Niespodzianka dnia na eBilet! Sprawdź promocje na bilety!

Na czasie

voucher-kinowy-heliosfilharmonia-dowcipumemorial-kamili-skolimowskiejmeskie-granieroztanczony-narodowyharry-potter-symfonicznie

Wszystkie wydarzenia w mieście

Home Artysta Topinambur

Topinambur

Sprawdź wydarzenia
TopinamburSzczegółyOpisWydarzenia FAQ Fani lubią też

Szczegóły

dyscyplina:
Zespół zajmuje się tworzeniem utworów muzycznych z pogranicza noise-u oraz progresywnego rocka.
social media:

Opis

Topinambur jest zespołem składającym się z grupy przyjaciół, których połączyło jedno miasto, a mianowicie Sanok. Grupa już od przeszło 10 lat zajmuje się tworzeniem utworów muzycznych z pogranicza noise-u oraz progresywnego rocka, z elementami elektronicznymi oraz etnicznymi.

Topinambur - informacje na temat zespołu

Obecnie w składzie grupy znajduje się 7 osób, niemniej jednak rodzina powiązanych z tym zespołem muzyków jest dużo większa i możemy usłyszeć ich gościnnie na niektórych koncertach. Obecnie muzycy ci nagrywają studyjnie utwory, powstałe w ramach cyklicznych spotkań BezZ, na których to grupa tworzyła praktycznie od zera utwór na pojedynczej próbie i rejestrowała go. Rezultaty tychże sesji, jak i relacje z prac prowadzonych przez zespół możemy zobaczyć na kanale YouTube do niego należącym. Zapowiadana obecnie studyjna płyta, ma zostać wydana jeszcze w zakresie bieżącego roku. W składzie tego zespołu znaleźli się: Grzegorz Wójcik, Elżbieta Kulczycka-Fejdasz, Kuba Kowalewicz, Piotr Dorotniak, Ernest Drelich, Robert Onacko, Daniel Fejdasz.

Topinambur - historia zespołu 

Historia grupy Topinambur sięga roku 2006 i rozpoczyna się od dyplomowego egzaminu w Państwowej Wyższej Zawodowej Szkole w Sanoku. Jeden spośród studentów, a mianowicie Grzegorz Kania kończy swoje studia na kierunku turystyczna edukacja odnośnie muzycznej sztuki i zmuszony jest zagrać dyplomowy koncert. Prosi swoich przyjaciół o wsparcie, dzięki czemu dochodzi do powstania trzyosobowego składu, dwóch perkusistów - Tomasza Skrętkowskiego oraz Grzegorza Kani, jak i gitary elektrycznej obsługiwanej przez Roberta Onacko.

 

Grupie tej na tyle spodobało się wspólne granie, iż w dość niedługim czasie powiększyła się ona o dwie kolejne osoby, również uczniów wymienionej powyżej szkoły - o następnego perkusistę w osobie Grzegorza Nowickiego, jak i basistę w osobie Daniela Fejdasza. Z tego rodzaju instrumentami zespół rozpoczął pracę nad zupełnie nowym materiałem, zaczął grać swoje pierwsze koncerty i wziął udział w przeglądach odnośnie młodych jeszcze grup muzycznych. Z uwagi na fakt, iż w grupie było trzech perkusistów doszło do wykształcenia oryginalnego charakteru ich utworów, który oparty był na nieszablonowym rytmie i okazał się być wspaniałą alternatywą dla zwykłego grania rockowego.

 

Wkrótce do zespołu dołączył następny student z sanockiej uczelni, a mianowicie Ernest Drelich, który wprowadził oryginalne brzmienia etniczne przy pomocy didgeridioo, jak i nietypowych rodzajów perkusyjnych instrumentów. Muzykę tworzoną przez tą grupę, raczej ciężko było sklasyfikować w sztywne ramy i zaklasyfikować do wybranego nurtu, co przyczyniło się do faktu, iż zespół przykuwał uwagę i zdobywał wiele wyróżnień i nagród w różnych konkursach w obrębie swojego regionu. Pierwsze ze zmian w składzie grupy były spowodowane zakończeniem nauki przez Tomasza Skrętkowskiego oraz Grzegorza Nowickiego.

 

Panowie opuścili rodzinne miasto i rozpoczęli naukę w zupełnie innych miejscowościach. Partie perkusji przejął Kuba Wolanin, który został najmłodszym z członków zespołu. Do grupy dołączył także kolejny gitarzysta, czyli Mariusz Metyk. Jednym z pierwszych sukcesów zespołu, było wygranie przeglądu dla grup rockowych w roku 2008 w krośnie, zaś w nagrodę otrzymali profesjonalną sesję nagraniową w muzycznym studiu. Zarejestrowany wówczas materiał bardzo szybko doczekał się swojej pierwszej premiery radiowej. Grupa ta od samego początku była zespołem, który grał instrumentalną muzykę. W takim składzie zespół przetrwał do 2010 roku, bowiem wówczas dołączył do niego Grzegorz Wójcik grający na klawiszach. 

 

Po upływie roku, Grzegorz Kania przyprowadził na jedną z prób zespołu koleżankę Elżbietę Kulczycką, która próbowała wokalnego dopasowania do muzyki zespołu. Odbywające się na początku próby, nie przyniosły zbyt obiecujących zapowiedzi przyszłej współpracy. Niemniej jednak, muzycy zaryzykowali i wprowadzili do grupy owy wokal. Ponadto pojawienie się w szeregach zespołu żeńskiego pierwiastka, wymusił naturalną konieczność zmiany nazwy Kolesie na kojarzącą się mniej męsko, czyli właśnie wymieniony Topinambur.

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Topinambur: Bitamina, Transgresja, Made in Warsaw, Voo Voo, Maria Peszek, Tipsy Train, O.S.T.R., KSU, Trupa Trupa, Muniek Staszczyk, Alcoholica, Fabryka Snów, Punched Orange, Dylan.pl, The Postman - Beatlesi z Polkowic, 4 Szmery, Pidżama Porno, Łydka Grubasa, Fertile Hump,

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Ile osób wchodzi w skład zespołu Topinambur?
Obecnie w składzie grupy znajduje się siedmiu członków, niemniej jednak rodzina powiązanych z tym zespołem muzyków jest dużo większa i możemy ich usłyszeć gościnnie na niektórych koncertach.
Jakie miasto łączy członków zespołu Topinambur?
Miastem łączącym członków grupy Topinambur, jest Sanok.
W którym roku rozpoczęła się historia tego zespołu?
Ich historia zaczęła się w 2006 roku.
Jakie osoby należą do grupy Topinambur?
Do zespołu Topinambur należą obecnie: Grzegorz Wójcik, Elżbieta Kulczycka-Fejdasz, Kuba Kowalewicz, Piotr Dorotniak, Ernest Drelich, Robert Onacko, jak i Daniel Fejdasz.
Jaki rodzaj muzyki tworzy zespół Topinambur?
Grupa Topinambur zajmuje się tworzeniem muzyki z pogranicza noise-u oraz progresywnego rocka, z elementami elektronicznymi oraz etnicznymi.

Fani lubią też

Zobacz też