Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival

Hodak

HodakOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Hodak na początku swojej muzycznej działalności kojarzony był zdecydowanie najbardziej z ekipą NNJL. Tam właśnie poznał wiodącego artystę newschoolu czyli Gedza. Później zaczynał być coraz bardziej popularny. W tym okresie Hodak posiadał swój własny kanał na platformie Soundcloud, gdzie nadal można posłuchać jego najwcześniejszych kawałków. To właśnie na kanale NNJL artysta prezentował się w wersji zdecydowanie innej niż obecnie. Wynika to z faktu, iż muzyczny kierunek nadawany przez Gedza i jego ekipę kładł zdecydowany nacisk na brzmienia z gatunku newschoolu. 

 

Starych numerów Hodaka zdecydowanie warto szukać na kluczborskim kanale NNJL. To właśnie tam znaleźć można artystę, prezentującego się na nowoczesnych beatach, od czego w roku 2020 odszedł. Warto zauważyć, że ogromnym atutem artysty jest odnajdywanie się w najróżniejszych brzmieniach i stylistykach. Hodak zachowuje przy tym jednak swoją oryginalną umiejętność tworzenia unikatowych tekstów. 

 

Przygoda NNJL zaowocowała stworzeniem przestrzeni do zaprezentowania się artysty. W konsekwencji dostrzeżenia jego oryginalności w styczniu 2020 roku podpisał kontrakt z Def Jam Recordings Poland, co otworzyło mu niezwykle szerokie horyzonty tworzenia kolejnych numerów i rozwijania kariery.

Hodak - wydane płyty

Hodak obrał bardzo ambitny kierunek. Oldschool obecnie został zdecydowanie zepchnięty na dalszy plan. Przyjmowanie tej stylistyki jest ciężkie ze względu na konieczność zwracania szczególnej uwagi na niepowielanie beatów, które zapoczątkowały historię polskiego rapu. Hodak zaproponował słuchaczom nowe spojrzenie na takie brzmienia i świetną umiejętność odnajdywania się w produkcjach tego typu.Sfinalizowane projekty, którymi może pochwalić się Hodak to:

 

  • "Nnjifam" czyli Hodak i Gedz w 2018 roku,
  • "Custom", wyprodukowany we współpracy z 2K z 2020 roku
  • "Zapach zimy i papierosów" stworzony z Miroff w 2020 roku
  • "Moody Tapes, Volume One" czyli kolejny duet Hodaka i 2K w 2021 roku,
  • "Late Night Studio Session" z 2021 roku,
  • "Inny Świat" z 2K wydany w 2021 roku.

Pierwszy album to klimatyczne nawiązanie do gangsterskiej atmosfery. Dostrzegalna jest ewidentna inspiracja Ameryką z lat 80. i 90. ubiegłego wieku, do której zabiera słuchaczy artysta. "Zapach zimy i papierosów" prezentuje się nieco spokojniej i zawilej. Był to dobry wybór, ze względu na umożliwienie słuchaczom zobaczenia artysty w dwóch odsłonach oldschoolowego klimatu. Dzięki temu nikt nie może zarzucić Hodakowi monotonii.

Hodak - styl rapowania

Jego sposób rapowania i bardzo dobry poziom operowania wokalem otwiera mu wiele perspektyw rozwoju. Krytycy zwracają uwagę na konieczność przyłożenia przez Hodaka nieco większej wagi i włożenia pracy w swoje flow. W niektórych momentach sprawia ono, iż utwory są monotonne w odbiorze. Hodak zachęcany jest do zaprezentowania się w swoich utworach w wersji nieco agresywniejszej, a przede wszystkim szybszej. Rozwijanie swojego flow faktycznie może wyjść artyście na znaczną korzyść, ponieważ wiąże się z ciągłym zaskakiwaniem słuchacza i pozyskiwaniem nowych fanów jego twórczości w szerszych kręgach.

 

Krytycy doceniają styl Hodaka i oryginalną świeżość, którą wniósł do polskiego rapu. Okazuje się, że dawno nie było artysty, który zaskoczyłby dobrym odnajdywaniem się w klimatach oldschoolowych brzmień i vibe'u. Doceniane jest również zachowanie przez niego spójności w wydanych albumach. Daje to słuchaczowi możliwość poznania prawdziwego klimatu, który jest w stanie stworzyć Hodak. Nie bez powodu otrzymał on tytuł Odkrycia Roku 2020.

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Hodak: Fisz Emade Tworzywo, Lutto Lento, Resina, The Bug, Szczyl, Nilüfer Yanya, .VRIL, Lorenzo Raganzini, Ralph Kamiński, Moderat, CatchUp, Trupa Trupa, Sarapata, Jerzyk Krzyżyk, Andy Stott, Kollektiv Turmstrasse, Shyness, Anna Calvi, Zdechły Osa, Wczasy,

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Jak nazywa się Hodak?
Hodak to w rzeczywistości Łukasz Hodakowski.
Skąd pochodzi Hodak?
Miastem rodzinnym Hodaka jest Kluczbork, który znajduje się w województwie opolskim.
Ile lat ma Hodak?
Hodak urodził się w 1996 roku. Zatem w 2022 roku kończy on 26 lat.
Jak zaczęła się przygoda z hip-hopem Hodaka?
Hodak szeroko opowiada w udzielanych wywiadach o tym, że jego pasja do hip-hopu rozpoczęła się od breakingu. Tańca uczył się w kluczborskim Domu Kultury. Tam pozyskiwał wiedzę o historii hip-hopu i najważniejszych utworach muzycznych.
W jakiej szkole uczył się przed oddaniem się muzyce?
Hodak uczył się w Lotniczej Akademii Wojskowej w Dęblinie. Marzył on o zawodzie pilota wojskowego. Szkołę porzucił jednak po 2 latach, by w całości oddać się tworzeniu muzyki.
Z kim współpracował Hodak?
Hodak debiutował we współpracy z producentem 2K. Pracował między innymi ze Szpakiem, Kizo, Dziarmą, Young Igim, Avim, Gedzem i kiler4687.

Fani lubią też

Zobacz też