Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaprojekt-warszawaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejdawid-podsiadlo
Home Artysta Agnieszka Grochowska

Agnieszka Grochowska

Agnieszka GrochowskaSzczegółyOpisWydarzeniaFani lubią też

Szczegóły

wiek:
44 lata
data urodzenia:
31.12.1979
miejsce urodzenia:
Warszawa
dyscyplina:
aktorka
social media:

Opis

Agnieszka Grochowska to urodzona w 1979 roku w Warszawie polska aktorka teatralna i filmowa. Jest absolwentką wydziału Aktorskiego Akademii Teatralnej w Warszawie, którą skończyła w 2002 roku. Jest też laureatkę wielu nagród między innymi Złotego Lwa na Festiwalu Filmowym w Gdyni za drugoplanową rolę kobiecą w filmie Trzy minuty. 21:37 czy Orła za główną rolę kobiecą w filmie Bez wstydu w reżyserii Filipa Marczewskiego.

Rozwój kariery aktorskiej Agnieszki Grochowskiej

Agnieszka Grochowska od 2003 związana jest zawodowo z Teatrem Studio mieszczącym się w Warszawie. Występowała tam w spektaklach w reżyserii Zbigniewa Brzozy, m.in. w Mewie u boku Krystyny Jandy czy w Amadeuszu, gdzie można było również zobaczyć Zbigniewa Zapasiewicza. Za rolę w tych spektaklach zdobyła nominację nagrody Feliksa za najciekawszy debiut teatralny sezonu.

 

Aktorka, na początku na początku lat 2000. okrzyknięta była jedną z najzdolniejszych aktorek młodego pokolenia. Jej debiut aktorski miał miejsce w 2001 roku – zagrała wtedy główną rolę w sztuce Teatru Telewizji Beatryks Cenci.

Agnieszka Grochowska w filmie telewizji

Po ukończeniu nauki można było ją zobaczyć w serialu telewizyjnym Zaginiona, gdzie zagrała rolę Uli Tokarskiej, która upozorowała własne zaginięcie. Na dużym ekranie Agnieszka Grochowska zadebiutowała w 2002 roku, w filmie AlaRm, którego reżyserem był przyszły mąż aktorki - Dariusz Gajewski.

Agnieszka Grochowska spektakle 2023

Agnieszka Grochowska jest zdolną aktorką, którą można zobaczyć zarówno w telewizji jak i teatrze. Spektakle 2023 z udziałem aktorki to między innymi komedia Niezwyciężony, który zaprezentowany będzie na deskach Teatru 6.piętro w Warszawie.

 

Źródło zdjęcia: Wikipedia, GNU Licencja Wolnej Dokumentacji

 

Zobacz też: Elżbieta Romanowska, Joanna Jabłczyńska, Olga Borys, Antoni Pawlicki, Olga Bołądź, Andrzej Zieliński, Adriana Kalska, Paulina Holtz, Małgorzata Potocka, Piotr Zelt, Brygida Turowska, Wojciech Wysocki, Beata Jankowska-Tzimas, Agnieszka Matysiak, Anna Terpiłowska, Joanna Kołaczkowska, Maria Seweryn, Janusz Stokłosa, Robert Rozmus, Andżelika Piechowiak,

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

Fani lubią też

Zobacz też