Newsletter

Na czasie

imagine-dragonsopener-festivalred-hot-chili-peppersmiuosh-zespol-slaskhans-zimmerceline-dion

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Home Artysta Robert Kowalski

Robert Kowalski

Robert KowalskiOpisWydarzeniaRobert Kowalski - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Opis

Robert Kowalski to urodzony 27 kwietnia 1965 we Wrocławiu polski aktor teatralny, telewizyjny, a także dubbingowy. Od dziecka marzył on o występach na scenie przed dużą publicznością, dlatego wybór studiów aktorskich w ogóle nikogo nie dziwi. Robert Kowalski w 1991 roku ukończył Wydział Aktorski Szkoły Teatralnej we Wrocławiu. 

 

Przez cały okres swojej kariery aktorskiej związany był z kilkoma teatrami. W latach 1991-2002 występował w Operetce Warszawskiej, w latach 2002-2004 w grał w Teatrze Żydowskim, od 2003 jest natomiast zatrudniony w Teatrze Rampa w Warszawie. Na koncie aktora znajduje się kilkanaście ról teatralnych. Do najważniejszych należą z pewnością: "Skrzypek na dachu", "Sztukmistrz z Lublina", "Księga dżungli" czy "Chicago". Jego role Fiedki, Jaszy Mazura czy Shere-Khana zostały pozytywnie odebrana zarówno przez publiczność, jak i krytyków. W 2003 roku został laureatem Nagrody Prezydenta Miasta Gdańska w Dziedzinie Kultury.

 

Robert Kowalski występował również w Teatrze TV. Zagrał tam w spektaklach: "Człowiek, który był czwartkiem" w reżyserii Piotra Cieplaka, "Miłość na Madagaskarze" w reżyserii Waldemara Krzystka. Do jego największych ról filmowych, które przyniosły mu rozpoznawalność możemy zaliczyć: Andżulina w "Marcowych migdałach", Magistra w serialu "Świat według Kiepskich" oraz Zalewskiego w serialu "Złotopolscy".

Robert Kowalski - dorobek aktorski

Robert Kowalski ma na swoim koncie grę w kilku polskich filmach i serialach. Do najważniejszych z nich należą:

 • Marcowe migdały
 • Frankenstein
 • Złotopolscy
 • Świat według Kiepskich
 • Królowa chmur
 • Chaos
 • Popiełuszko. Wolność jest w nas

Robert Kowalski znany jest również jako aktor dubbingowy, jego głos możemy usłyszeć w wielu znanych produkcjach:

 • Mali agenci. Wyścig z czasem 4D
 • Co wiecie o swoich dziadkach?
 • Coco
 • Ralph Demolka w internecie
 • Mała Stopa

 

Zobacz też: Agnieszka Więdłocha, Rafał Cieszyński, Klaudia Halejcio, Szymon Bobrowski, Piotr Zelt, Piotr Gąsowski, Marzena Kipiel-Sztuka, Katarzyna Skrzynecka, Joanna Liszowska, Edyta Herbuś, Magdalena Schejbal, Izabela Pawletko, Robert Wabich, Katarzyna Zielińska, Mirosław Kropielnicki, Sylwia Banasik-Smulska, Katarzyna Maciąg, Daria Widawska, Grażyna Barszczewska, Viola Arlak

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone
MIŁOŚĆ JAKO JEDNOSTKA CHOROBOWA

MIŁOŚĆ JAKO JEDNOSTKA CHOROBOWA

11.02-04.03.2023

Warszawa

Robert Kowalski - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Robert Kowalski?

Miejscowości, w których Robert Kowalski wystąpi w najbliższym czasie: Warszawa.

Kiedy miał miejsce debiut sceniczny Roberta Kowalskiego i w jakiej zadebiutował on roli?
Robert Kowalski zadebiutował na scenie Operetki Wrocławskiej rolą Fiedki w "Skrzypku na dachu" w reżyserii Jana Szurmieja.
Jakie zwierzęta posiada Robert Kowalski?
Robert Kowalski jest miłośnikiem zwierząt, dlatego w jego domu pod Warszawą wraz z nim i całą rodziną mieszkają: kotka Figusia oraz dwoma psy - Kufel i Kłapek.
Czy jako miłośnik zwierząt Robert Kowalski na planie filmowym pracował ze zwierzętami?
Jak dotąd Robertowi Kowalskiemu nie udało się spotkać ze zwierzętami na żadnym z planów filmowych. Co dziwi, ze względu na fakt, iż w "Złotopolskich" wciela się on w postać Romana Zalewskiego, który mieszka na wsi. Jednak do tej pory nikt jeszcze nie wpadł na pomysł, aby w scenariuszu umieścić jakiś wątek ze zwierzętami.

Fani lubią też

Zobacz też

SzczecinPoznańKielceToruńRzeszówOpoleLublinŁódźWarszawaTrójmiastoBydgoszczWrocławLidzbark WarmińskiGliwiceBiałystokZielona GóraKrakówGdańskKatowiceOlsztyn