Hodak

Hodak

Hodak na początku swojej muzycznej działalności kojarzony był zdecydowanie najbardziej z ekipą NNJL. Tam właśnie poznał wiodącego artystę newschoolu czyli Gedza. Później zaczynał być coraz bardziej popularny. W tym okresie Hodak posiadał swój własny kanał na platformie Soundcloud, gdzie nadal można posłuchać jego najwcześniejszych kawałków. To właśnie na kanale NNJL artysta prezentował się w wersji zdecydowanie innej niż obecnie. Wynika to z faktu, iż muzyczny kierunek nadawany przez Gedza i jego ekipę kładł zdecydowany nacisk na brzmienia z gatunku newschoolu. 

 

Starych numerów Hodaka zdecydowanie warto szukać na kluczborskim kanale NNJL. To właśnie tam znaleźć można artystę, prezentującego się na nowoczesnych beatach, od czego w roku 2020 odszedł. Warto zauważyć, że ogromnym atutem artysty jest odnajdywanie się w najróżniejszych brzmieniach i stylistykach. Hodak zachowuje przy tym jednak swoją oryginalną umiejętność tworzenia unikatowych tekstów. 

 

Przygoda NNJL zaowocowała stworzeniem przestrzeni do zaprezentowania się artysty. W konsekwencji dostrzeżenia jego oryginalności w styczniu 2020 roku podpisał kontrakt z Def Jam Recordings Poland, co otworzyło mu niezwykle szerokie horyzonty tworzenia kolejnych numerów i rozwijania kariery.

Hodak - wydane płyty

Hodak obrał bardzo ambitny kierunek. Oldschool obecnie został zdecydowanie zepchnięty na dalszy plan. Przyjmowanie tej stylistyki jest ciężkie ze względu na konieczność zwracania szczególnej uwagi na niepowielanie beatów, które zapoczątkowały historię polskiego rapu. Hodak zaproponował słuchaczom nowe spojrzenie na takie brzmienia i świetną umiejętność odnajdywania się w produkcjach tego typu.Sfinalizowane projekty, którymi może pochwalić się Hodak to:

 

 • "Nnjifam" czyli Hodak i Gedz w 2018 roku,
 • "Custom", wyprodukowany we współpracy z 2K z 2020 roku
 • "Zapach zimy i papierosów" stworzony z Miroff w 2020 roku
 • "Moody Tapes, Volume One" czyli kolejny duet Hodaka i 2K w 2021 roku,
 • "Late Night Studio Session" z 2021 roku,
 • "Inny Świat" z 2K wydany w 2021 roku.

Pierwszy album to klimatyczne nawiązanie do gangsterskiej atmosfery. Dostrzegalna jest ewidentna inspiracja Ameryką z lat 80. i 90. ubiegłego wieku, do której zabiera słuchaczy artysta. "Zapach zimy i papierosów" prezentuje się nieco spokojniej i zawilej. Był to dobry wybór, ze względu na umożliwienie słuchaczom zobaczenia artysty w dwóch odsłonach oldschoolowego klimatu. Dzięki temu nikt nie może zarzucić Hodakowi monotonii.

Hodak - styl rapowania

Jego sposób rapowania i bardzo dobry poziom operowania wokalem otwiera mu wiele perspektyw rozwoju. Krytycy zwracają uwagę na konieczność przyłożenia przez Hodaka nieco większej wagi i włożenia pracy w swoje flow. W niektórych momentach sprawia ono, iż utwory są monotonne w odbiorze. Hodak zachęcany jest do zaprezentowania się w swoich utworach w wersji nieco agresywniejszej, a przede wszystkim szybszej. Rozwijanie swojego flow faktycznie może wyjść artyście na znaczną korzyść, ponieważ wiąże się z ciągłym zaskakiwaniem słuchacza i pozyskiwaniem nowych fanów jego twórczości w szerszych kręgach.

 

Krytycy doceniają styl Hodaka i oryginalną świeżość, którą wniósł do polskiego rapu. Okazuje się, że dawno nie było artysty, który zaskoczyłby dobrym odnajdywaniem się w klimatach oldschoolowych brzmień i vibe'u. Doceniane jest również zachowanie przez niego spójności w wydanych albumach. Daje to słuchaczowi możliwość poznania prawdziwego klimatu, który jest w stanie stworzyć Hodak. Nie bez powodu otrzymał on tytuł Odkrycia Roku 2020.

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Hodak: Fisz Emade Tworzywo, Lutto Lento, Resina, The Bug, Szczyl, Nilüfer Yanya, .VRIL, Lorenzo Raganzini, Ralph Kamiński, Moderat, CatchUp, Trupa Trupa, Sarapata, Jerzyk Krzyżyk, Andy Stott, Kollektiv Turmstrasse, Shyness, Anna Calvi, Zdechły Osa, Wczasy,

 

Hodak - Często zadawane pytania

 • Hodak to w rzeczywistości Łukasz Hodakowski.
 • Miastem rodzinnym Hodaka jest Kluczbork, który znajduje się w województwie opolskim.
 • Hodak urodził się w 1996 roku. Zatem w 2022 roku kończy on 26 lat.
 • Hodak szeroko opowiada w udzielanych wywiadach o tym, że jego pasja do hip-hopu rozpoczęła się od breakingu. Tańca uczył się w kluczborskim Domu Kultury. Tam pozyskiwał wiedzę o historii hip-hopu i najważniejszych utworach muzycznych.
 • Hodak uczył się w Lotniczej Akademii Wojskowej w Dęblinie. Marzył on o zawodzie pilota wojskowego. Szkołę porzucił jednak po 2 latach, by w całości oddać się tworzeniu muzyki.
 • Hodak debiutował we współpracy z producentem 2K. Pracował między innymi ze Szpakiem, Kizo, Dziarmą, Young Igim, Avim, Gedzem i kiler4687.
pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Hodak
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj
Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/