Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaprojekt-warszawaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejdawid-podsiadlo
Home Artysta Punched Orange

Punched Orange

Punched Orange OpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Choć ich początki sięgają 2015 roku, w aktualnym składzie osobowym występują od około dwóch lat. Zespół Punched Orange, bo o nim wszak mowa, to grupa młodych, pełnych energii polskich muzyków. Pochodzący ze Śląska artyści należą do grona jednych z najszybciej rozwijających się, obiecujących formacji muzycznych. Głównym kierunkiem artystycznego zainteresowania tych wchodzących na scenę muzyczną wykonawców jest szeroko pojmowany gatunek rocka alternatywnego.

Dorobek artystyczny Punched Orange

Śląskiej grupie Punched Orange udało się zyskać popularność dzięki debiutanckiemu albumowi zatytułowanym “ON/OFF”. Płyta wydana została w 2021 roku i stanowi wydawnictwo będące niezwykle oryginalną mieszankę kilku gatunków muzycznych. Album jest różnorodny pod względem aranżacji muzycznych i znaleźć można na nim niepowtarzalny mix hard rocka i jego łagodniejszych w wymowie, alternatywnych odmian z domieszką cięższych, punk rockowych brzmień. W warstwie tekstowej - współgrającej z instrumentarium i świeżo skomponowaną muzyką - odnaleźć można wiele znaczeń. Utwory zawarte w albumie pod tytułem “ON/OFF” dotyczą codziennych ludzkich przeżyć, doświadczeń, problemów i porażek, ale również dobrych, wartościowych chwil i momentów pozwalających celebrować choćby najmniejsze zwycięstwa i sukcesy.

Sukcesy Punched Orange

Pochodzący ze Śląska, młodzi i utalentowani artyści stale się rozwijają i kształtują swoje umiejętności sceniczne. Poziom wypracowanego przez nich kunsztu muzycznego i artyzmu, jaki osiągają, pozwala im zdobywać stale rosnącą popularność - nie tylko w regionie Śląska, ale również na terenie całego kraju.

 

Skoro o sukcesach mowa, warto wspomnieć o nagrodach i wyróżnieniach zdobytych przez muzyków z Punched Orange. Talent grupy młodych rockmanów dostrzeżony został m.in. przez członków jury w konkursie “O Rudzki Mikrofon, organizowanym j przez Miejskie Centrum Kultury im. Henryka Bisty w Rudzie Śląskiej. Kolejnym sukcesem było dla Punched Orange zwycięstwo w konkursie “Odkrycia ZEW” dla młodych, nowo powstających zespołów, które zagwarantowało grupie występ na obecnie bardzo popularnym festiwalu Zew się budzi, odbywającym się corocznie, latem (najczęściej w czerwcu) w Cisnej. Muzycy występowali ponadto na Festiwalu Empatii, Srogim Graniu, Antyfeście Antyradia, Pol’and’Rock Festival oraz na Inkubatorze Muzycznym w Mysłowicach.

Jakie utwory wydali dotychczas? 

Wśród singli wydanych przez artystów ze Śląska znaleźć można nie tylko najnowszy utwór “Paranoia”, ale także singiel “Superbia” (mający premierę 27 kwietnia 2022 roku i co ciekawe inspirowany twórczością grupy Limp Bizkit) oraz “Up to you”, “Powerbank”, “The Crown”, “Unlucky Bastard”, “Stupid Things”, “Flukey”, “Drop the rain” i “Circus Paradise”. Wszystkie utwory grupy Punched Orange dostępne są na Youtube, Spotify oraz Deezer.

Z kim występuje grupa Punched Orange? 

Formacja ze Śląska w trakcie swoich występów jest wspierana przez liczne, mniej lub bardziej znane zespoły. Support oraz towarzystwo artystyczne przypadło dotąd w udziale takim wykonawcom jak: Hamulec, Niadara, K-ESSENCE, Batna, DOG EAT DOG, Acid Drinkers, Fanfara Awantura, Lej mi pół, LAB, Agata Nasiadka czy Cochise. 

 

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Punched Orange: Bitamina, Transgresja, Made in Warsaw, Voo Voo, Maria Peszek, Tipsy Train, O.S.T.R., KSU, Trupa Trupa, Muniek Staszczyk, Alcoholica, Fabryka Snów, Dylan.pl, The Postman - Beatlesi z Polkowic, 4 Szmery, Pidżama Porno, Łydka Grubasa, Fertile Hump, Topinambur,

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Do kogo skierowana jest twórczość zespołu Punched Orange?
Punched Orange, to jak już wyżej wspomniano, formacja, która w swojej twórczości łączy wiele różnorodnych gatunków muzycznych. Single ich autorstwa zyskują rzesze nowych fanów, a popularność zespołu stale wzrasta. Repertuar grupy spodoba się miłośnikom rocka - zwłaszcza osobom oceniającym cięższe, punkrockowe i hard rockowe brzmienia. Niektóre z singli trafią także w gusta tych słuchaczy, którym z kolei bliższe są nieco łagodniejsze, alternatywne formacje rockowe. Każdy z utworów niesie ze sobą wartościową treść, dobre brzmienia i oryginalny, niepowtarzalny styl. Single dodają energii, a ich warstwa tekstowa obfituje w znaczenia i zmusza do refleksji.
Jaki jest najnowszy singiel zespołu Punched Orange?
Najnowszy utwór zespołu Punched Orange zatytułowany jest “Paranoia”. Jego premiera będzie miała miejsce w sobotę, 11 czerwca 2022 r. Singiel będzie można usłyszeć na żywo w trakcie koncertu w sosnowskim lokalu Jazz Komin Music Cafe. Tego samego dnia utwór pojawi się na platformach streamingowych (m.in. na YouTube oraz Spotify), gdzie dostępny będzie singiel oraz jego teledysk (wyprodukowany przez Ciętą Taśmę, niezależną grupę filmową).

Fani lubią też

Zobacz też