Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadlofame-mma
Home Artysta AlcoholicA

AlcoholicA

AlcoholicAOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

W naszym kraju zespoły metalowe są nadal popularne, chociaż trzeba przyznać, że nie jest to taka popularność jak w latach 90. czy na początku XX wieku, gdzie słuchanie takich grup jak Slayer czy Metallica było czymś na porządku dziennym. Nie zmienia to jednak faktu, że nadal można zobaczyć wielu fanatyków, którzy pomimo wieku są wierni swoim gustom muzycznym, ale również i młodemu pokoleniu, które poznaje tego typu muzykę. Mamy wiele polskich grup reprezentujących ten gatunek, ale postanowiliśmy przybliżyć dla was postać jednej z nich i jest to grupa Alcoholica. Już sama nazwa może u niektórych wzbudzić uśmiech, a jeżeli pojawiła się ciekawość, to zachęcamy do zapoznania się z naszym tekstem, w którym przybliżymy ich sylwetkę.

Jaka jest historia zespołu AlcoholicA?

Jeżeli chodzi o samą historię zespołu AlcoholicA, to zaczęła się ona w 2004 roku. Wspomnieliśmy we wstępie Metallicę i podobieństwo w tym przypadku jest nieprzypadkowe, ponieważ raz, że na Metallicę tak mówiono w pierwszych latach działalności, a dwa, że mówiąc "Alcoholica" od razu kojarzy się to jednoznacznie z bardziej znaną, amerykańską kapelą rockową. Pierwsze lata działalności zespołu były skupione na tym, żeby grać piosenki swojej ulubionej kapeli, jednak 2017 rok przyniósł autorski materiał, który nie miał być zerwaniem z poprzednim charakterem zespołu, ale nadaniu mu własnego rysu, który cały czas i tak ma wyraźnie inspiracje Metallicą.

 

Skład zespołu tworzy 4 panów. Są to:

  • Wojciech "Sasim" Sasimowski - gitara/vocal
  • Marcin "Kęda" Kędzierski -gitara
  • Michał "Misiek" Flak - bass
  • Ryszard "Harry" Gilge - drums

 

Pochodzą z Górnego Śląska, co tylko służy graniu ciężkiej muzyki, bo region śląski kojarzy się z ciężką pracą, typową "harówką", więc nie dziwota, że to właśnie stamtąd wywodzi się zespół AlcoholicA. Zespół oczywiście zmieniał skład, bo aktywność od 2004 to już kawał czasu, więc siłą rzeczy trudno utrzymać jednolity skład przez tyle lat. Często jest tak, że odtwarzanie muzyki bardziej znanych zespołów zakrawa o kpinę i nie jest to kreatywne, natomiast śląska ekipa robi to naprawdę z gustem i jest to smacznie opakowane.

Jakie są osiągnięcia zespołu AlcoholicA?

Wydawać by się mogło, że będzie trudno o sukces, jednak ekipa ze Śląska osiągnęła sukces i to nie tylko w naszym kraju. Ciężko znaleźć zespół, który sprzedałby ponad 100 milionów płyt, a jest to osiągnięcie, które można zaliczyć AlcoholicA. Jest to popularność w skali świata, chociaż tak jak wspomnieliśmy, 13 lat grania materiału Metallici mogło być czymś, co wstrzymywało zespół przez osiągnięciem progresu. Na szczęście tak się nie stało, a ich pierwszy autorski album "Sub Zero" został dobrze przyjęty przez publiczność.

 

AlcoholicA koncertuje na całym świecie i nie jest to grupa, która gra dla kilkunastu osób, tylko raczej jest to band zapełniający salę. Nie da się ukryć, że odgrywać piosenki zespołu Metallica jest bardzo trudno, bo są to piosenki prawdziwe, które też wymagają niemałych umiejętności wokalnych i instrumentalnych. Polskiemu zespołowi się to udało, co przełożyło się na sukcesy koncertowe oraz sprzedaży płyt. Jeżeli chodzi o koncerty w ostatnim czasie, to przeważnie był to kierunek polski, a nawet kilka z nich grali w Chorzowie. 

 

W internecie można znaleźć wiele nagrań z koncertów, gdzie widownia bawi się naprawdę bardzo dobrze, co tylko pokazuje, że Alcoholica jest bandem mającym spore umiejętności. Koncertowanie na całym świecie w pełnych salach to sprawa, która nie przytrafia się na co dzień polskim artystom i nie mówimy tutaj o Polonii, ale o osobach, które cenią śląski zespół bez względu na narodowość. Wydaje się, że będzie to ekipa, która przez kolejne lata nadal będzie podróżować po całym świecie, chociaż oczywistym jest to, że nawet jeżeli będzie pojawiać się autorski materiał, nadal będą oni utożsamiani z tym, że śpiewają muzykę zespołu Metallica.

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Alcoholica: Bitamina, Transgresja, Made in Warsaw, Voo Voo, Maria Peszek, Tipsy Train, O.S.T.R., KSU, Trupa Trupa, Muniek Staszczyk, Fabryka Snów, Punched Orange, Dylan.pl, The Postman - Beatlesi z Polkowic, 4 Szmery, Pidżama Porno, Łydka Grubasa, Fertile Hump, Topinambur,

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Skąd pochodzi AlcoholicA?
AlcoholicA jest polskim zespołem, który gra muzykę zespołu Metallica. W skład kapeli wchodzą: Wojciech "Sasim" Sasimowski, Marcin "Kęda" Kędzierski, Michał "Misiek" Flak oraz Ryszard "Harry" Gilge. Ekipa pochodzi dokładnie z Górnego Śląska.
Ile lat na rynku istnieje AlcoholicA?
Zespół powstał w 2004 roku, chociaż w 2017 roku wypuścił album "Sub Zero" z autorskim materiałem.
Jakie jest największe osiągnięcie zespołu?
Trudno mówić tutaj o ekipie, która tworzy materiał, bo raczej jest to coverowanie, natomiast ponad 100 milionów sprzedanych płyt musi robić wrażenie. Sprzedaż dotyczy co oczywiste, nie tylko rynku polskiego, ale światowego.
Czy jest coś, co sprawia, że warto wyróżnić zespół?
Poza poziomem muzycznym, który jest na najwyższym poziomie, należy podkreślić, że ekipa ma swoje piwo, co dobitnie pokazuje, że ma swoją renomę na rynku.

Fani lubią też

Zobacz też