Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaprojekt-warszawaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejdawid-podsiadlo

The Bug

The BugOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Ciężka elektronika jest raczej "light motivem" przewodnim lat 90. oraz pierwszej dekady XX wieku, gdzie największe kluby grały właśnie taką muzykę. Nie zmienia to faktu, że nadal jest wiele osób, które kochają ten gatunek i widać, że rynek nie znosi próżni. Pomimo delikatnej zmiany gustów ludzi oraz nurtów w muzyce elektronicznej, cały czas rośnie liczba artystów, którzy w dobie internetu chcą promować swoją muzyczną działalność. Jedną z takich osób, które od lat działają w tej branży jest The Bug. Kim on jest i jakie są jego osiągnięcia? Jeżeli nie wiecie o nim kompletnie nic, zachęcamy was do przeczytania naszego tekstu.

Kim jest The Bug?

The Bug to pseudonim, pod którym kryje się Kevin Richard Martin. Co ciekawe, bardzo trudno jest znaleźć jego dokładną datę urodzenia, chociaż wiemy o nim, że jest muzykiem, producentem, ale też i dziennikarzem muzycznym. Martin już od ponad 30 lat mieszka w Londynie i jest aktywny na scenie muzycznej ponad dwie dekady, grając taką muzykę jak dub, jazzcore, industrial hip-hop, dancehall czy dubstep. Na jego koncie jest wiele autorskich projektów jak Techno Animal, Ice, God, King Midas Sound czy The Bug i właśnie ten ostatni jest tym, z którego znamy go najbardziej.

 

Jego korzenie muzyczne, jak sam mówi, wynikają z jego fascynacji takimi bandami jak: Joy Division, Sex Pistols czy też Captain Beefheart. Na pewno miały ogromny wpływ na kształtowanie jego muzycznych gestów, natomiast Kevin Richard Martin chciał zrobić coś innowacyjnego, co sprawi, że nie będzie sztampowe i zarazem wywróci muzykę do góry nogami. Sam gatunek muzyki jakim jest dub sprawił, że odkrył coś nowego w rytmie, co pozwoliło mu na tyle eksperymentować, że poczuł do tego prawdziwy feeling. W jego brzmieniach ewidentnie słychać brudną nutkę grime'u oraz postindustrialnego hałasu. The Bug na pewno jest osobą, która niekoniecznie idzie z mainstreamowym nurtem i zdecydowanie nie warto wpisywać go w nurt kogoś popularnego z samego tytułu grania muzyki popularnej, bo na pewno tak nie jest w przypadku Martina. Jego ciężkie brzmienia skłaniają do refleksji i nakazują wiele myśleć o swoim życiu czy najbliższym otoczeniu.

Jakie są osiągnięcie The Bug?

Przede wszystkim trzeba sobie zdać sprawę z tego, że The Bug jest osobą, która jest znana, choć trzeba powiedzieć, że nie jest to szeroko rozumiany mainstream. Nie zmienia to jednak faktu, że niektóre projekty muzyczne oraz albumy przyniosły Martinowi sporą rozpoznawalność. Należy wspomnieć o albumach "Pressure", "London Zoo" z 2008 roku oraz "Angels and Devils" z 2014 roku. Wiele lat działalności The Bug i jego przeszłych projektów nakazywały myśleć, że nie będzie to chodzenie z nurtem i raczej Kevin będzie chciał przemieszczać się trochę jak kot - swoimi drogami. 

 

W ostatnim czasie istotnym i ważnym albumem był "Fire", który został wydany przez Ninja Tune. Był to czas pandemiczny, w którym wiele osób siedziało w domach, unikało kontaktów z innymi, chociaż trzeba powiedzieć, że w innych krajach sytuacja wyglądała gorzej, niż w Polsce. Sam album był wyrazem frustracji i całego brudu, który otacza nas dookoła. Każdy projekt muzyczny, w którym działał Martin oddziałuje na niego do dnia dzisiejszego. I tak dla przykładu projekt GOD polegał na graniu jazzcore, a z kolei Techno Animal było połączeniem industrialnego hip-hopu. Projekt Ice to mariaż wokalu Martina, klasycznych instrumentów jak saksofon, gramofon, ale nie zabrakło też syntezatorów. Nie brakowało również undergroundowego hip-hopu, więc tak naprawdę trzeba zaznaczyć, że The Bug jest rozwiniętym muzykiem.

 

Jeżeli chodzi o najbardziej popularne nagrania Martina, to należy wyróżnić klip "Skeng", który obejrzano prawie 3 miliony razy, "Poison Dart" z 2,5 milionami wyświetleń czy też "Catch a Fire" z 2 milionami odsłon. The Bug w przeszłości pojawiał się na koncertach w naszym kraju, a co istotne, polska widownia bardzo przypadła mu do gustu, ponieważ przypomina mu tą irlandzką, która jest otwarta oraz emocjonalna. 

 

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi The Bug: Fisz Emade Tworzywo, Lutto Lento, Resina, Szczyl, Nilüfer Yanya, .VRIL, Lorenzo Raganzini, Ralph Kamiński, Moderat, CatchUp, Trupa Trupa, Hodak, Sarapata, Jerzyk Krzyżyk, Andy Stott, Kollektiv Turmstrasse, Shyness, Anna Calvi, Zdechły Osa, Wczasy,

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Jak nazywa się The Bug?
Pod pseudonimem kryje się artysta Kevin Richard Martin.
W jakie projekty muzyczne w przeszłości był zaangażowany The Bug?
The Bug nie jest pierwszym projektem muzycznym. Wcześniej były takie twory jak Techno Animal, Ice, God czy King Midas Sound. Trzeba jednak zaznaczyć, że album "London Zoo" jest jednym, a nawet można śmiało powiedzieć, że najbardziej znanym albumem The Bug.
Jaki był największy hit Martina?
Mówiąc o słowie hit, nie można mieć na myśli wielkiej ilości wyświetleń, bo Martin nie jest artystą mainstreamowym, z racji granej muzyki. Natomiast najbardziej znanym utworem jest "Skeng".

Fani lubią też

Zobacz też