Newsletter

Na czasie

imagine-dragonsopener-festivalred-hot-chili-peppersmiuosh-zespol-slaskhans-zimmerceline-dion

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Home Artysta Palaye Royale

Palaye Royale

Palaye Royale OpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Palaye Royale to amerykańsko-kanadyjski zespół rockowy utworzony w 2008 roku przez trójkę braci Remington’a Leith’a, Sebastiana Danzig’a, i Emersona Barrett’a. Muzyka grupy łączy elementy glam rocka, indie rocka i grunge’u, tworząc intrygujące połączenie fashion art rock. Palaye Royale został okrzyknięty w 2018 przez brytyjkie media najgorętszym zespołem roku. Muzycy byli także pierwszym zespołem, który nie posiadając umowy z wytwórnią, zdobył nagrodę MTV Musical March Madness. Ich drugi singiel „Get Higher” zdobył 27 miejsce na liście Billboard Modern Rock Charts. Od tego czasu minęło 8 lat, a muzycy mogą się poszczycić trzema albumami studyjnymi, które zdobyły uznanie wśród fanów i krytyków na całym świecie. Dowodem jest obecność każdego z albumów, na takich listach jak US Billboard Heatseekers Albums, US Billboard 200, Billboard Top Rock Albums Chart i Billboard Top Alternative Albums Chart.

Palaye Royale – muzyka i styl

Członkowie Palaye Royale określają swoją muzykę jako fashion art rock. Kierunek muzyczny łączy elementy takich gatunków jak glam rock, art rock czy indie rock. Unikatowa mieszanka dźwiękowa będąca charakterystycznym stylem grupy, najlepiej wybrzmiewa w takich utworach jak „Lonely” czy „Mr. Doctor Man”. Grupa Palaye Royale znana jest także z ogromnej energii scenicznej, która sprawia, że słuchanie utworów na żywo jest szczególnym doświadczeniem. Uzupełnieniem muzyki jest wystudiowany, dekadencki wizerunek muzyków. W swoich utworach Palaye Royale podejmują uniwersalną tematykę, jako samotność, poszukiwanie sensu oraz miejsce człowieka we współczesnym świecie. Kanadyjsko-amerykańska grupa zdobyła przychylność krytyków oraz uznanie fanów na całym świecie. Dowodem na to jest ogromne zainteresowanie biletami na koncert Palate Royal oraz pełne sale i stadiony. Harmonogram koncertów i bilety na Palaye Royale są dostępne online.

Palaye Royale koncerty 2022 i wydarzenia

Koncerty Palaye Royale 2022 to trasa koncertowa po Europie, koncerty w Stanach oraz udział w licznych letnich festiwalach muzycznych. Palaye Royale zagrają m.in. na Sodapop Fetival w Czechach Pukkelpop Festival w Belgii, Frequency Festiwal w Austrii, Lowlands Festiwal w Holandii i AMA Festiwal w Rzymie. Palaye Royale zagra także letni koncert w Polsce.

 

Palaye Royale w Polsce

Pierwszy koncert Palaye Royale w Polsce miał miejsce jeszcze przed pandemią i okazał się prawdziwym muzycznym wydarzeniem. Od tego czasu muzycy wydali nową płytę, która łączy wszystkie atuty poprzednich albumów. W 2022 Palaye Royal ponownie zagościł w Polsce. Muzycy zagrali w warszawskim klubie Progresja. Kolejny koncert szykuje się już niebawem. Muzycy powrócą do Polski 17 sierpnia i zagrają koncert w Poznaniu. Bilety na koncert Palaye Royale dostępne są w sprzedaży online i wyznaczonych punkach sprzedaży.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Jakie albumy wydał dotychczas zespół Palaye Royale ?
Zespół Palaye Royale wydał dotychczas 3 albumy studyjne. Są to: „Boom Boom Room (Side A)” (2016), „Boom Boom Room (Side B)” (2018) „The Bastards” (2020).
Jaką muzykę tworzy zespół Palaye Royale ?
Muzyka Palaye Royale to połączenie rocka industrialnego, glam rocka i art rocka.
Kiedy zaczęła się kariera Palaye Royale ?
Kariera zespołu zaczęła się w 2008 roku. Zespół pod nazwą Palaye Royal występuje od 2011 roku.

Fani lubią też

Zobacz też

SzczecinPoznańKielceToruńRzeszówOpoleLublinŁódźWarszawaTrójmiastoBydgoszczWrocławLidzbark WarmińskiGliwiceBiałystokZielona GóraKrakówGdańskKatowiceOlsztyn