić do końca imprezy. Bez wątpienia każdy koncert Made in Warsaw to wybitne i barwne wydarzenie. 

Gatunek muzyczny grupy

Made in Warsaw tworzą w nurcie rock, progressive rock, hard rock i symphonic rock. Są to nurty pokrewne, podobne lub takie same, w jakich tworzył zespół Deep Purple. 

Koncerty

Poza corocznymi Memoriałami Jona Lorda w Warszawie, od 2021 roku grupa działa także w odsłonie "Tribute to Deep Purple". Zagrali między innymi w:

 • Krośnie, Rock Klub Iron
 • Bydgoszczy, Eljazz
 • Grudziądzu, Sztukateria
 • Krakowie, Garage Pub
 • Chorzowie, Leśniczówka Rock & Roll Cafe

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Made in Warsaw: Bitamina, Transgresja, Voo Voo, Maria Peszek, Tipsy Train, O.S.T.R., KSU, Trupa Trupa, Muniek Staszczyk, Alcoholica, Fabryka Snów, Punched Orange, Dylan.pl, The Postman - Beatlesi z Polkowic, 4 Szmery, Pidżama Porno, Łydka Grubasa, Fertile Hump, Topinambur,

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

W jakim składzie Made in Warsaw zagrali poraz pierwszy?
Grupę na początku tworzyło pięcioro przyjaciół: Łukasz Jakubowicz Adam Panasiuk Robert Kazanowski Miłosz Cierebiej Jakub Mikulski
Jacy wybitni goście koncertowali wraz z Made in Warsaw na koncertach Memoriału?
Wśród gości na koncertach w latach 2012 - 2019 byli: Grzegorz Kupczyk (Turbo) Piotr Brzychcy (Kruk) Ania Rusowicz Damian Ukeje Maciej Lipna (Ścigani) Alessandro del Vecchio Sebastian Stodolak (Scream Maker) Katarzyna Łaska Gienek Loska Michał Jelonek Maciej Maxx Koczorowski Bartosz Kossowicz Krzysiek Sokołowski Mateusz Grzmiel Bartosz Hołownia Michał Czaplicki Adam Panasiuk Ksawery Buczkowski Cygowscy Anja Ortodox Tomek Struszczyk Wojciech Hoffmann oraz wielu innych artystów i zespołów, którzy zaangażowali się wspólnie w tworzenie niepowtarzalnego klimatu tego wydarzenia.
Co zagrał zespół na pierwszym Memoriale Jona Lorda?
Na pierwszym koncercie grupa zagrała repertuar z japońskich koncertów Deep Purple z 1972 roku.
Czy zespół gra z supportem?
Podczas Memoriałów zespół dwa razy wystąpił z supportem. Za pierwszym razem była to grupa PGR, za drugim White Highway z Kasią Bieńskowską.
Jaki klimat panuje na koncertach grupy Made in Warsaw?
Przede wszystkim są to wyczuwalne, przesterowane organy Hammonda - instrument, którego używał Jon Lord. Do tego charyzmatyczny wokal oraz riffy gitarowe, które powalają melodyjnością. Sekcja rytmiczna nadaje wydarzeniom niesamowitej mocy. Do tego wszystkiego dochodzi energia ze sceny i z widowni. Kolory, zabawa, wspomnienia, niesamowita muzyka grana przez utalentowanych ludzi i klimat lat 70 - tak można określić wydarzenia organizowane przez Made in Warsaw.

Fani lubią też

Zobacz też