Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival

Moderat

ModeratOpisWydarzeniaFani lubią też

Opis

Moderat to wywodzące się z Berlina trio producenckie. Formacja założona została 2002 roku przez Sasche Ringa oraz Gernota Bronserta i Sebastiana Szarego. Ich debiutanckim wydawnictwem była EP-ka Auf Kosten Der Gesundheit, która wydana została w 2003 roku.

O zespole Moderat

Trudno w ostatnich latach chyba o przykład bardziej spektakularnego sukcesu na europejskiej scenie elektronicznej niż Moderat. Zespół założony w 2002 roku przez trzech berlińczyków – Saschę Ringa, Sebastiana Szarego i Gernota Bronserta dość szybko wydał debiutancką epkę, by zamilknąć na 6 kolejnych lat! Powody decyzji była dwa. Macierzyste składy muzyków właśnie zaczynały przebijać się do szerszej świadomości – Ring działał pod pseudonimem Apparat, a Szary i Bronsert rozwijali karierę jak duet Modeselektor. Drugą kwestią był problem z przeniesieniem studyjnego materiału na poziom występów live, a zgodnie uznali, że nie chcią statycznych show z laptopami.

 

Niespodziewany powrót projektu Moderat w 2009 roku stał się właściwie początkiem. Z nazwą zetknęli się zupełnie nowi słuchacze, „wychowani” na sukcesach Apparata i Modeselektora i zaciekawieni próbą połączenia ich muzycznych światów. Wydany w kwietniu 2009 roku album „Moderat” okazał się bezbłędną próbą odświeżenia gatunku IDM i minimal techno z melodyjnością kompozycji opartych na charakterystycznym głosie Ringa. Całości towarzyszyła oprawa wizualna opracowana przez Pfadfinderei, robiąca ogromne wrażenie zwłaszcza podczas koncertów Moderata, które wreszcie znalazły odpowiednią formułę i technologię. Część trasy promującej debiut Moderat spędzili u boku Radiohead (grupa od samego startu wspierała berlińskie trio, zapraszając ich również do remixowania swoich nagrań).

 

Przy okazji premiery pierwszego albumu Moderat nie określali jasno swojej przyszłości. Dlatego „supergrupa” mogła być jednorazowym zrywem muzycznej przyjaźni jak i równoprawnym projektem, rozwijającym się w kolejnych latach. Dziś wiemy, że wygrała ta druga opcja. W 2013 roku ukazał się płyta „II”, a wiosną ubiegłego roku zamykająca trylogię „III”. Wszystkie trzy albumy stanowią zamkniętą całość, nie do pomylenia z twórczością innych wykonawców.  Jednocześnie łatwo wyłapać na tych trzech płytach rozwój zespołu, nowe pomysły i przenoszenie poszczególnych akcentów w bogactwie ich dźwięków. Najpełniej widać to podczas występów, dlatego gwarantujemy, że w tym roku nie zobaczycie w „żywej” elektronice niczego lepszego!

Koncerty Moderat

Koncerty Moderat cieszą się dużą popularnością wśród licznych fanów zespołu. Wydarzenia z ich udziałem to za każdym razem wiele pozytywnej energii, którą przekazują zebranej publiczności ze sceny.

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

Fani lubią też

Zobacz też