Największa platforma sprzedaży biletów. Ceny mogą się nieznacznie różnić od cen organizatora.

Na czasie

voucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemfame-mmaaudioriversun-festival
Home Artysta Sarapata

Sarapata

Sprawdź wydarzenia
SarapataOpisWydarzeniaSarapata - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Opis

Sarapata to polski duet muzyczny. W jego skład wchodzą bracia Michał i Mateusz Sarapata. To producenci muzyczni, którzy od początku swojej działalności na rynku muzycznym współpracowali ze znanymi polskimi artystami, a także tworzyli formację Salk z Marcelą Rybską. Ogromne doświadczenie, jakie zdobyli, pomogło im rozpocząć własny projekt pod nazwą Sarapata, który jest spełnieniem ich wszystkich muzycznych fantazji i marzeń. Ogromna praca i wysiłek włożony we własną twórczość jest widoczny w pierwszym albumie duetu pod tytułem "EP1" wydanym w 2021 roku.

Kariera muzyczna

Pisząc o karierze muzycznej duetu Sarapata nie sposób zapomnieć o ich wcześniejszych dokonaniach. Michał Sarapata to producent muzyczny, basista i multiinstrumentalista, który współtworzył zespół Salk. Znany jest z występów z wieloma artystami jak: Tymek, Arek Kłusowski, Lor i Jakub Żytecki. Dodatkowo pisze muzykę dla teatru i filmów np. Teatru Kaana w Poznaniu, Teatru Witkacego w Zakopanem i Teatru Ludowego w Krakowie. Jego brat Mateusz Sarapata to perkusista, beatmaker oraz wielki fan elektroniki. Tak jak Michał współtworzył zespół Salk, uczy w Szkole Muzyki Nowoczesnej Piano Lab, a także może pochwalić się współpracą z Wataha Drums, Pauliną Przybysz, Julią Wieniawą, Marią Tyszkiewicz i Lor

Ogromne doświadczenie, które zyskali przez wiele lat swojej twórczości sprawiło, że bracia postanowili założyć duet Sarapata, który jest spełnieniem ich największych marzeń i fascynacji muzycznych. Jest on nie tylko bagażem doświadczeń, ale także wyrażeniem inspiracji najbliższych ich sercu. Ich utwory to przede wszystkim bogate, pełne i wielobarwne brzmienia muzyczne, które wprost wyrywają do ruchu. Wpadają w ucho i zostają w nim na dłużej. Nie długo po założeniu zespołu powstał pierwszy singiel "3AM", który wywołał spore poruszenie w świecie muzyki elektronicznej.

Następnie wydali album pod tytułem "EP1". Znajdziemy na nim siedem utworów. To wyczekiwane wydarzenie muzyczne, które spotkało się wieloma pozytywnymi opiniami. Sukces debiutanckiej płyty sprawił, że chłopaki zyskali wielu wiernych fanów, którzy z niecierpliwością oczekują kolejnych płyt. Ich pierwsza płyta, nie bez powodu, określana jest jako jedno z najciekawszych wydawnictw polskiej muzyki elektronicznej 2021 roku. 

Pierwszy album duetu Sarapata

Pierwszy album duetu Sarapata "EP1" to niesamowita płyta, która uznawana jest z jedną z najlepszych elektronicznych wydań. Pomimo niezwykle mocno słyszalnego elektronicznego tła muzycznego, można wsłuchać się w niesamowite inspiracje muzyczne. Utwory obecne na płycie, a także teledyski to gratka dla ich fanów. Warto wspomnieć o niezwykłym teledysku do piosenki "Fikus". Wystąpili w nim rodzice braci. To niezwykły moment, który chwyta za serce. Bracia nie ukrywają, że są w życiu bardzo wdzięczni swoim rodzicom, za wszystko co osiągnęli i jakimi są ludźmi. 

Debiutancki album "EP1" z 2021 roku - utwory:

  • "Fikus";
  • "3AM";
  • "Q20";
  • "Interlude";
  • "Rework";
  • "Scena 5";
  • "Nika".

Jak widać, album składa się z siedmiu utworów, z których każdy wyróżnia się inną stylistyką i brzmieniem. Słuchając ich debiutanckiej płyty, można odnieść wrażenie, że bracia Sarapata wysyłają swoich fanów w niesamowitą podróż po elektronicznym świecie pełnym inspiracji. Na ich albumie widać ogromne doświadczenie, potrzebę wyrzucenia z siebie emocji, które można usłyszeć w ich piosenkach. Nie bez powodu płyta zrobiła ogromne zamieszanie w świecie muzycznym i określana jest jedną z najlepszych elektronicznych wydań 2021 roku.

"Rework" - teledysk z Mateuszem Damięckim

O działalności duetu Sarapata dużo mówi się w kontekście teledysku, w którym wystąpił Mateusz Damięcki. To piosenka "Rework" o niezwykle przejmujących słowach i brzmieniu. Pomimo mocnej rytmiki utworu, jest on niezwykle przejmujący, a jego słowa chwytają serce. Gościnnie wystąpiła w nim Marcela Rybska, która współtworzyła z chłopakami formację Salk. Równie fascynujący co piosenka jest teledysk do utworu. Wystąpił w nim Mateusz Damięcki, który wcielił się w rolę draq queen. To właśnie ten teledysk miał przedstawić kulturę draq queen i Mateusz, jako aktor zrobił to doskonale. Piosenka ta i teledysk pozwalają na zabranie głosu w ważnej dyskusji o tolerancji i miłości do drugiego człowieka, bez względu na to kim jest i jak wygląda.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Sarapata - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Sarapata?

Miejscowości, w których Sarapata wystąpi w najbliższym czasie: Łódź.

Jaką muzykę tworzy duet Sarapata?
Chłopaki z duetu Sarapata tworzą muzykę elektroniczną.
Jaki jest najbardziej znany utwór duetu Sarapata?
Jeden z najbardziej znanych utworów, o którym wiele mówiło się w mediach to "Rework", który został wydany wraz z Marcelą Rybską.

Fani lubią też

Zobacz też