Największa platforma sprzedaży biletów. Ceny mogą się nieznacznie różnić od cen organizatora.

Na czasie

voucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemtaylor-swift-resale-sellsun-festivalfame-mma
Home Artysta Tipsy Train

Tipsy Train

Sprawdź wydarzenia
Tipsy TrainOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Tipsy Train to polski zespół rockowy, założony w 1991 roku w Lublinie. Inicjatorami powołania do życia tego projektu muzycznego byli Grzegorz Kotyłło i Wojciech Cugowski. W późniejszym czasie do dwójki muzyków dołączyli pozostali członkowie, tworzący trzon zespołu. Byli to Andrzej Bronisz i Bartosz Wojciechowski. W początkowych latach funkcjonowania projektu działalność zespołu opierała się na wydawaniu kolejnych singli. W ten sposób w 1994 roku światło dzienne ujrzał cover legendarnego "Smoke on the water", a rok później kolejne dwa utwory - "Ślepy ptak" i "Deszczowa noc". Na połowę lat 90 XX wieku przypadają również pierwsze koncerty Tipsy Train. Zespół był silnie powiązany z lubelską sceną klubową, a swoją muzykę prezentował również na finałach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Od 1995 roku przez kolejne 9 lat Tipsy Train był honorowym gościem tej charytatywnej imprezy.

Pierwszy album Tipsy Train

Pierwszy album muzyczny zespołu został wydany w 1997 roku - krążek ten nosił nazwę "Droga donikąd". Przełom XX i XXI wieku jest również szczytem największej popularności zespołu. Tipsy Train staje się częstym bywalcem na szczytach radiowych list przebojów - sytuacja taka miała już miejsce zaraz po premierze własnej interpretacji utworu Deep Purple i powtarza się po publikacji ballady zatytułowanej "Przebudzenie". W zespole dochodzi do stopniowych zmian składu, bowiem do Tipsy Train dołączają Justyna Grundas i Maria Dobrzańska. W 1997 roku głównym wokalistą zespołu zostaje natomiast Mariusz Zajączkowski. Premiera drugiej płyty zespołu ma miejsce w 1999 roku - album "Bez twarzy" zawiera takie utwory jak "Pożegnanie", "Oszukać czas" oraz "Życie na gorąco". Rok 2001 to przebicie się muzyki zespołu do szerszego grona odbiorców. W marcu muzycy Tipsy Train zostają poproszeni o stworzenie przewodniego motywu muzycznego do filmu "Kariera Nikosia Dyzmy" w reżyserii Jacka Bromskiego. Utwór zatytułowany "Za, Zu, Zi" staje się najbardziej rozpoznawalną piosenką zespołu, a ogólnopolskie stacje radiowe chętnie go odtwarzają. Efektem tego jest teledysk do "Za, Zu, Zi", który dzięki współpracy z Telewizją Polską powstaje wkrótce po premierze utworu.

Pierwszy album długogrający Tipsy Train

W roku 2005 Tipsy Train wydaje pierwszy długogrający album, który zostaje zatytułowany "Harpia". Krążek składa się z 11 piosenek oraz jednej interpretacji aranżacyjnej "Marsz Wilków", będącym coverem utworu zespołu TSA. W roku 2009 Tipsy Train organizuje koncert, który jest hołdem dla amerykańskiej grupy muzycznej Black Sabbath. Rok później współpracę z zespołem nawiązuje Marek Ałaszewski, który w przeszłości stanowił trzon grupy "Klan". Efektem tego jest singiel "Shut up", który będzie promował wydany kilka lat później album "Na krawędzi". Ostatnie wydawnictwo zespołu nosi nazwę "Twój czas" i zostało opublikowane w 2019 roku. Aktualnie Tipsy Train jest tworzone przez czterech muzyków - w 2015 roku do Grzegorza Kotyłło, Andrzeja Bronisza i Piotra Bańki dołączył perkusista Krzysztof Potocki. W późniejszym czasie Potockiego zastąpił Daniel "Twister" Abramowicz i od tego momentu skład zespołu pozostaje niezmieniony.

 

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Tipsy Train: Bitamina, Transgresja, Made in Warsaw, Voo Voo, Maria Peszek, O.S.T.R., KSU, Trupa Trupa, Muniek Staszczyk, Alcoholica, Fabryka Snów, Punched Orange, Dylan.pl, The Postman - Beatlesi z Polkowic, 4 Szmery, Pidżama Porno, Łydka Grubasa, Fertile Hump, Topinambur,

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Jakie są najbardziej znane występy zespołu?
Tipsy Train ma za sobą występy, które odbiły się szerokim echem w krajowym przemyśle muzycznym. Zespół brał udział w Międzynarodowych Targach Muzycznych "Music&Show" w Warszawie oraz kilku finałach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W 2009 roku zespół zyskał krajowy rozgłos dzięki organizacji koncertu "W hołdzie Black Sabbath", natomiast rok później formacja była supportem słynnego szwedzkiego zespołu "Europe". Tipsy Train może pochwalić się również uczestnictwem w występie zespołu Reamonn - wydarzenie to miało miejsce w 2007 roku.
Jaka jest najpopularniejsza piosenka zespołu Tipsy Train?
Za najpopularniejszą piosenkę Tipsy Train uznaje się "Smoke on the water". Jest to jeden z pierwszych coverów grupy, który został zarejestrowany w 1993 roku. Z kolei w serwisie Youtube dużą popularnością cieszy się inna interpretacja twórczości Deep Purple. Mowa tu o utworze "Perfect Strangers", który został nagrany we współpracy z Piotrem Cugowskim. Wideo przedstawiające wykonanie tego utworu w lubelskim klubie "Graffiti" zostało wyświetlone już blisko 300 tysięcy razy.
Jacy artyści współpracowali w przeszłości z Tipsy Train?
W trakcie ponad dwudziestoletniej działalności Tipsy Train z zespołem współpracowali tacy artyści i zespoły jak Budka Suflera, Voo Voo, Piersi, Krzysztof Zalewski, Ceti oraz Maciej Januszko i Grzegorz Kupczyk.
Którzy artyści stanowili inspirację dla członków zespołu?
Muzycy zespołu Tipsy Train nie kryją swoich inspiracji sceną rockowo-metalową lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych. W ostrych gitarowych riffach można odnaleźć brzmienia charakterystyczne dla takich zespołów jak Deep Purple, Dio oraz Black Sabbath. Członkowie polskiej formacji rockowej chętnie wykonywali covery najbardziej znanych utworów legend rocka, o czym świadczy chociażby wcześniej wspominana aranżacja "Smoke on the water".
Jak potoczyła się kariera założycieli Tipsy Train?
Jeden z założycieli Tipsy Train, Wojciech Cugowski, zyskał ogólnopolską popularność dzięki późniejszym występom w zespole Bracia. Grzegorz Kotyłło jest z kolei przez całą swoją karierę muzyczną związany z zespołem.

Fani lubią też

Zobacz też