Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Krzysztof Szczepaniak

Krzysztof Szczepaniak

Krzysztof SzczepaniakOpisWydarzeniaKrzysztof Szczepaniak - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Opis

Krzysztof Szczepaniak to polski aktor teatralny i telewizyjny, który zdobył wykształcenie na Akademii Teatralnej w Warszawie. Wystąpił w licznych spektaklach oraz zagrał głównie epizodyczne role przed obiektywem kamery. Ma na swoim koncie liczne nagrody branżowe.

Historia Krzysztofa Szczepaniaka

Krzysztof Szczepaniak to artysta, który dorastał, a następnie uczęszczał do szkoły średniej we Wrocławiu. Po jej ukończeniu postanowił jednak przeprowadzić się do Warszawy, gdzie dostał się na Akademię Teatralną. Ukończył ją w 2014 roku, a następnie na stałe związał się z Teatrem Dramatycznym, na którego deskach występował przez wiele lat. Okazjonalnie mogliśmy go także oglądać m.in. w Teatrze Imka, Teatrze Powszechnym, Teatrze Aneneum, Teatrze Syrena oraz Teatrze 6. Piętro — każdy z nich prowadzi swoją działalność w Warszawie.

Poza grą na deskach teatralnych Krzysztof Szczepaniak pojawił się także na planie filmowym oraz serialowym. Choć stworzył kilkanaście postaci, to zagrał tam głównie poboczne role, choć nie tylko. Poza tym sporadycznie zajmował się także dubbingiem. Miłośnicy Studia Accantus mogą go również kojarzyć ze wspólnych występów z grupą. Aktor w jego ramach stworzył własne interpretacje takich bajkowych utworów jak m.in. "Błyszczeć", "Przyjdzie czas" czy "Mam tę moc". Na samym YouTube zdobyły one ponad 4 miliony wyświetleń, co jest ogromnym sukcesem.

Krzysztof Szczepaniak pojawił się także w popularnym programie "Twoja twarz brzmi znajomo", który jest realizowany przez stację Polsat. Choć w finale zajął miejsce poza podium (4. pozycję), to wygrał aż dwa odcinki. Z sukcesami wcielił się wówczas w rolę Shirley Bassey i Andrzeja Rosiewicza.

Krzysztof Szczepaniak - największe sukcesy

Krzysztof Szczepaniak ma na swoim koncie wiele nagród. Pierwszą z nich otrzymał już w 2012 roku, czyli zaledwie sześć lat po swoim debiucie. Było to Grand Prix z Festiwalu Piosenki Aktorskiej "Singing Mask", który odbywał się w Sankt Petersburgu. Głos aktora został także doceniony na XVIII Konkursie "Pamiętajmy o Osieckiej", gdzie Szczepaniak wykonał piosenki "Pani mnie inspiruje" i "Orszaki, dworaki".

Ponadto Krzysztof Szczepaniak otrzymał wyróżnienia za swoje role aktorskie, m.in. nominację do Nagrody C.K. Norwida za rolę Mistrza Ceremonii w sztuce "Cabaret" (2017) czy nagrodę KRRiT za debiut aktorski w Teatrze Polskiego Radia (2016).

Najpopularniejsze filmy, seriale i spektakle teatralne Krzysztofa Szczepaniaka

Krzysztof Szczepaniak wystąpił m.in. w:

 • filmach:
  • "Bo we mnie jest seks", gdzie zagrał rolę Wacka Turskiego,
  • "Kamienie na szaniec", gdzie zagrał rolę Sławomira "Maćka" Bittnera,
 • serialach:
  • "M jak miłość", gdzie zagrał rolę wróża Janusza,
  • "Barwy szczęścia", gdzie zagrał rolę komentatora meczu.
 • spektaklach teatralnych:
  • "Hamlet", gdzie zagrał rolę Hamleta,
  • "Miarka za miarkę", gdzie zagrał rolę Lucjo.

Z kim współpracuje Krzysztof Szczepaniak?

Na planie filmowym Krzysztof Szczepaniak współpracował m.in. z:

 • Tomaszem Ziętkiem, Kamilem Szeptyckim, Andrzejem Chyrą, Krzysztofem Globiszem (w ramach filmu "Kamienie na szaniec").
 • Marią Dębską, Krzysztofem Zalewskim, Borysem Szycem, Barbarą Burską, Leszkiem Lichotą (w ramach filmu "Bo we mnie jest seks"),
 • Krystianem Wieczorkiem, Beatą Fido, Januszem Chabiorem, Markiem Sawickim, Marią Sobocińską (w ramach serialu "Komisarz Alex").

 

Zobacz też: Małgorzata Potocka, Wiktoria Gąsiewska, Marzena Rogalska, Katarzyna Skrzynecka, Edyta Olszówka, Joanna Moro, Grzegorz Damięcki, Maja Ostaszewska, Anna Ilczuk, Marian Opania, Krystian Pesta, Karolina Adamczyk, Damian Kulec, Jacek Beler, Monika Walter, Krzysztof Chodorowski, Ewa Cichocka, Iwona Rulewicz, Michał Konarski, Anna Grochowska,

 

Wydarzenia

Krzysztof Szczepaniak - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Krzysztof Szczepaniak?

Miejscowości, w których Krzysztof Szczepaniak wystąpi w najbliższym czasie: Warszawa.

Kiedy urodził się Krzysztof Szczepaniak?
Krzysztof Szczepaniak urodził się 22 lutego 1989 roku.
Skąd pochodzi Krzysztof Szczepaniak?
Krzysztof Szczepaniak pochodzi z Wrocławia.
Kiedy rozpoczęła się kariera Krzysztofa Szczepaniaka?
Kariera Krzysztof Szczepaniak rozpoczęła się w 2006 roku.
Jak nazywała się pierwsza sztuka Krzysztofa Szczepaniaka?
Pierwsza sztuka, w której zagrał Krzysztof Szczepaniak, nazywała się "Mizantrop" i była wystawiana w Teatrze Dramatycznym w Warszawie.
Jak nazywał się pierwszy film Krzysztofa Szczepaniaka?
Pierwszy film, w którym zagrał Krzysztof Szczepaniak, nazywał się "Fala zbrodni". Aktor zagrał w nim chłopaka pobitego na klatce schodowej.

Fani lubią też

Zobacz też