Największa platforma sprzedaży biletów. Ceny mogą się nieznacznie różnić od cen organizatora.

Na czasie

voucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemfame-mmasunrise-festivalsun-festival
Home Artysta Wojciech Machnicki

Wojciech Machnicki

Sprawdź wydarzenia
Wojciech MachnickiOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Wojciech Machnicki jest aktorem teatralnym, filmowym i serialowym. Ceniony za swoje poczucie humoru, niepowtarzalną barwę głosu oraz doskonałą grę aktorską. Jak wygląda historia Wojciecha Machnickiego? W jakich produkcjach aktor wziął udział? Przyjrzyjmy się barwnej postaci świata sztuki z bliska.

Wojciech Machnicki i jego historia

Aktor urodził się i wychował na Śląsku - w Chorzowie. Wojciech Machnicki w 1976 roku ukończył Akademię Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie na wydziale aktorskim. Od tego czasu jego kariera zawodowa prężnie się rozwija.

Życie prywatne aktora skrywane jest przed światem mediów oraz opinią publiczną.

Dorobek artystyczny Wojciecha Machnickiego

Wojciech Machnicki od wielu lat związany jest z Teatrem na Woli, Teatrem Współczesnym oraz Teatrem Komedia. Aktor brał udział w takich spektaklach jak: "Życie i niezwykłe przygody żołnierza Iwana Czonkina", "Czego nie widać", "Rozbity dzban", "Wizyta starszej pani", "Miłość na Krymie", "Zimowa opowieść", "Martwe dusze", "Mieszczanin szlachcicem", "Piloci" czy "Aida".

Oprócz wielu spektakli aktor na swoim koncie ma udział w wielu produkcjach serialowych oraz filmowych. Szerokiej grupie odbiorców dał się poznać w takich produkcjach jak: "Polskie drogi", "Coś za coś", "Przed burzą", "Przyjaciele", "Dom", "W labiryncie", "07 zgłoś się", "Panny i wdowy", "Miodowe lata", "M jak Miłość", "Samo życie", "Pensjonat pod Różą", "Na dobre i na złe", "Niania", "Kryminalni", "Plebania", "Prawo Agaty" czy "Służby specjalne".

Wojciech Machnicki to także znany aktor dubbingowy. Jego charakterystyczny głos mogliśmy usłyszeć m.in. w produkcjach takich jak: "Zagadki rodziny Hunterów", "Togo", "Wiedźmin 3: Dziki Gon", "Rise of The Tomb Raider", "Might & Magic: Heroes VI – Shades of Darkness". 

Współpraca z innymi artystami

Wojciech Machnicki brak udział w wielu, różnorodnych projektach artystycznych. Osoby, które spotkał na swojej drodze aktor to m.in.: Adam Ferency, Grzegorz Wons, Marek Frąckowiak, Piotr Fronczewski, Jan Frycz, Janusz Chabior, Patryk Vega, Janusz Jurewicz oraz wiele innych. 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Ile lat ma Wojciech Machnicki?
Wojciech Machnicki urodził się 2 kwietnia 1953 roku.
Która rola dubbingowa przynosiła Wojciechowi Machnickiemu największą popularność?
Wojciech Machnicki użyczył swojego głosu dla wielu znakomitych produkcji. Jednak "Harry Potter i Kamień filozoficzny" oraz "Harry Potter i Komnata Tajemnic" to role dubbingowe, które przyniosły aktorowi największą popularność.
Ile wzrostu ma Wojciech Machnicki?
Wojciech Machnicki ma 178 cm wzrostu.

Fani lubią też

Zobacz też