Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemfame-mmadawid-podsiadlo
Home Artysta Kollektiv Turmstrasse

Kollektiv Turmstrasse

Kollektiv TurmstrasseOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Kollektiv Turmstrasse to zespół muzyczny założony w 1999 roku w niemieckim mieście Wismar. Założycielami byli członkowie zespołu, czyli Nico Plageman i Christian Hilscher. Duet stworzył wiele albumów, singli oraz remiksów muzycznych. Komponują muzykę minimal techno, która jest odmianą tradycyjnego techno, jednak charakteryzuje się minimalistycznymi aranżacjami. 

Kollektiv Turmstrasse - czym wyróżnia się muzyka duetu?

Kollektiv Turmstrasse proponuje swojej publiczności muzykę elektroniczną, która jest swego rodzaju sztuką. Sztuką wyrażania emocji. Muzyka łączy się z tłumem wyrażając emocje i docierając do ich głębi. Jest bardzo rytmiczna i wpadająca w ucho. Zespół gra regularnie na imprezach międzynarodowych. Zdobył dużą popularność wśród odbiorców. Panowie cenią sobie wolność. Podróże są sprawą pierwszorzędną, ważniejszą niż nagroda. Odkrywanie świata oraz poznawanie nowych i ciekawych miejsc są ważnym aspektem ich życia a tym samym twórczości. Nowe doświadczenia są motorem do tworzenia coraz to nowych i lepszych kawałków muzycznych.

Nico Plageman, Christian Hilscher - krótka biografia

Nico Plagemann swoją karierę rozpoczął w wieku 14 lat debiutując na scenie demo. Jego fascynacja do możliwości tworzenia nowych utworów muzycznych spowodowała, żę z biegiem czasu muzyka stała się jego pasją. Drugi członek zespołu, Christian Hilscher, pierwsze utwory tworzył za pomocą popularnych w tamtych czasach narzędzi Tracker. Grał na imprezach plenerowych oraz undergroundowych. Na początku swej kariery działał samodzielnie jako DJ i spędzał dużo czasu tworząc muzykę. Działał również w sferze kultury. Organizował własne imprezy. Muzycy poznali się na jednym z koncertów. Ich drogi połączyła wspólna pasja i przyjaźń. Wspólnie inwestowali w sprzęt muzyczny, by razem komponować. 

Albumy Kollektiv Turmstrasse

  • 2006 rok - "Verruckte Welt",
  • 2010 rok - "Rebellion der Traumer",
  • 2013 rok - "Music Gewinnt Freunde".

Duet muzyczny Kollektiv Turmstrasse - twórczość i koncerty

Zespół wydał swoją bardzo udaną EP-kę pod tytułem "Sry I'm Late" przy udziale wytwórni Solomuna Diynamic. Jest to klasyk muzyki elektronicznej, który zdobył w 2015 roku ogromną popularność. Jest rozchwytywany do dziś. W 2011 roku duet wystąpił na Igloofest w Montrealu w Ameryce Północnej. Był to festiwal folklorystyczny. Występowali również w Niemczech na Fusion Festival i w Holandii. Wszechstronność w graniu różnych gatunków pozwoliła zaskarbić sobie względu wielu odbiorców. Publiczność uwielbia kawałki o zróżnicowanych i potężnych dźwiękach. Zdolność konsekwentnego dążenia do celu stawia grupę na wysokim poziomie wśród twórców. 

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Kollektiv Turmstrasse: Fisz Emade Tworzywo, Lutto Lento, Resina, The Bug, Szczyl, Nilüfer Yanya, .VRIL, Lorenzo Raganzini, Ralph Kamiński, Moderat, CatchUp, Trupa Trupa, Hodak, Sarapata, Jerzyk Krzyżyk, Andy Stott, Shyness, Anna Calvi, Zdechły Osa, Wczasy,

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Gdzie został założony zespół?
Zespół został założony w mieszkaniu w miejscowości Wismar znajdującym się nad Morzem Bałtyckim. Było to wspólne mieszkanie członków zespołu.
Jak powstała nazwa zespołu?
Nazwa zespołu powstała od ulicy przy której mieszkali członkowie zespołu. Nazywała się ona Turmstrasse, stąd się wziął drugi człon nazwy.
Z jakimi wydawnictwami współpracował duet?
Współpracowali między innymi z Raummusik, Mosaik oraz Basic Channel.
Jak nazywa się najnowszy album duetu?
Najnowszy album to "Unity of Opposites #1".
Do jakiej nagrody został nominowany zespół?
Zespół Kollektiv Turmstrasse został nominowany do nagrody "FWA of the Day".

Fani lubią też

Zobacz też