Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Lorenzo Raganzini

Lorenzo Raganzini

Lorenzo RaganziniOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Urodzony 13 lipca 1990 r. we Włoszech Lorenzo Raganzini jest DJ-em, który tworzy szeroko pojętą muzykę elektroniczną. Choć obecnie artysta rezyduje w Niemczech, jest on szczególnie związany ze sceną hiszpańską – w 2014 r. wraz z Paolem Ferrarą (znanym również jako PØLI) powołał on do życia ruch techno o nazwie HEX. Koncepcja, która z początku miała funkcjonować zaledwie jako pojedyncze wydarzenia, przerodziła się w rozbudowaną inicjatywę, obejmującą m.in. muzykę, fotografię, sztuki wizualne czy projektowanie ubrań. HEX stał się unikalnym doświadczeniem, łączącym muzykę klubową z wystawami sztuki czy imprezami pełnymi dźwięków eksperymentalnych. W czasie swoich występów w Barcelonie i eventach na terenie całej Europy, Lorenzo Raganzini dzielił scenę z wieloma artystami techno zrzeszonymi w ramach kolektywu HEX, takimi jak Jeff Mills, Blawan, Oscar Mulero, Dax J, Ben Klock, I Hate Models, Marcel Dettmann, Paula Temple, Ben Sims, SNTS, Len Faki, Rebekah, Chris Liebing czy DVS1. Kolektyw HEX składa się już z ponad 100 artystów, a jego popularność nieustannie rośnie.

Lorenzo Raganzini – koncerty

Jednym z najbardziej znanych zarejestrowanych występów artysty jest set, zarejestrowany w ramach Boiler Room x HEX Barcelona, który na oficjalnym kanale eventu został obejrzany już niemal pół miliona razy. Co sprawia, że entuzjaści niebanalnej muzyki techno coraz częściej zwracają swoją uwagę na twórczość Lorenzo Raganziniego? Koncerty z udziałem artysty są pełne energetycznych kawałków, które z pewnością przypadną do gustu miłośnikom brzmień zaproponowanych przed laty przez Fear Factory czy Nine Inch Nails.

 

Co więcej, w 2022 roku zobaczymy Lorenzo Raganziniego w Polsce. Z jakiej okazji nasz kraj odwiedzi Lorenzo Raganzini? Koncert w 2022 w ramach festiwalu Tauron Nowa Muzyka z pewnością sprzedadzą wiele biletów wśród miłośników elektronicznych brzmień, poszukujących muzycznej różnorodności.

Lorenzo Raganzini w Polsce

W ramach jakiego eventu będziemy mieli okazję zobaczyć Lorenzo Raganziniego w Polsce? Artysta 22 lipca wystąpi na Tauron Nowa Muzyka 2022. Wśród najbardziej znanych artystów, którzy wystąpią na imprezie w Katowicach, warto wymienić m.in. Andy’ego Scotta, Rival Consoles, VRIL oraz Kollektiv Turmstrasse.

Powiązani artyści

Lorenzo powiązany jest z wieloma artystami ze świata Techno. Mowa tu nie tylko o undergroundowych twórcach, ale także takich personach, jak: Ben Sims, Oscar Mulero, Ben Klock, czy Ø [Phase]. Oczywiście, największa współpraca wciąż istnieje pomiędzy Raganzinim a jego wieloletnim przyjacielem PØLI.

 

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Lorenzo Raganzini: Fisz Emade Tworzywo, Lutto Lento, Resina, The Bug, Szczyl, Nilüfer Yanya, .VRIL, Ralph Kamiński, Moderat, CatchUp, Trupa Trupa, Hodak, Sarapata, Jerzyk Krzyżyk, Andy Stott, Kollektiv Turmstrasse, Shyness, Anna Calvi, Zdechły Osa, Wczasy,

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Gdzie obecnie mieszka Lorenzo Raganzini?
Raganzini urodzony we Włoszech, następnie przeprowadził się do Barcelony w Hiszpanii. Obecnie artysta mieszka w Berlinie, zanurzając się w undergroundowej scenie jednego z największych europejskich miast.
Jaka muzyka odcisnęła piętno na brzmieniach Raganziniego?
Sety Lorenzo mają widoczne, silne wpływy EBM, New Wave oraz rockowych i heavy metalowych bezlitosnych tonów.
Ile lat ma Lorenzo Raganzini?
Urodzony 13 lipca 1990 roku we Włoszech, obecnie ma 31 lat.
Jak nazywa się najnowsze wydanie Lorenzo?
Najnowsza płyta współzałożyciela Hex Recordings to wydanie z 18 maja 2022 roku „Abolish The Law”.
Z kim najczęściej występuje na scenie?
Lorenzo Raganzini jest często spotykany w trakcie grania swoich setów wraz ze swoim wieloletnim przyjacielem Paolo Ferrarą (PØLI).
Jakie albumy wydał dotychczas Lorenzo Raganzini?
Lorenzo Raganzini wydał dotychczas dwa albumy wspólnie z Paolem Ferrarą (występującym również pod pseudonimem PØLI) – „Omala Kcohs” z 2019 roku oraz „Lockdown Era” z 2021 roku. Najświeższym wydawnictwem artysty jest EP-ka „Anarock 19” z 2022 roku.
Jaką muzykę tworzy Lorenzo Raganzini?
Lorenzo Raganzini określa swoją twórczość mianem TechnoMetalu. Sety artysty są silnie inspirowane sceną EBM oraz New Wave. W muzyce tworzonej przez Lorenzo Raganziniego można dostrzec inspiracje muzyką rockową oraz heavy metalową.
Kiedy zaczęła się kariera Lorenzo Raganzini?
Kariera Lorenzo Raganziniego rozpoczęła się w 2014 roku. To właśnie wtedy powstał HEX – niezależny ruch techno wywodzący się w Barcelonie, zrzeszający artystów reprezentujących wiele zróżnicowanych gatunków sztuki.

Fani lubią też

Zobacz też