Największa platforma sprzedaży biletów. Ceny mogą się nieznacznie różnić od cen organizatora.

Na czasie

voucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemtaylor-swift-resale-sellsun-festivalfame-mma
Home Artysta Fabryka snów

Fabryka snów

Sprawdź wydarzenia
Fabryka snówOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Fabryka Snów jest przemyskim zespołem rockowym, który począwszy od roku 2018 tworzą: Andrzej Juszczyk - klawisze, Maciej Więckowski - gitara, Rafał Kosicki - perkusja, Robert Sławiński - śpiew, Paweł Kalita - teksty oraz bas.

Fabryka snów - informacje na temat zespołu

W roku 2021 zespół ten wydał swój pierwszy, oficjalny krążek, na którym zawarto sześć spośród premierowych piosenek, w tym te notowane na listach regionalnych, jak "Nikt" oraz "Szczyt". W numerze majowym "Teraz Rocka" została umieszczona pozytywna recenzja tejże płyty, w której to autor określił trafnie styl grupy jako mroczny, ciężki, ale przy tym jednak melodyjny rock z dużą dawką syntetycznych brzmień oraz zaangażowanymi, oryginalnymi tekstami.

Fabryka Snów - najważniejsze wydarzenia 

Grupa muzyczna Fabryka Snów, powstała z początkiem roku 1995 na terenie Przemyśla. Została ona założona przez Pawła Kapuścińskiego oraz Pawła Kalitę i Witka Lisikiewicza. Pierwsze próby odbywały się w piwnicy, w bloku znajdującym się przy ulicy Sikorskiego 7. Od chwili powstania zespół dawał koncerty na tworzeniu autorskiego materiału. Niewątpliwie duży wpływ na jego kształt, miały wspólne fascynacje wszystkich członków muzyką rockowych, starych wyjadaczy.

 

W połowie 1995 roku Fabryka Snów, zaczęła swoje próby w MDK Przemyśl pod czujnym okiem przemyskiego i bardzo zasłużonego gitarzysty Marka Skubisza, a rok później po raz pierwszy koncertowała. Pierwszym z głosów grupy, była Ewa Mistelska. W tym samym czasie zespół ten występuje w poszerzonym składzie o kolejnego gitarzystę Artura Komorowskiego, którego począwszy od października 1995 roku zastępuje godnie Tomek Kawka. Z końcem roku 1996 Fabryka Snów, zrezygnowała z drugiej gitary, zaś w jej miejsce zatrudniono klawiszowca Piotra Lisa. Dochodzi także do zmiany wokalistki - mikrofon przejęła wówczas Izabela Pęskowska. W takim składzie, grupa wkroczyła w 1997 rok, istotny z uwagi na wyjazd do Niemiec oraz wspólne koncertowanie z zespołem Crossbow w zakresie imprezy:Dni Polskiej Kultury.

 

1998 rok zaczął się od rozstania z Izą, zaś etat "wokalisty pozostał bez obsady do czerwca. Wówczas razem z przyjaciółmi: perkusistą Rafałem Kosickim, wokalistą Tomkiem Stańko oraz gitarzystą Tomkiem Lawreckim = Fabryka Snów przygotowuje swoją interpretację na pewną część albumu o nazwie "The Wall" Pink Floyd oraz daje jedyny z koncertów w auli MDK. Na wiosnę 1999 r. Tomek Stańko daje koncerty wraz z Fabryką Snów w czasie występów w klubie Fantom. Lata 2000-2003, to najgorszy czas w historii tego zespołu. Próby nie są zbyt częste, nie są też grane żadne koncerty.

 

W sierpniu 2002 r. Tomasz Stańko, ginie niestety w samochodowym wypadku. Na jesień 2003 roku grupa, postanawia o wznowieniu prób w poszerzonym składzie o Piotrka Gułę będącego gitarzystą. W tym czasie z zespołem pożegnał się Piotr Lis. Z początkiem roku 2005, wokalistą zostaje Marcin Depko, aby zaledwie po upływie paru miesięcy rozstać się z tym zespołem. Wrzesień roku 2005 kończy jeden z etapów działalności Fabryki Snów.

 

W dzisiejszej formie zespół Fabryka Snów istnieje począwszy od października 2005 roku, kiedy do Pawła Kality (teksty, gitara basowa), Piotra Guły (gitara), oraz Witka Lisikiewicza dołączają Paweł Husar (perkusista) oraz Robert Sławiński (wokalista). Zespół wówczas złapał przysłowiowy wiatr w żagle i zaczęły się próby na najwyższym poziomie. Zaaranżowano zupełnie na nowo część spośród starego już materiału i członkowie zabrali się także za zupełnie nowe pomysły. Była to ciężka praca, pot i łzy. Niemniej jednak, to wszystko zaowocowało naprawdę udanym koncertowaniem oraz znakomitymi opiniami ze strony osób słuchających tego zespołu.

 

Na przełomie lipca oraz sierpnia 2006 r., została nagrana płyta demo (dziesięć utworów udostępnionych na oficjalnej stronie). Realizatorem tego krążka był Daniel Klimczak, któremu należą się wielkie brawa za kawał naprawdę dobrej roboty. Niestety, zaraz po tym nagraniu Witek Lisikiewicz musiał wyjechać za granicę w ramach poszukiwania zatrudnienia. Na jesień 2006 r., do grupy dołączył nowy gitarzysta, czyli Janek Letniowski. 2007 rok to przede wszystkim praca nad zupełnie nowym materiałem oraz wiele prób. Wrzesień 2007 roku, to okazja dla zespołu, aby wziąć udział w przeglądzie rzeszowskim Rockowa Noc. Wówczas Fabryka Snów zajęła I miejsce. Rok później, za bębnami zasiadł znowu Rafał Kosicki i w takim składzie grupa gra po dziś dzień.

 

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Fabryka Snów: Bitamina, Transgresja, Made in Warsaw, Voo Voo, Maria Peszek, Tipsy Train, O.S.T.R., KSU, Trupa Trupa, Muniek Staszczyk, Alcoholica, Punched Orange, Dylan.pl, The Postman - Beatlesi z Polkowic, 4 Szmery, Pidżama Porno, Łydka Grubasa, Fertile Hump, Topinambur,

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

W jakim mieście powstał zespół Fabryka Snów?
Zespół ten powstał w Przemyślu.
W którym roku doszło do powstania zespołu Fabryka Snów?
Zespół Fabryka Snów powstał w 1995 roku.
Jakim rodzajem muzyki zajmuje się Fabryka Snów?
Fabryka Snów zajmuje się muzyką rockową.
Kto założył zespół Fabryka Snów?
Zespół ten założony został przez Paweł Kalita oraz Pawła Kapuścińskiego oraz Witka Lisikiewicza.
Pod kogo okiem grupa Fabryka Snów trenowała w MDK Przemyśl?
Zespół trenował pod okiem zasłużonego, przemyskiego gitarzysty Marka Skubisza.

Fani lubią też

Zobacz też