Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Cezary Żak

Cezary Żak

Cezary Żak SzczegółyOpisWydarzeniaCezary Żak - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Szczegóły

wiek:
62 lata
data urodzenia:
22.08.1961
miejsce urodzenia:
Brzeg Dolny
dyscyplina:
aktor, reżyser
social media:

Opis

Cezary Żak to urodzony w 1961 roku w Brzegu Dolnym polski aktor teatralny, filmowy, telewizyjny i dubbingowy, scenarzysta, reżyser teatralny, telewizyjny i filmowy. Można było go oglądać na deskach Teatru Współczesnego we Wrocławiu, Teatru im. Norwida w Jeleniej Górze i Teatru Powszechnego w Warszawie.

Początek kariery aktorskiej Cezarego Żaka

Cezary Żak w 1985 roku ukończył studia na Wydziale Aktorskim wrocławskiej filii PWST w Krakowie. Jego debiut teatralny miał miejsce w 1986 roku, kiedy zaprezentował rolę Działacza społecznego w sztuce Panna Tutli Putli Stanisława Ignacego Witkiewicza na deskach Wrocławskiego Teatru Współczesnego.

W 1993 roku otrzymał nagrodę Towarzystwa Przyjaciół Teatru we Wrocławiu dla młodego aktora, a rok później wyróżnienie za Kontrabasistę w reż. Susskinda i Trofeum od Prezydenta Torunia na XXVIII Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Jednego Aktora w Toruniu.

Cezary Żak wspólnie z Tadeuszem Drozdą występował w kabarecie "Drozda Show". W latach 90. XX w. był gospodarzem teleturnieju As, dama, walet emitowanego na antenie Polsatu. Popularność zyskał dzięki dołączeniu do obsady serialu TVP1 Klan, w którym wcielał się w postać szwagra Grażyny, oraz sitcomu Polsatu Miodowe lata, w którym wcielał się w postać egoistycznego i bardzo pomysłowego Karola Krawczyka.

W 2006 dołączył do obsady serialu Ranczo, w którym grał podwójną rolę braci-bliźniaków. W 2017 roku oceniał uczestników w programie The Brain. Genialny umysł emitowanym przez Polsat.

Cezary Żak spektakle 2023 

Cezary Żak to aktor wszechstronny, który doskonale odnajduje się zarówno w telewizji jak i w teatrze. Spektakle 2022 z udziałem Cezarego Żaka to między innymi spektakl Serca na odwyku, który prezentowany będzie w polskich miastach. To wspaniała komedia, która opowiada o losach małżeństwa, których życie zaczyna powiewać nudą. 

Źródło zdjęcia: Wikipedia, fot. Grażyna Gudejko

 

Zobacz też: Magdalena Zawadzka, Edyta Herbuś, Agnieszka Więdłocha, Kaja Paschalska, Janusz Chabior, Tadeusz Borowski, Piotr Pręgowski, Zdzisław Wardejn, Małgorzata Ostrowska - Królikowska, Natasza Urbańska, Andrzej Popiel, Mikołaj Kubacki, Dominika Kryszczyńska, Krzysztof Hanke, Sebastian Perdek, Robert Rozmus, Robert Majewski, Katarzyna Gniewkowska, Ewa Złotowska, Anna Jarosik,

Wydarzenia

Cezary Żak - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Cezary Żak ?

Miejscowości, w których Cezary Żak wystąpi w najbliższym czasie: Wrocław, Warszawa, Bielany Wrocławskie, Gdańsk.

Fani lubią też

Zobacz też