Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaprojekt-warszawaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejdawid-podsiadlo

Palace

PalaceOpisWydarzeniaPalace - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Opis

Palace to założony w Londynie w 2012 roku zespół, składający się z czterech serdecznych przyjaciół, którzy od zawsze pasjonowali się muzyką. Wyróżniają się niezwykłym talentem i kreatywnością, którą przekazują w swoich utworach. Członkowie Palace inspirują się Jeffem Buckley’em, The Smashing Pumpkins i Radiohead. To rockmani, którzy w swoich tekstach przemycają odrobinę poezji. Tworzy to niekiedy nieco eteryczną i romantyczną całość.

Palace – muzyka

Zespół Palace składa się z wokalisty Leo Wyndhama, gitarzysty Ruperta Turnera, perkusisty Matta Hodgesa oraz basisty Willa Doreya. Swój pierwszy koncert kwartet ten zagrał w jednym z pubów w południowej części Londynu. Debiutancką EP-kę Lost In The Night wydali w 2014 roku. Kolejna – Chase The Light, pojawiła się rok później, w 2015.

Popularność i uznanie krytyków przyniósł zespołowi pierwszy pełny album, wydany w 2016 roku. So Long Forever nagrane zostało w miejscowości Tottenham. Kilka utworów z płyty (Bitter oraz It’s Over) opowiada o ich smutnych i ciężkich przeżyciach – m.in. rozwodzie rodziców wokalisty Wyndhama. Na albumie znalazło się jednak kilka pozytywnych, dających nadzieję pozycji, m.in. Holy Smoke i Have Faith. Po sukcesie krążków zespół wyruszył w trasę koncertową. Palace, na przełomie 2017 i 2018 roku, rozpoczęli pracę nad kolejną płytą.

W 2019 roku zespół Palace wydał płytę Life After, którą wyprodukował wspólnie z Catherine Marks (współpracującą z Foals i The Killers) oraz Lukiem Smithem (kooperował z Emeli Sandé, Depeche Mode). Album ten, podobne jak poprzedni, nawiązywał tematyką do ciężkich, emocjonalnych przeżyć. Były jednak przepełnione ciepłymi brzmieniami, które nadawały całości unikatowego charakteru. W 2020 roku zespół Palace stworzył EP-kę I'll Be Fine, z kolei w 2021 roku ukazał się ich pierwszy album kompilacyjny, zatytułowany It Gets Better With Palace.

Palace - koncerty

W ramach promocji płyty Life After, Palace pojawił się na głównych scenach festiwali Glastonbury, Mad Cool i Latitude. Następnie wyruszył w jesienną trasę koncertową, która zakończyła się występem w londyńskim klubie Roundhouse. Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem – wszystkie bilety zostały wyprzedane.

 

Koncerty Palace cieszą się ogromną popularnością. Grupa muzyczna kocha występy na scenie i kontakt z publicznością. Jak sami twierdzą – to ludzie są motorem do działania i produkcji kolejnych utworów. Pojawili się w wielu miejscach na świecie – zarówno w Europie, jak i w Stanach Zjednoczonych.

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Palace - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Palace?

Miejscowości, w których Palace wystąpi w najbliższym czasie: Warszawa.

Jakie albumy wydała dotychczas zespół Palace?
Zespół Palace wydał dotychczas albumy So Long Forever (2016), Life After (2019), Shoals (2022).
Jaką muzykę tworzy zespół Palace?
Zespół Palace tworzy muzykę indie rock i alternative rock.
Kiedy zaczęła się kariera zespołu Palace?
Kariera zespołu Palace zaczęła się w 2012 roku.

Fani lubią też

Zobacz też