Newsletter

Na czasie

drift-mastersopener-festivalred-hot-chili-peppersmiuosh-zespol-slaskhans-zimmergala-ksw

Wszystkie wydarzenia w mieście

Home Artysta Cezary Żak

Cezary Żak

Cezary Żak OpisWydarzeniaCezary Żak - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Opis

Cezary Żak to urodzony w 1961 roku w Brzegu Dolnym polski aktor teatralny, filmowy, telewizyjny i dubbingowy, scenarzysta, reżyser teatralny, telewizyjny i filmowy. Można było go oglądać na deskach Teatru Współczesnego we Wrocławiu, Teatru im. Norwida w Jeleniej Górze i Teatru Powszechnego w Warszawie.

Początek kariery aktorskiej Cezarego Żaka

Cezary Żak w 1985 roku ukończył studia na Wydziale Aktorskim wrocławskiej filii PWST w Krakowie. Jego debiut teatralny miał miejsce w 1986 roku, kiedy zaprezentował rolę Działacza społecznego w sztuce Panna Tutli Putli Stanisława Ignacego Witkiewicza na deskach Wrocławskiego Teatru Współczesnego.

W 1993 roku otrzymał nagrodę Towarzystwa Przyjaciół Teatru we Wrocławiu dla młodego aktora, a rok później wyróżnienie za Kontrabasistę w reż. Susskinda i Trofeum od Prezydenta Torunia na XXVIII Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Jednego Aktora w Toruniu.

Cezary Żak wspólnie z Tadeuszem Drozdą występował w kabarecie "Drozda Show". W latach 90. XX w. był gospodarzem teleturnieju As, dama, walet emitowanego na antenie Polsatu. Popularność zyskał dzięki dołączeniu do obsady serialu TVP1 Klan, w którym wcielał się w postać szwagra Grażyny, oraz sitcomu Polsatu Miodowe lata, w którym wcielał się w postać egoistycznego i bardzo pomysłowego Karola Krawczyka.

W 2006 dołączył do obsady serialu Ranczo, w którym grał podwójną rolę braci-bliźniaków. W 2017 roku oceniał uczestników w programie The Brain. Genialny umysł emitowanym przez Polsat.

Cezary Żak spektakle 2023 

Cezary Żak to aktor wszechstronny, który doskonale odnajduje się zarówno w telewizji jak i w teatrze. Spektakle 2022 z udziałem Cezarego Żaka to między innymi spektakl Serca na odwyku, który prezentowany będzie w polskich miastach. To wspaniała komedia, która opowiada o losach małżeństwa, których życie zaczyna powiewać nudą. 

Źródło zdjęcia: Wikipedia, fot. Grażyna Gudejko

 

Zobacz też: Magdalena Zawadzka, Edyta Herbuś, Agnieszka Więdłocha, Kaja Paschalska, Janusz Chabior, Tadeusz Borowski, Piotr Pręgowski, Zdzisław Wardejn, Małgorzata Ostrowska - Królikowska, Natasza Urbańska, Andrzej Popiel, Mikołaj Kubacki, Dominika Kryszczyńska, Krzysztof Hanke, Sebastian Perdek, Robert Rozmus, Robert Majewski, Katarzyna Gniewkowska, Ewa Złotowska, Anna Jarosik,

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone
Ożenek

Ożenek

05.04-18.05.2023

Warszawa

Serca na odwyku

Serca na odwyku

13.04.2023

Wrocław

Kolacja dla głupca

Kolacja dla głupca

16.05-14.12.2023

Katowice, Warszawa

Cezary Żak - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Cezary Żak ?

Miejscowości, w których Cezary Żak wystąpi w najbliższym czasie: Warszawa, Wrocław, Katowice.

Fani lubią też

Zobacz też

SzczecinPoznańKielceToruńRzeszówOpoleLublinŁódźŚląskieWarszawaTrójmiastoBydgoszczWrocławGliwiceBiałystokZielona GóraKrakówGdańskKatowiceOlsztyn