Największa platforma sprzedaży biletów. Ceny mogą się nieznacznie różnić od cen organizatora.

Na czasie

voucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemtaylor-swift-resale-sellsun-festivalfame-mma
Home Artysta Natasza Urbańska

Natasza Urbańska

Sprawdź wydarzenia
Natasza UrbańskaSzczegółyOpisWydarzeniaNatasza Urbańska - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Szczegóły

wiek:
46 lat
data urodzenia:
17.08.1977
miejsce urodzenia:
Warszawa
dyscyplina:
piosenkarka pop, tancerka, aktorka filmowa, serialowa, teatralna, musicalowa, prezenterka telewizyjna
social media:

Opis

Natasza Urbańska to polska piosenkarka, tancerka, aktorka i artystka musicalowa. Urodziła się w 1977 roku w Warszawie. W dzieciństwie trenowała gimnastykę artystyczną.

Początek kariery Nataszy Urbańskiej 

W wieku 14 lat Natasza Urbańska razem z koleżanką poszły na casting do musicalu „Metro”, którego pomysłodawcą i reżyserem był Janusz Józefowicz. Przeszła wszystkie etapy eliminacji, ale okazało się, że była za młoda, aby wystąpić w spektaklu. Przyjęto ją dwa lata później, początkowo jako tancerkę. Po pewnym czasie otrzymała rolę Anki.

 

Następnie została asystentką Janusza Józefowicza, z którym przygotowywała produkcje takie jak „Piotruś Pan” w Teatrze Muzycznym Roma oraz „Romeo i Julia”, „Panna Tutli Putli” i „Karuzela marzeń” w Studio Buffo.

 

W 2008 roku została uznana za najpiękniejszą Polkę w plebiscycie „Viva! Najpiękniejsi”. W 2009 roku wystąpiła w programie „Taniec z gwiazdami”, gdzie zajęła 2. miejsce. W 2010 roku otrzymała nagrodę Wiktora w kategorii „Gwiazda piosenki i estrady”. W 2011 roku pełniła funkcję trenera w show TVP2 „Bitwa na głosy”. Artystka ma także na koncie rolę Oli Raniewskiej, aktorki i piosenkarki przedwojennego kabaretu w filmie „1920 Bitwa warszawska” Jerzego Hoffmana.

Natasza Urbańska w Musicalu Polita 

W 2011 roku Natasza Urbańska wcieliła się w postać Poli Negri w musicalu „Polita”, będącym pierwszym musicalem teatralnym zrealizowanym w technologii 3D.

 

W styczniu 2014 roku Natasza Urbańska wydała debiutancki solowy album pod tytułem „One”. Znalazły się tam piosenki takie jak „Muszę odejść” czy „Rolowanie”. W 2017 roku wydała nowy singiel - „Na końcu”. Artystka jest gwiazdą warszawskiego teatru Studio Buffo, gdzie można ją oglądać we wszystkich spektaklach takich jak cykl „Wieczory w Buffo”, czy „Hity Buffo”.

 

 Źródło zdjęcia: Wikipedia, CC-BY-SA 4.0

 

Zobacz też: Mateusz Damięcki, Agnieszka Kaczorowska-Pela, Agata Kulesza, Piotr Zelt, Ewa Błaszczyk, Borys Szyc, Aneta Zając, Jan Frycz, Ewa Skibińska, Jan Wieczorkowski, Dariusz Kordek, Aleksandra Nieśpielak, Dariusz Chojnacki, Artur Andrus, Anna Smołowik, Michał Meyer, Katarzyna Kozak, Michał Żurawski, Tomasz Sapryk, Edyta Jungowska,

 

Wydarzenia

Natasza Urbańska - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Natasza Urbańska?

Miejscowości, w których Natasza Urbańska wystąpi w najbliższym czasie: Warszawa, Wrocław.

Fani lubią też

Zobacz też