Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaprojekt-warszawaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejdawid-podsiadlo
Home Artysta Jakub Gąsowski

Jakub Gąsowski

Jakub GąsowskiOpisWydarzeniaJakub Gąsowski - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Opis

Jakub Gąsowski to syn słynnej pary aktorskiej – Hanny Śleszyńskiej i Piotra Gąsowskiego. Znany jako aktor teatralny, telewizyjny i dubbingowy, od niedawna próbuje swoich sił jako reporter oraz producent teatralny. Chcesz wiedzieć więcej? Poniżej przedstawiamy sylwetkę Jakuba Gąsowskiego.

Trudne początki

Urodzony 27 sierpnia 1995 roku w Warszawie Jakub Gąsowski jest synem Hanny Śleszyńskiej i Piotra Gąsowskiego, którzy poznali się na deskach teatru, a następnie razem występowali m.in. w serialu komediowym "Daleko od noszy". Jak więc widać, Jakub aktorstwo ma w genach, a pasję tym zawodem wykazywał już od najmłodszych lat. Niestety pomimo wielkich chęci oraz wsparcia rodziców, jego początki nie były lekkie. Dwukrotnie bowiem dostał odmowę ze strony szkół aktorskich, do których próbował się dostać. Mimo to aktor nie poddał się i spróbował ponownie. Tym razem komisja poznała się na jego talencie i został przyjęty na Wydział Aktorski Akademii Teatralnej w Warszawie. Studia ukończył w 2020 roku, a od tamtej pory jego kariera nabiera tempa.

Początki kariery aktorskiej

Mało kto wie o tym, że karierę aktorską Jakub Gąsowski rozpoczął już w wieku 8 lat. To właśnie wtedy wystąpił po raz pierwszy na małym ekranie, wcielając się w rolę dziecięcą w jednym z odcinków serialu "Na Wspólnej", który wyemitowano w 2003 roku. Trzy lata później wystąpił w serialu fabularnym "Ale się kręci" z 2006 roku, w którym zagrał postać Rafała. Po tej roli młody aktor zniknął ze świata show-biznesu na kolejnych kilkanaście lat. Skupiając się na nauce, na ekrany powrócił dopiero w 2017 roku.

Powrót na scenę

W 2017 roku po ponad 10 latach nieobecności aktor powrócił na scenę – za sprawą roli harcerza, którą zagrał w filmie fabularnym "Czuwaj". Rozgłosu przyniosła mu jednak rola Szymona Strzeleckiego w 2. sezonie serialu "Belfer" wyprodukowanym przez Canal+. Ta rola zdecydowanie nadała tempa jego karierze aktorskiej. Jednocześnie w tym samym czasie Jakub Gąsowski występował także w programie "Dzień dobry TVN", gdzie szlifował swoje umiejętności dziennikarskie.

Dalsze sukcesy aktorskie

Po debiucie dziennikarskim w "Dzień dobry TVN" oraz pierwszej znaczącej roli serialowej w "Belfrze", Jakub Gąsowski rozpoczął swą przygodę z dubbingiem. Mowa o filmie "Ant-Man i Osa", którego premiera odbyła się w 2018 roku. Ponadto aktor dołączył także do obsady spektaklu "Akt równoległy", której premiera odbyła się w Teatrze Capitol. Młody aktor na scenie teatralnej radził sobie równie dobrze, jak i jego ojciec, który zresztą dopingował go z pierwszego rzędu. 

Kolejne role

Po 2 latach aktor dostał się również do obsady serialu "Echo serca" oraz "Na dobre i na złe". W 2019 roku po raz pierwszy zadebiutował także na dużym ekranie – w krótkometrażowym filmie fabularnym "II. koncert na wiolonczelę i orkiestrę". Ponadto wcielił się także w Bączka w serialu TVP1 "Młody Piłsudski". Z kolei w 2019 roku aktor pojawił się na dużym ekranie. Mowa o roli Jurijego w filmie fabularnym "The Occupation"

Na dużym ekranie

Od 2020 roku kariera aktorska Jakuba zaczęła nabierać rozpędu. Aktor zaczął pojawiać się na dużym ekranie, m.in. w produkcjach "Listy do M. 4" oraz "Jak zostać gwiazdą", w którym zagrał asystenta. Równie owocny dla aktora był rok 2021. Jakub Gąsowski dostał się bowiem do obsady 2 filmów - "Wesele" i "Bóg Internetów". Ponadto można go było oglądać na małym ekranie. Aktor wystąpił w serialu Telewizji Polsat "Mecenas Porada".  W kolejnym roku wystąpił natomiast aż w 3 filmach. Mowa o komedii romantycznej "Parada serc", "Orzeł. Ostatni patrol" oraz "Gorzko, Gorzko!".


Źródło zdjęcia: FOTON/PAP

Wydarzenia

Jakub Gąsowski - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Jakub Gąsowski?

Miejscowości, w których Jakub Gąsowski wystąpi w najbliższym czasie: Warszawa, Bielany Wrocławskie.

Kim są rodzice Jakuba Gąsowskiego?
Rodzice aktora to Hanna Śleszyńska i Piotr Gąsowski, którzy również są aktorami.
Czy Jakub Gąsowski posiada wykształcenie aktorskie?
Jakub Gąsowski dwukrotnie próbował dostać się do szkoły aktorskiej, jednak nie został do niej przyjęty. Udało się dopiero za trzecim razem, gdy został przyjęty na Wydział Aktorski Akademii Teatralnej w Warszawie. Studia aktorskie ukończył w 2020 roku.
Gdzie zadebiutował Jakub Gąsowski?
W wieku 8 lat aktor pojawił się w serialu "Na Wspólnej", który na antenie wyemitowano w 2003 roku. Następnie 3 lata później ponownie wystąpił w serialu – tym razem w fabularnym "Ale się kręci", po czym zniknął na kilka lat.
W jakim programie Jakub Gąsowski był prowadzącym?
Mowa o programie "Dzień dobry TVN", w którym aktor był dziennikarzem w 2017 roku.
W jakich filmach zagrał Jakub Gąsowski?
Aktor wystąpił w "Listy do M. 4" (2020), "Jak zostać gwiazdą" (2020), "Wesele" (2021), "Bóg Internetów" (2021), "Parada serc" (2022), "Orzeł. Ostatni patrol" (2022) oraz "Gorzko, Gorzko!" (2022).

Fani lubią też

Zobacz też