Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaprojekt-warszawaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejagnieszka-chylinska
Home Artysta Bitamina

Bitamina

BitaminaOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Bitamina powstała z  przyjaźni i miłości do muzyki.  Jeśli szukacie w muzyce niebanalności, to chyba jesteście na najlepszej drodze do finału swoich poszukiwań. Słychać to w tekstach i w produkcji bitów. Wrażliwość z jaką trafia do słuchacza jest zaskakująca, a wyśpiewane emocje odczuwa się bardzo osobiście.

 

Amar, Mateusz i Piotr poznali się w 2005 roku i nieprzerwanie od tego momentu nie patrząc na mody i trendy, pracują nad swoją muzyką. Efektem są cztery album: „Listy Janusza”, utrzymane w stylistyce eksperymentalnego hip-hopu, ocierające się o jazz; wzbudzający zainteresowanie „Plac Zabaw”; instrumentalny album „C” gdzie artyści pokazują swój kunszt w tworzeniu ciekawych i połamanych bitów, czy wreszcie tegoroczna „Kawalerka”, album bardziej piosenkowy, opowiadający o potknięciach i pierwszych krokach stawianych samemu.

Koncert online Bitaminy

Zespół Bitamina zaprezentowała na żywo utwór Pytanie do niej. Jest to trzeci singiel zapowiadający płytę koncertową grupy. Stream poniżej. 

 

Płyty Bitaminy 

Ich pierwsza płyta „Listy Janusza”, oscylująca na pograniczu eksperymentalnego hip-hopu, jazzu i pełnych gier słownych autorstwa Piotra Sibińskiego. W 2014 roku pojawiła się płyta „Plac Zabaw”.

W 2017 roku na sklepowe półki trafiła płyta „Kawalerka”, która była kontynuacją płyty „Plac Zabaw”. Jest to krążek mówiący o potknięciach i pierwszych krokach stawianych samemu, krok poza dziecinne podwórko.

 

W 2018 roku Bitamina razem z Dawidem Podsiadło stworzyli duet na płytę kolektywu Flirtini. W roku 2019 pojawiła się kolejna studyjna płyta "Kwiaty i Korzenie". Jest to pierwszy krążek zespołu na którym można usłyszeć zarówno Mateusza Dopieralskiego i Piotra Sibińskiego. Oprócz tego do współpracy przy produkcji płyty został zaproszony Moo Latte. Na krążku jako goście pojawili się też Grubson i Jarecki.

Koncerty Bitaminy 

Koncerty Bitamina to dużo pozytywnej energii, którą artyści przekazują swojej publiczności. Grupa posiada szerokie grono fanów, którzy z niecierpliwością czekają na kolejne wydarzenia. Nic dziwnego, że bilety Bitaminy wyprzedają się w bardzo szybkim tempie.

 

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Kim są założyciele zespołu Bitamina?
Założycielami zespołu Bitamina są Amar Ziembiński, Mateusz Dopieralski oraz Piotr Sibliński.
Jaką muzykę tworzy zespól Bitamina?
Zespół Bitamina tworzy muzykę z pogranicza gatunków takich jak Indie oraz hip-hop.
Jaki był pierwszy album zespołu Bitamina?
Pierwszy albumem zespołu Bitamina jest płyta pod tytułem "Listy Janusza". Jego premiera miała miejsce w 2013 roku. Album utrzymany jest w stylistyce hip-hopu ocierającego się o jazz.
Kto wchodzi w skład zespołu Bitamina?
Obecnymi członkami zespołu są Amar Ziembiński, Mateusz Dopieralski, Piotr Sibliński, Maciej Matysiak, Tomek Sołty, Nikodem Bąkowski oraz Brian Massaka.

Fani lubią też

Zobacz też