Newsletter

Na czasie

drift-mastersopener-festivalred-hot-chili-peppersmiuosh-zespol-slaskhans-zimmergala-ksw

Wszystkie wydarzenia w mieście

Home Artysta Łukasz Simlat

Łukasz Simlat

Łukasz Simlat OpisWydarzeniaŁukasz Simlat - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Opis

Łukasz Simlat to urodzony w 1977 roku w Sosnowcu polski aktor. Uczył się w studiu aktorskim ART-PLAY Doroty Pomykały i Danuty Owczarek w Katowicach. W 2000 roku został absolwentem Akademii Teatralnej w Warszawie.

Rozwój kariery aktorskiej Łukasza Simlata

Łukasz Simlat po ukończeniu studiów występował gościnnie w kilku teatrach Od 2007 roku jest etatowym aktorem warszawskiego Teatru Powszechnego. W 2012 związał się z Teatrem Studio w Warszawie.

 

Jego teatralne dokonania artystyczne zostały wielokrotnie docenione i nagrodzone. Krytycy pozytywnie wypowiadają się o jego rolę podkreślają, że aktor ma umiejętność kreowania kontrastowych postaci dzięki swoim bogatym środkom artystycznym.

Łukasz Simlat w filmie

Debiut aktorski Łukasza Simlata w filmie miał miejsce, gdy wcielił się rolą epizodyczną w serialu Dom. Później aktor wcielił się w rolę Szymona w uhonorowanym kilkoma nagrodami filmie Statyści Michała Kwiecińskiego oraz drugoplanową, ale dającą się zapamiętać, rolę ojca Adasia we Wszyscy jesteśmy Chrystusami Marka Koterskiego. Grał rolę księgowego Adama Turka w serialu BrzydUla, emitowanym w stacji TVN.

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone
Pozytywni

Pozytywni

26.03-28.10.2023

Dąbrowa Górnicza, Katowice, Konin i inne

Same Plusy

Same Plusy

30.03-26.05.2023

Warszawa

Wzrusz Moje Serce

Wzrusz Moje Serce

16-19.05.2023

Warszawa

Łukasz Simlat - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Łukasz Simlat ?

Miejscowości, w których Łukasz Simlat wystąpi w najbliższym czasie: Dąbrowa Górnicza, Katowice, Warszawa, Ostrów Wielkopolski, Konin, Wrocław, Kraków, Lublin.

Fani lubią też

Zobacz też

SzczecinPoznańKielceToruńRzeszówOpoleLublinŁódźŚląskieWarszawaTrójmiastoBydgoszczWrocławGliwiceBiałystokZielona GóraKrakówGdańskKatowiceOlsztyn