Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaprojekt-warszawaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejagnieszka-chylinska
Home Artysta Lesław Żurek

Lesław Żurek

Lesław Żurek OpisWydarzeniaLesław Żurek - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Opis

Lesław Żurek to urodzony w 1979 roku we Wrocławiu polski aktor filmowy, telewizyjny i teatralny

Absolwent Krakowskiej Państwową Wyższej Szkoły Teatralnej.

Rozwój kariery Lesława Żurka

Przełomem w karierze aktora był rola porucznika Michała Janickiego, polskiego oficera, który  zakochany jest w żonie rosyjskiego pilota w miniserialu Waldemara Krzystka Mała Moskwa z 2008 roku. Produkcja zdobyła pozytywne recenzje zarówno krytyków jak i publiczności oraz przyniosła nominację do Złotej Kaczki, Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego.

 

Lesław Żurek miał też okazję wystąpić w dreszczowcu politycznym Izolator (Warsaw Dark), w reżyserii australijskiego reżysera Chrisa Doyle’a. Wcielił się tam w rolę policjanta Paula. Wystąpił też w takich produkcjach jak między innymi Kryminalni (2004–2008), Układ warszawski (2011), Przyjaciółki (2012–2016) czy Barw szczęścia (2012–2016).

 

Lesław Żurek zajmuj się również dubbingiem Użyczył swojego głosu, m.in. w Thor ratuje przyjaciół, Krudowie, Hobbit: Pustkowie Smauga, Hobbit: Bitwa Pięciu Armii Wiedźmin 3: Dziki Gon.  Współpracował też z Haliną Młynkovą oraz Anią Rusowicz, w których teledyskach wystąpił. W 2021 roku był jednym z uczestników czternastej edycji programu rozrywkowego emitowanego w telewizji Polsat Twoja twarz brzmi znajomo.

 

Źródło zdjęcia: Wikipedia, CC-BY-SA 2.0

Wydarzenia

Lesław Żurek - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Lesław Żurek ?

Miejscowości, w których Lesław Żurek wystąpi w najbliższym czasie: Warszawa, Wrocław, Poznań, Gdańsk, Łódź.

Fani lubią też

Zobacz też