Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Andy Stott

Andy Stott

Andy StottOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Andy Stott to brytyjski muzyk elektroniczny i producent, którego styl wymyka się jednoznacznym klasyfikacjom. Porównuje tworzenie swoich utworów do pracy naukowca, który wytwarza związki chemiczne, obmyślając nowe formuły, wykorzystując różne gadżety i części innych receptur. Andy Stott wyznał, że nigdy nie czerpie inspiracji ze swoich osobistych doświadczeń, gdy komponuje muzykę. Jego utwory czerpią ze wszystkiego, co twórcze. Funkcjonują jako odzwierciedlenie ciekawości napędzającą koła zębate w głowie artysty.

Andy Stott - kariera

Znakiem rozpoznawczym muzyki artysty jest użycie bitów pozostających lekko poza rytmem, co niezawodnie buduje uczucie niepokoju. Co ciekawe, album „Luxury Problems” został nagrodzony przez Resident Advisor i Pitchfork w 2012 roku. Produkcje tworzone pod pseudonimem Andrea regularnie powstawały także w ramach projektu Millie & Andrea, współtworzonego z Milesem Whittakerem z Demdike Stare.

 

Eksperymenty z brzmieniem, czerpanie inspiracji z różnych źródeł, eksplorowanie wymiarów różnych uczuć, również tych mrocznych – z tego wszystkiego zasłynął Andy Stott. Koncerty muzyka cieszą się niemałym zainteresowaniem, a bilety na wydarzenia rozchodzą się w szybkim tempie. Sprawdź, kiedy uświetni swoją obecnością Andy Stott imprezy w Polsce i gdzie można będzie usłyszeć go na żywo! Bilety na koncerty, festiwale i inne rodzaje wydarzeń zamówisz na naszej stronie internetowej.

Andy Stott – koncerty

Występy na żywo pozwalają poznać kolejny wymiar twórczości wybitnego artysty, jakim jest Andy Stott. Koncerty muzyka koncentrują się głównie na prezentacji złożonych narracji muzycznych. Porzucają klubowy i rozrywkowy aspekt, skupiając się na eksploracji uczuć i brzmień. Wykonawca, grając na żywo, korzysta głównie z hardware.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Jaką muzykę tworzy Andy Stott?
Andy Stott tworzy głównie muzykę elektroniczną. Jego utwory łączą w sobie style takie jak house, grime oraz detroit techno.
Czy Andy Stott ma dzieci?
Tak, Andy Stott ma syna, który urodził się w 2012 roku.
W którym roku Andy Stott wydał swój debiutancki album?
Debiutancki album Andy'ego Stott'a nosi tytuł ,,Merciless" i został wydany w 2006 roku.
Czym inspiruje się Andy Stott?
Inspiracje Andy'ego Stott'a nie są do końca znane, wiadomo jednak, że podczas tworzenia nie czerpie on z prywatnych doświadczeń oraz stara się urozmaicać swoją twórczość, wydając albumy w różnych stylach.
Jak brzmi pseudonim Andy'ego Stott'a?
Pseudonim Andy'ego Stott'a to Andrea.
Jakie albumy wydał dotychczas Andy Stott?
Andy Stott wydał swój debiutancki album „Merciless” w 2006 roku. Następnymi krążkami były „Unknown Exception”, „Luxury Problems”, „Faith in Strangers”, „Too Many Voices”, „It Should Be Us” i „Never the Right Time”. Tworząc swoje albumy, muzyk stara się, aby każdy utwór miał bardzo inną estetykę, wykorzystując różnorodny sprzęt i wpływy muzyczne.
Kiedy zaczęła się kariera Andy Stott?
Andy Stott przyznał, że jest zbyt młody, aby osobiście doświadczyć kultury rave, za to zachłannie poznawał jej dokonania. W szkole zaczął grać na fortepianie, lecz przerwał formalną edukację muzyczną, by zająć się projektowaniem dźwięku. Mając dwadzieścia parę lat, Andy Stott zadebiutował albumem „Replace EP” w 2005 roku, by pod koniec tego roku wydać dwie dodatkowe EPki.

Fani lubią też

Zobacz też