Tipsy Train
Tipsy Train

Opis
Tipsy Train to polski zespół rockowy, założony w 1991 roku w Lublinie. Inicjatorami powołania do życia tego projektu muzycznego byli Grzegorz Kotyłło i Wojciech Cugowski. W późniejszym czasie do dwójki muzyków dołączyli pozostali członkowie, tworzący trzon zespołu. Byli to Andrzej Bronisz i Bartosz Wojciechowski. W początkowych latach funkcjonowania projektu działalność zespołu opierała się na wydawaniu kolejnych singli. W ten sposób w 1994 roku światło dzienne ujrzał cover legendarnego "Smoke on the water", a rok później kolejne dwa utwory - "Ślepy ptak" i "Deszczowa noc". Na połowę lat 90 XX wieku przypadają również pierwsze koncerty Tipsy Train. Zespół był silnie powiązany z lubelską sceną klubową, a swoją muzykę prezentował również na finałach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Od 1995 roku przez kolejne 9 lat Tipsy Train był honorowym gościem tej charytatywnej imprezy.
Pierwszy album Tipsy Train
Pierwszy album muzyczny zespołu został wydany w 1997 roku - krążek ten nosił nazwę "Droga donikąd". Przełom XX i XXI wieku jest również szczytem największej popularności zespołu. Tipsy Train staje się częstym bywalcem na szczytach radiowych list przebojów - sytuacja taka miała już miejsce zaraz po premierze własnej interpretacji utworu Deep Purple i powtarza się po publikacji ballady zatytułowanej "Przebudzenie". W zespole dochodzi do stopniowych zmian składu, bowiem do Tipsy Train dołączają Justyna Grundas i Maria Dobrzańska. W 1997 roku głównym wokalistą zespołu zostaje natomiast Mariusz Zajączkowski. Premiera drugiej płyty zespołu ma miejsce w 1999 roku - album "Bez twarzy" zawiera takie utwory jak "Pożegnanie", "Oszukać czas" oraz "Życie na gorąco". Rok 2001 to przebicie się muzyki zespołu do szerszego grona odbiorców. W marcu muzycy Tipsy Train zostają poproszeni o stworzenie przewodniego motywu muzycznego do filmu "Kariera Nikosia Dyzmy" w reżyserii Jacka Bromskiego. Utwór zatytułowany "Za, Zu, Zi" staje się najbardziej rozpoznawalną piosenką zespołu, a ogólnopolskie stacje radiowe chętnie go odtwarzają. Efektem tego jest teledysk do "Za, Zu, Zi", który dzięki współpracy z Telewizją Polską powstaje wkrótce po premierze utworu.
Pierwszy album długogrający Tipsy Train
W roku 2005 Tipsy Train wydaje pierwszy długogrający album, który zostaje zatytułowany "Harpia". Krążek składa się z 11 piosenek oraz jednej interpretacji aranżacyjnej "Marsz Wilków", będącym coverem utworu zespołu TSA. W roku 2009 Tipsy Train organizuje koncert, który jest hołdem dla amerykańskiej grupy muzycznej Black Sabbath. Rok później współpracę z zespołem nawiązuje Marek Ałaszewski, który w przeszłości stanowił trzon grupy "Klan". Efektem tego jest singiel "Shut up", który będzie promował wydany kilka lat później album "Na krawędzi". Ostatnie wydawnictwo zespołu nosi nazwę "Twój czas" i zostało opublikowane w 2019 roku. Aktualnie Tipsy Train jest tworzone przez czterech muzyków - w 2015 roku do Grzegorza Kotyłło, Andrzeja Bronisza i Piotra Bańki dołączył perkusista Krzysztof Potocki. W późniejszym czasie Potockiego zastąpił Daniel "Twister" Abramowicz i od tego momentu skład zespołu pozostaje niezmieniony.
Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Tipsy Train: Bitamina, Transgresja, Made in Warsaw, Voo Voo, Maria Peszek, O.S.T.R., KSU, Trupa Trupa, Muniek Staszczyk, Alcoholica, Fabryka Snów, Punched Orange, Dylan.pl, The Postman - Beatlesi z Polkowic, 4 Szmery, Pidżama Porno, Łydka Grubasa, Fertile Hump, Topinambur,
Wydarzenia
Brak aktualnych wydarzeń
Brak wydarzeń
FAQ
Fani lubią też

Grażyna Wolszczak

Paweł Gasztold-Wierzbicki

Magdalena Wołłejko

Zbigniew Suszyński

Marta Wierzbicka

Monika Frajczyk

Natalia Krakowiak

Guy Braunstein

Fit For An Autopsy

Katarzyna Kwiatkowska

Indecorum

JPEGMAFIA

Agata Karczewska

Piotr Gąsowski

Alżbeta Lenska

Michalina Sosna

Elderbrook

Beach Weather

Apparat

Maribou State